Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Serotonina.

Ajogoca1

Kontributor
Regjistruar më
Shk 6, 2021
Mesazhe
11,666
Serotonina quhet hormoni I cili është përgjegjës për rregullimin e ankthit,gjumit, qetësisë dhe lumturisë.

Sa më shumë ky hormon prodhohet në ,aq më shumë rritet mirëqënia jonë fizike dhe emocionale.

Ka disa mënyra për të nxitur prodhimin e serotoninës pa medikamente që mund të japin efekte anësore:

  • Kontakti me natyrën, sidomos ecjet në natyrë.
  • Dëgjimi I muzikës (jo muzikë e trishtuar ose dramatike sepse manifeston situatat dhe tërhiqni atë energji)
  • Meditimi.
  • Ushtrimi fizik.
  • Ekspozimi në diell.
  • Kontakti me kafshët.
  • Puthje,përqafime me të dashurit.
Psikologu_yt
 
Serotonina quhet hormoni I cili është përgjegjës për rregullimin e ankthit,gjumit, qetësisë dhe lumturisë.

Sa më shumë ky hormon prodhohet në ,aq më shumë rritet mirëqënia jonë fizike dhe emocionale.

Ka disa mënyra për të nxitur prodhimin e serotoninës pa medikamente që mund të japin efekte anësore:

  • Kontakti me natyrën, sidomos ecjet në natyrë.
  • Dëgjimi I muzikës (jo muzikë e trishtuar ose dramatike sepse manifeston situatat dhe tërhiqni atë energji)
  • Meditimi.
  • Ushtrimi fizik.
  • Ekspozimi në diell.
  • Kontakti me kafshët.
  • Puthje,përqafime me të dashurit.
Psikologu_yt
Mos me thuaj qe u frymezove nga foto e profilit tim ? ?
 
Une dua dike te ma uli serotoninen apo te me dhuroj hormone dopamine ?
 
Serotonina quhet hormoni I cili është përgjegjës për rregullimin e ankthit,gjumit, qetësisë dhe lumturisë.

Sa më shumë ky hormon prodhohet në ,aq më shumë rritet mirëqënia jonë fizike dhe emocionale.

Ka disa mënyra për të nxitur prodhimin e serotoninës pa medikamente që mund të japin efekte anësore:

  • Kontakti me natyrën, sidomos ecjet në natyrë.
  • Dëgjimi I muzikës (jo muzikë e trishtuar ose dramatike sepse manifeston situatat dhe tërhiqni atë energji)
  • Meditimi.
  • Ushtrimi fizik.
  • Ekspozimi në diell.
  • Kontakti me kafshët.
  • Puthje,përqafime me të dashurit.
Psikologu_yt
Tani Po kuptoj Pse me rrin gjithmone lart

seritonia. Pervec me Qaf kafshet tjerat tgjitha dmth . ?
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.