• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Sa kafeinë ju duhet në ditë për të shmangur lodhjen? Ja formula!

Jetmira

Ocean Lovers
Contributor
PRINCESS
Mesazhe
7,629
Location
Në Hënë

Të arrish të bësh një kafe të mirë ka qenë gjithmonë një art, por tani është bërë dhe shkencë! Një algoritëm revolucionar, produkt i kërkimeve nga ushtria amerikane, tregon saktësisht sesa kafeinë i duhet trupit për të mos ndjerë lodhjen. Metoda gjeniale u zhvillua me ndihmën e departamentit amerikan të mbrojtjes në vazhdën e përpjekjeve për të parë sesa energji u nevojitej ushtarëve që kanë mungesë gjumi.

Ata gjetën formulën e saktë ( ose të paktën kështu pretendojnë): personat që nuk pushojnë sa duhet duhet të pijnë 200 miligramë kafe kur zgjohen- ose dy filxhanë- dhe 200 miligramë të tjerë 4 orë më vonë. Ata që punojnë natën këshillohen të konsumojnë të njëjtën sasi në fillimin e turnit.

Marre nga Bondo.Al.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Alboy

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
Mesazhe
4,867
Sa per kafe..... ehh te mi cash damaret besoj se kafe del..... mesatarisht 4 kafe ne dite
 

Dorina

🔵⚫
VIP I FORUMIT
Contributor
Mesazhe
14,017
Location
Tiranë
Vallaj mua më kanë thënë që e bëj kafen e mirë.
Vetë i konsumoj shumë, nuk jetoj dot pa kafeinë.
Po të kisha mundësi 20 do i pija ' turke' por më lënë pa gjumë:(
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
ADMIN
Mesazhe
5,055
Mosha
27
Konsumoj 4deri ne 5 koffe ne dite
Dhe. Ndjehem mire.
Pasi disa thon eshte e demshme por une zboj dot pa te.
 

Alboy

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
Mesazhe
4,867
Vallaj mua më kanë thënë që e bëj kafen e mirë.
Vetë i konsumoj shumë, nuk jetoj dot pa kafeinë.
Po të kisha mundësi 20 do i pija ' turke' por më lënë pa gjumë:(

turke ?? po filxhan din me pa besoj :p
 

Alboy

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
Mesazhe
4,867
:)
 

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
7,126
Jam dakort me artikullin ... me shume se 2-3 kafe ne dite, te japin efekt te kundert ... te dehydrate dhe per k’te arsye fillon dhe ndihesh edhe i/e lodhur , plus shqetesime te tjera shendetesore.
 
Top