Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Sa ka arritur shkenca...

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
Besoj se para disa vitesh te gjithe kemi pare filmin
Face Off ec'shihej na dukej dicka teper larg realitetit.

Duke degjuar lajmet tani:
Degjova qe kane arritur te hedhin, fytyren e dikujt,
Ne fytyren e dikujt tjeter.

(Kjo eshte nji e ardhur e mire,apo shkenca do sjelle pasoja shume te keqija ne te ardhmen?)

Nje dicka e tille,mund te nderrojme fytyren sic duam ne,apo te marrim imazhin e dikujt tjeter.

E kriminelet cfare munde te bejne??View attachment 20594View attachment 20594
 
Ishalla "e ke degjuar mire" :p
 
Tani sic e degjova e shkr
Se cfare ndoth ate se di une
??????????
 
Besoj se para disa vitesh te gjithe kemi pare filmin
Face Off ec'shihej na dukej dicka teper larg realitetit.

Duke degjuar lajmet tani:
Degjova qe kane arritur te hedhin, fytyren e dikujt,
Ne fytyren e dikujt tjeter.

(Kjo eshte nji e ardhur e mire,apo shkenca do sjelle pasoja shume te keqija ne te ardhmen?)

Nje dicka e tille,mund te nderrojme fytyren sic duam ne,apo te marrim imazhin e dikujt tjeter.

E kriminelet cfare munde te bejne??View attachment 20594View attachment 20594
Pyetja Sa ka arritur Shkenca????

Me pyeti njoni allahile qa polli Lopa, i thash Mushk, po si re tha Lopa mushk, si jo i thashe se ndigjove Edi Ramen, ooooo bobooo tha si jo ne fakt tha qe do bej ndryshim, dhe mua fillun veshet duke mu zmadhuar ne pritje te ndryshimit?????
 
Nuk besoj se ka ecur shumë, sepse shpikjet kryesore dhe bazat janë hedhur shekuj e dekada më parë, por ajo që vërejmë sot është hyrja e tyre masive në jetën e përditshme. Disa na e lehtësojnë jetën, por disa dhe na e vështirësojnë.

Për shembull, diçka që s'më pëlqen është heqja e shitësve nga dyqanet dhe zëvendësimi nga makinat. Për të blerë tani duhet të hysh në makineri e të shtypësh 100 butona e kode.

Dje në darkë isha jashtë dhe më kishte marrë uria. Thashë të blija ndonjë fast-food, po kur pashë te dera ca makina të mëdha, me butona si kabinë aeroplani, e njerëz që rrinin në radhë para tyre, as që e mora mundimin dhe ika.
 
Kur bone p e detit me telekomande mo meno ca mund te bojn tjera ??
 
Ajo eshte vetem fillimi . Mendoj tani me krijimin e Kompjuterit Kuantik do shoh nje tjeter nivel shkence nje lloj tjeter teknologjie qa deri tani as nuk e kemi konceptuar dot vetm ne fantashkenc
 
Shkena ka arrit shumë e do arrijë shumë e më.shumë.
Por pse spo e nxjerrin atë dreq vaksine?
 
Shkena ka arrit shumë e do arrijë shumë e më.shumë.
Por pse spo e nxjerrin atë dreq vaksine?
Vaksina permban viruse ose baktere, te vdekura ose te dobesuara qe injektohen ne organizem me qellim nxitjen e pergjigjes imuitare duke prodhuar antitrupa te cilet luftojne viruset e ndryshme qe penetrojne. Mirpo qe nje vaksine te veproje kerkon kohen e saj. Fillimisht ajo testohet tek kafshet. Nese jep rezutate testimi kalon tek njeriu. Ama kalon ne disa faza. Duhen jave e madje muaj. Pra vaksina nese zbulohet do kohen e saj per te vepruar. Une shpresoj shume ne gjetjen e ilaçit qe e vret virusin. Do ishte shpetim. Disa shkenctare ne Holande e kishin iniciuar dicka te tille. Urojme sa me pare.??
 
Nje m-ut ka arritur shkenca!? Vetem ne budalliqe kaa hec, me bo bomba e robota me vra shoqi shhojn.... E tash o tu tall bythen nje kopil virus.?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.