Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shihni privilegje tek te pasurit armiq??

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
shihni privilegje tek te pasurit armiq?

Mendoj se po:
Me forcojne ma shume,e me nxisin te jap maximumin tim....
 
Armiq??
Nuk kam armiq,apo te konsideroj dike armik/e.

Përkufizimi i fjalës armik: ai që i do të keqen një tjetri, që e urren, e dëshiron ta dëmtojë.
Nuk besoj se të gjithë na i duan të mirën, ka dhe njerëz që kanë smirë dhe xhelozi, e nëse do të kishin diçka në dorë për të na bërë keq, do ta bënin.
Unë mendoj se nuk ka njerëz pa armiq, e këta mund të dalin hapur, por mund ta mbajnë edhe përbrenda, të fshehur.

Por ta lidhim dhe me forumet... edhe ketu kemi miq dhe armiq.
Miq janë ata me të cilët na shkon biseda dhe e kërkojmë njëri-tjetrin nëpër tema, kurse armiq janë ata që nuk na honepsin dot, që mundohen të na bezdisin, tallin, shajnë, që përpiqen të na shtyjnë e na rrëzojnë nga tema. Këta mund t'i quajmë armiq forumorë :p

Sa për temën, nuk shoh privilegje. Njerëzve të tillë është më mirë t'u rrish larg. Ecja dhe përparimi yt në jetë duhet bërë për të mirën tënde, jo për inat të të tjerëve.
 
Unë për vete kam shumë armiq virtualë:p
 
Privilegj eshte me nejt te rruga jote mos me deviju sa anej knej je ok pastaj armiku miku cifligu i trego koha edhe me ate rast duhet me i tregu venin po ska nai privilegj as nuk duhet me te hyp vetja nqef se ke armiq.
@LUCKY-STRIKE ju me amëgë 6 marmita zakonisht boni armiq cmirushet ????
 
Nuk ka asnje lloj privilegji!
Asht normale qe jo cdo njeri ta do te miren por armiku ta do t’keqen.
Dhe te kesh shum njerz qe ta duan t’keqen armiku i vetem je ti , dhe paqen e gjan vetem tek vetja!
Armiku a si puna e lufts sjell vetem dame... ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.