Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shëndeti, dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi i plotë i muajit Shkurt, 2021

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,947
Dashi

Puna

Bashkëpunëtorët tuaj të punës ose lidhjet e tjera në grupe do të jenë të rëndësishme tani. Marsi mbetet në mes të qiellit tuaj duke nxitur pak ambientin e punës. Shmangni luftën për pushtet dhe madje edhe lëvizjet ndoshta agresive ndaj të tjerëve. Do të keni mundësi të qortoni apo ballafaqoheni me kolegët tuaj.

Dashuria

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, po përballeni me një muaj të vështirë emocionalisht dhe psikologjikisht. Ju do të duhet të zgjidhni problemet ose marrëdhëniet e vjetra të pazgjidhura shumë më seriozisht dhe me përgjegjësi. Për disa prej jush, gjërat papritmas mund të përkeqësohen dhe konfuze. Një njohje e re romantike me një burrë të afërt ose të largët do të ketë një zhvillim interesant në të ardhmen, por është ende shumë herët për të folur për martesë.

Financat

Megjithëse do të vonoheni, do të merrni një lajm, dokument ose ofertë që do të reflektojë në mënyrë të favorshme në të ardhurat tuaja financiare. Do të duhet të bëni një pagesë të harruar ose të harruar këtë muaj.

Shëndeti

Shëndeti juaj do të jetë pozitiv këtë muaj. Ju duhet të përpiqeni të keni një dietë të shëndetshme dhe kontroll rutinë.

Demi

Puna

Profesioni dhe pozita juaj shoqërore në komunitet është nën zjarr tani ndërsa një yll planetësh viziton shtëpinë tuaj të 10-të. Një punë ose pozicion i ri mund të kërkojë shumicën e kohës. Puna kërkon shumë më shumë kohë dhe energji, por gjithçka do t’ia vlejë.

Dashuria

Gjatë javës, do të lindë një situatë e paparashikuar që do t’ju kërkojë të veproni shpejt dhe të merrni vendime. Në shumicën e rasteve, ajo do të ketë një marrëdhënie me njerëz të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit.

Financat

Do të diskutoni çështje të ndryshme financiare ose mundësi të reja me njerëz nga rrethi juaj miqve.Kujdes me shpenzimet e tepruara, ky muaj premton të jetë paksa i vështirë.

Shëndeti

Ju duhet t’i jepni kohë cilësore marrëdhënieve dhe shëndetit tuaj, në mënyrë që të mund të shijoni këtë muaj. Ju duhet të kujdeseni për imunitetin tuaj dhe të shmangni stresin.

Binjakët

Puna

Shfrytëzoni mundësitë që ekzistojnë për këtë tranzit që zgjat vetëm për 17 ditë. Sapo të mbarojë, do të lërë pas një shkëlqim të dobishëm nëse gjeni kohë për të përfituar nga rasti që ju ofron. Ju keni fituar përvojën e fundit, por zbuloni se jeni ende mjaft i zënë dhe i paqëndrueshëm me njohuritë tuaja të reja. Përkushtimi juaj për të ndihmuar të tjerët do të sjellë një premtim për fat të mirë në të ardhmen tuaj.

Dashuria

Do të keni mundësi të keni njohej të reja. Në ditën e Shën Valentinit ju pret një suprizë mjaft e veçantë.Për beqarët do të jet ënjë muaj shumë intensive. Shumë prej jush do të zhgënjeheni nga personat që keni njohur deri më tani.

Financat

Nevoja për të bërë një shpenzim të rëndësishëm për një të afërm mund ta vë buxhetin tuaj në telashe. Nëse do të punoni ose do të angazhoheni në një dokument financiar këtë muaj, kontrolloni gjithçka në detaje dhe shmangni veprimet dhe vendimet e nxituara.

Shëndeti

Shëndeti juaj fizik do të jetë në gjendje të shkëlqyeshme këtë muaj. Megjithëse do të kaloni disa probleme, do të dilni me sukses.

Gaforrja

Puna

Sapo keni hequr një peshë nga supet tuaja. Dhe nëse shmangni konfrontimin, do të jeni duke i bërë vetes një favor të madh. Mos kërkoni shumë favore nga të tjerët. Mbani një gjendje të qetë dhe silluni të pavarur nga të tjerët.

Dashuria

Nëse keni lindur në shenjën e Gaforres java sjell ngjarje ose përvoja të ndryshme me njerëz të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Disa prej jush mund të përjetojnë një takim të papritur që do të provokojë një kthim në jetën e tyre si një miqësi ose partneritet i një dashurie ose të njohuri të vjetër.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, në shkurt do të jeni shumë më i përgjegjshëm në zgjidhjen e problemeve. Ato mund të kërkojnë disa shpenzime të paparashikuara nga ana juaj, por kjo nuk ka gjasa të krijojë goditje në buxhetin tuaj. Do të jetë më e rëndësishme të mos përkeqësoni probleme të tilla, të mos komplikoni atmosferën në shtëpinë tuaj.

Shëndeti

Shëndeti juaj gjithashtu do të mbetet i mirë. Ju do të keni një menaxhim më të mirë të jetës së punës dhe nivelet tuaja të stresit do të jenë nën kontroll. Përkundër disa luhatjeve në shëndetin tuaj, ju do të jeni në gjendje të mirë.

Luani

Puna

Mos ki frikë, do të kesh mjaft energji për të kaluar çdo krizë që zhvillohet ndërsa Marsi viziton këtë zonë të tabelës tuaj. Ky muaj premton marrëdhënie ose partneritete të reja që do të rezultojnë të dobishme, duke ju ofruar shpesh mundësinë e jetës.

Dashuria

Problemet në jetën e dashurisë mund të provokojnë një dëshirë për ndarje. Mos nxitoni me vendime të tilla. Ndonjëherë një vendim i tillë nuk i nënshtrohet korrigjimit.

Financat

Përpiquni të jeni realist në lidhje me burimet tuaja financiare gjatë këtij muaji. Bëni kudjes me menaxhimin e parave tuaja. Një shpenzim i tepruar mund t’iu vendosë në vështirësi.

Shëndeti

Shëndeti juaj do të jetë i mirë këtë muaj. Sidoqoftë, Dielli tranzit tregon se disa çështje të vjetra shëndetësore mund t’ju shqetësojnë ndonjëherë në fillim të këtij muaji. Ndërsa ndikimet planetare janë të favorshme, ju do të ruani nivelin tuaj të energjisë pavarësisht disa luhatjeve në shëndetin tuaj.

Virgjëresha

Puna

Shërbimi juaj ndaj të tjerëve është e dhëna për arritjen e suksesit në jetë. Është koha të merreni seriozisht me vendosjen e disa qëllimeve përsëri dhe t’i ndiqni ato.

Dashuria

Personat e lindur në Virgjëreshë do të shijojnë shumë momente të bukura në dashuri. Virgjëreshat janë shumë të komplikuara kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, por në shkurt , ata do të gjejnë personin e duhur, atë person që do t’i bëjë ata të ndihen mirë.

Financat

Problemet në familje, nëse ka, do të jenë kryesisht të një natyre financiare. Ata do të kenë një lidhje me ndonjë kosto më të lartë, ripagimin e një kredie ose blerje, etj.Gjatë këtij muaji do të përjetoni një surprizë në lidhje me një dokument ose një kontratë.


Shëndeti

Oraret e vrullshme të punës mund të shkaktojnë disa luhatje në shëndetin tuaj në fillim të këtij muaji.


Peshorja

Puna

Duke e parë të vështirë për të kapërcyer një ndryshim të fundit në karrierë, ju shihni që Mërkuri dhe Dielli vijnë në shpëtimin tuaj të ndjekur nga Venusi pak më vonë. Një trinë e mrekullueshme në shenjat e ajrit zhvillon duke premtuar një kohë të bukur për aktivitetin e kohës së lirë.

Dashuria

Duhet të pranoni me më shumë shpirt periudhën në të cilën po jetoni, duke iu përshtatur kufizimeve dhe duke u përpjekur, kur është e mundur, të krijojnë marrëdhënie që mund të shtrëngoheyt në të ardhmen.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, në shkurt do të keni pritje të caktuara për ndryshime të mira në të ardhurat tuaja, për marrjen e parave ose për ngjarje të tjera financiare (të favorshme për ju).Ju do të merrni mbështetje ose këshilla të rëndësishme nga njerëzit me të cilët punoni ose jeni anëtarë të të njëjtit grup, organizatë.

Shëndeti

Ju mund të meditoni, kjo do t’ju ndihmojë të gjallëroni mendjen dhe trupin tuaj, i cili ka nevojë për kujdes shtesë.

Akrepi

Puna

Ju mund ta gjeni veten duke zhvilluar një shpërthim të mrekullueshëm për disa aftësi të pazakonta dekorimi që shkëlqen edhe më të guximshmit. Është një kohë e shkëlqyeshme për të bërë disa argëtime gjithashtu.

Dashuria

Ky muaj nuk do të jetë mëiI miri për ju përsa i përket dashurisë. Çiftet do të përballen me situata shumë të ndërlikuara, madje ndodht apo mendojnë edhe për ndarje. Kujdes me çdo vendim që merrni në mënyrë që të mos pendoheni më vonë.

Financat

Gjatë këtij muaji të keni pritje për një rritje në të ardhurat tuaja ose për të marrë para shtesë, si dhe situata të tjera financiare të favorshme për ju. Disa nga marrëdhëniet tuaja financiare këtë muaj do të lidhen me të huaj, duke punuar me një kompani të huaj, ose të afërm që janë larg jush.

Shëndeti

Mund të ketë përplasje të personalitetit të cilat do të jenë irrituese. Do të keni disa problem shëndetësore të vogla që do të kalojnë shumë shpejt.

Shigjetari

Puna

Ju mund të dëshironi të sillni në punë disa të mira të veçanta për t’u treguar të tjerëve ndjenjat tuaja dhe për të kërkuar falje.

Dashuria

Zemra juaj mund të jetë një vend misterioz, të paktën për ata që nuk mund ta përkthejnë shpirtin tuaj.Ju mund të dilni si një mënyrë për disa që nuk ju tërheqin – por kurrë mos e lini veten të dyshojë në të vërtetën tuaj për shkak të asaj që ata besojnë.Thellë në thellësi të është dashur një jetë për të kuptuar veten dhe tani nuk është koha ta heqësh dorë vetëm sepse është e papërshtatshme për të tjerët.

Financat

Në aspektin financiar, jini të kujdesshëm dhe shmangni vështirësitë financiare. Tani mund të keni stres në lidhje me shpenzimet e larta, kredinë, etj. Kini kujdes nga humbjet e parave të padëshiruara.

Shëndeti

Shëndeti juaj mund të sjellë një dëm nëse nuk jeni të kujdesshëm ndaj imunitetit tuaj.

Bricjapi

Puna

Mos e shtyni veten ose të tjerët shumë fort tani. Vazhdoni me trendet aktuale në profesionin tuaj dhe mbani komunikimet aktive me ata me të cilët punoni. Sigurohuni që të mbani një marrëdhënie të shëndetshme midis jetës personale dhe asaj profesionale.

Dashuria

Ky muaj do të jetë perfekt për dashurinë. Mundohuni ti kushtoni sa më shumë vëmendje partnerit apo partneres tuaj. Nëj suprizë romantike do të ishte e duhura për të rregulluar çdo vështirësi që keni hasur muajin e kaluar.

Financat

Gjatë këtij muaji ju do të duhet të negocioni, të vendosni, të nënshkruani një dokument në lidhje me marrjen e parave nga një shtet ose institucion bankar, përmes të afërmve tuaj ose partnerëve të biznesit dhe të tjerëve.Mund të ketë një vonesë në paratë që prisni të merrni.

Shëndeti

Kushtojini rëndësi të veçntë shëndetit fizik. Shmangni stresin dhe meditoni më shumë për të qenë në gjendje optimale.

Ujori

Puna

Shmangni njerëzit negativë në vendin e punës. Sidomos ato që ju grabitin energjinë dhe gëzimin e jetës. Qëndrimet toksike mund të jenë tërheqëse tani. Mund të jetë një mik që ju vendosni ta shmangni tani, por një ribashkim po fillon.

Dashuria

Këtë muaj do të keni surpriza në jetën tuaj të dashurisë. Njohje të reja, takime romantike, gjithçka ë keni pritur. Tashmë nuk ka vend për të shkuarën, shihni nag e ardhmja me sigurinë që ju ka munguar.

Financat

Ndonjëherë do të ketë vështirësi ose ndërlikime në përgatitjen ose marrjen e dokumenteve të një natyre financiare ose ato që përfshijnë një kosto më të lartë monetare.

Shëndeti

Ju duhet t’i kushtoni vëmendje shëndetit dhe dietës tuaj këtë muaj. Një regjim I mirë ushqimor nuk do të ishte kurrë një ide e keqe.

Peshqit

Puna

Mbani mendjen tuaj të hapur ndaj zgjedhjeve të reja të karrierës ndërsa thyeni traditën dhe bëni një ndryshim nga e kaluara. Mundësia për të investuar me miqtë në një biznes mund të ketë rezultate të favorshme. Një shans për të përfituar nga investime të tjera mund të lehtësojë ngarkesën tuaj.

Dashuria

Do të tërhiqni vëmendjen e njerëzve që dëshironi. Nuk do të mungojnë njohjet dhe flirtet me persona që ndodhen rreth jush. Kujdes mos përsëritni gabimet e të shkuarës.

Financat

Financiarisht, shpenzimet tuaja do të jenë më të larta se zakonisht, për shkak të disa ngjarjeve të papritura.Një rol të rëndësishëm në punët tuaja financiare do të luajë një person nga rrethi juaj i të afërmve, por patjetër me veprime në favorin tuaj.

Shëndeti

Luhatjet e humorit do të jenë prezente. Merrni më shumë kohë dhe pushim për të qartësuar idetë tuaja dhe medituar. Ngarkesa e tepërt në punë, po iu prish ekuilibrin psikologjik./ CNA.al
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.