Shkrime të ndryshme

HERA

Ετερως εγώ
Anetar i Stafit
ADMIN/E
Mesazhe
15,561
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Adhuroj femrat qe nuk presin kurrë asgjë, sepse shkojnë e marrin gjithmonë atë që duan.
Ato që dalin pa u lyer dhe ndihen të bukura gjithsesi.
Ato që nuk thonë kurrë sesi jane, por mësojnë të tjerët si të jenë.
Ato që ecin gjithmonë me kokën lart, edhe kur bota do donte ti fundoste.
Ato që thonë gjithmonë "te dua" , pa asnjë egoizëm, pa asnjë interes.
Ato që kanë shumë dashuri përbrenda dhe padashur ja falin edhe personave te gabuar...!

| Leon Tolstoi |
 

‘D’

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
5,275
Mbrëmë natën të preka dhe të ndjeva
pa ju dashur dorës të largohej matanë dorës,
as trupit pa ju dashur të largohej, as veshit:
në mënyrë thjesht njerëzore
të ndjeva.
Pulsuese
si gjaku, apo si ré
shëtitëse,
në shtëpinë time, në majë të gishtave,
errësirë që ngjitet, errësirë që zbret
bridhje, shkëndijëlënëse.


duke hapur dritaret
frymëmarrjen ta ndjeva tërë natën,
bija e thellësive, e heshtur,
kryeneçe, kaq e tmerrshme, kaq e bukur
sa çdo gjë që ekziston,
për mua, pa flakën tënde, nuk do të ekzistonte.


G. Rojas
 

Mignonne

Jeta jonë modelohet nga mendja jonë.
PRINCESS
Mesazhe
4,721
Qesha,por thane: behu me i matur!
Qava por thane: buzeqesh!
Buzeqesha,por thane: e ka per sy e faqe!
U vrejta por thane:u zbulua ajo qe ka fshehur!
Heshta,por thane: perton te flas!
Fola,por thane: flet shume!
U bera i bute,por thane: pune frikacaku,sikur te guxonte do te hakmerrej!
U bera i guximshem,por thane: i marre,sikur te kishte urtesi nuk do te merrte kete guxim!
Nese u them JO thone, ky eshte i vecante!
Nese u them PO thone,ky eshte me cdonjerin!
U binda se, sado qe te deshiroje ti kenaq njerzit,patjeter qe do te flitet keq per mua..

HALID EL UTEJBI.
 

Mignonne

Jeta jonë modelohet nga mendja jonë.
PRINCESS
Mesazhe
4,721
Disa me shohin,por sme njohin...disa me njohin,por sme shohin...disa me qeshin por une s'qesh...disa me qeshin,kur i perqesh...disa me kane,por sme duan..disa i desha,por me lenduan...disa me humben,por u penduan...disa nderrojne rrugen,kur kaloj...disa me afrohen qe ti takoj..disa i kam pran,cdo dite i shikoj..disa i kam larg kam mall ti perqafoj...disa me urrejn..disa me pelqejn...kjo eshte jeta,s'mund tu pelqesh te gjithkujt. Jeto si do ti,ata qe te duan vertet,do te te duan per ate qe ti je.✌✌
 

Jana

Independence is power for oneself.🤍
PRINCESS
Mesazhe
4,067
Mosha
24
Disa me shohin,por sme njohin...disa me njohin,por sme shohin...disa me qeshin por une s'qesh...disa me qeshin,kur i perqesh...disa me kane,por sme duan..disa i desha,por me lenduan...disa me humben,por u penduan...disa nderrojne rrugen,kur kaloj...disa me afrohen qe ti takoj..disa i kam pran,cdo dite i shikoj..disa i kam larg kam mall ti perqafoj...disa me urrejn..disa me pelqejn...kjo eshte jeta,s'mund tu pelqesh te gjithkujt. Jeto si do ti,ata qe te duan vertet,do te te duan per ate qe ti je.✌✌
Aaa mu moren mend ca ish kjo kuku,te fikt te bie 🤣🤣
 
Top