• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Sekuestrohen cigaret kontrabandë në port

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
SUPER MODERATOR
Mesazhe
829
Location
Tiranë
2494 koli me cigare janë sekuestruar këtë të premte nga Drejtoria e Hetimit Doganor në portin e Durrësit.

Mësohet se kolitë e cigareve ishin bërë gati për transport kontrabandë.

Sipas policisë, pas kontrollit të ushtruar në kontenierët e cigareve është konstatuar se paketat nuk kishin pullë fiskale.

Paketat të cilat u sekuestruan janë të markës “Manchester” lloji “Black Queen” dhe“Blue Queen”.

Ndërsa vlera e mallit të sekuestruar, nëse do të dilte në treg, përllogaritet afro 184.6 milion lekë.

Ky është kontenieri i tretë me cigare kontrabandë që sekuestrohet nga Hetimi Doganor në një periudhë kohe prej 3 muajsh.

e.ll./dita

Autori: Edona Llukacaj
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Top