Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shkrime të ndryshme

Ekzistojnë dy lloje të njerëzve: ata me të cilët lidhesh lehtë por edhe lehtë rrinë pa ta, dhe ata me të cilët është vështirë të lidhesh, por e pamundur të rrish pa ta!


Ernest Hemingway​

Unë psh, ku futëm për ty? ?
 
"Dashuritë e pajetuara nuk mbarojnë kurrë. Ata ngecin në kokë dhe ata vazhdojnë ta bëjnë zemrën të rrahë."
 
Natë...
Një heshtje shurdhuese mbizotëron sonte,ku vetëm tik-taket e orës kërcasin në sfond.
Tik-tak...tik-tak...E cuditërisht më kujtuan ritmin e rrahjeve të zemrës tënde.
Sonte qenka një nga ato netë të shpeshta kur udhëtoj pas në kohë e vij tek ti.
Ti më pret krahë hapur,me buzëqeshjen që më falte jetë,e ashtu si fëmijë strukem në kraharorin tënd e rri gjatë,aq gjatë sa shpirti im mbushet plot.
I mungon kaq shumë jetës sime,saqë shpesh herë përpiqem mos të zgjohem nga gjumi kur takohemi në ëndrra.
E kur zgjohem ndjej një dëshirë kaq të madhe të të nxjerr prej ëndrrash e të rri me ty.
Më mungon aroma jote nanë,zëri yt që ishte aq shplodhës për veshët e mi.
Këshillat e tua aq me vlerë për jetën time.
Do doja të të kisha shijuar pak më shumë.
Të t'a shprehja edhe më shpesh se sa shumë të kam dashur e do të të dua deri në ditën kur të takohemi në përjetësi.
Deri atëherë do mundohem të jem një shembull i mirë për njerëzit që më rrethojnë, ashtu si t'i ishe për këdo që kishe afër.
Krenare përjetë që në venat e mia rrjedh gjaku yt...


Dedikuar gjyshes

Mia




 
Jeta nuk numërohet nga numri i frymëmarrjeve që marrim, por nga momentet kur na është marrë fryma.
 
Nëse rrugët tona të jetës ndryshojnë nga dikush, atëherë ky person ka përfunduar detyrën e tij në jetën tonë, dhe ne - në të tijën. Në vend të tyre vijnë njerëz të rinj për të na mësuar diçka tjetër.
 
Më pyetën: Çfarë është shpresa ?

Ju thashë: Kur e di se nuk do të vjen një mesazh, por ende e pret.

FiwHRwtXoAABDb5.jpg
 
Cili është tipari të cilin nuk e pëlqeni tek të tjerët?
Babëzia.
Babëzia është mëkati ekstrem.
Një njeri i sëmurë nga babëzia ështe i ekspozuar automatikisht përballë të gjitha mëkateve të tjera. Sepse ajo shkakton një çrregullim total të sistemit motorik të karakterit. Babëzia e nxjerr individin në mënyrë të pakthyeshme nga orbita e njerëzores.
Edhe mosmirënjohja është përbidëshe.
Bashkë me mëndjemadhësinë me fodullëk që krijon monstra.
 
"Gjëja më e frikshme për distancën është se ju nuk e dini nëse do të humbisni apo do të harroheni"
IMG_20211215_135330.jpg
 
Miqësia është një gjë e bukur!
Eshtë vlerë, është virtyt.
Në miqësinë e vërtetë nuk ka peshore.
Nuk duhet t'i peshoni mendimet tuaja përpara se t'ia shprehni asaj.
Thjeshtë i mendon i thua, i ndjen i thua.
Ju nuk keni nevojë të fshihni heshtjen tuaj, gëzimin tuaj, lotët tuaj, trishtimin tuaj, çmendurinë tuaj.
Nuk duhet të kesh frikë nga ajo që ndjen, nga ajo që thua, sepse e di që nuk do keqkuptohesh dhe behesh thashethem.
Thjesht do jesh vetvetja dhe do besosh.
Eshtê ndjenjë e bukur ti besosh dikujt, tjetër gje nëse të shet apo jo në situata të ndryshme keqkuptimi apo zênka.

Por ama mundesh!
Sigurisht qe mundesh, tê besosh, duash, mbeshtetesh, aty ku është mik/ja ime e zemrës dhe flet mirë për mua pas shpine!IMG_20221130_201902.jpg
 
tu e qindisë
qetësinë tande
pa dashje e çpova
me maje gjilpane
se kaihere ngatërrohem
për k’ta sy
deshta me bo art
jo me hi n‘ty

Peso Pem'za
 
Mundohu që vështirësitë ti kthesh në forcë për të ecur tutje

FB_IMG_1669892112969.jpg
 
HERMANN HESSE

Dhe fillova të kuptoj se dhimbja, zhgënjimi dhe melankolia nuk ekzistojnë për të na mërzitur, për të na zhytur në një humnerë shqetësimi dhe mërzie, por për të vënë në provë aftësinë dhe karakterin tonë.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.