• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shkrime të ndryshme

Ablla

Jetoj për mua❣️
ANETAR ✓
Mesazhe
2,099
Televizioni, ose telefoni, arrin të bëhen zot i kohës sonë, jo sepse jane te bukur, tundues, inteligjent, por sepse boshllëku i qenies sonë është i gatshëm ti presë krahëhapur.

Stefano Zecchi, Njeriu është çka ai sheh dhe kur nuk ka mandje te forte, tundohet lehte!
 

Meloo

"Të gjithë kemi dikê qê nuk e kemi" 🌻
ANETAR ✓
Mesazhe
1,481
Nje burre ishte duke vdekur. Nje cast pa Zotin qe po i afrohej me nje valixhe ne dore dhe i tha ; Bir , erdhi koha te shkosh.
 • Po si keshtu ? Kaq shpejt ?
 • Me vjen keq , por erdhi momenti te largohesh nga kjo bote.
 • Cfare ka ne ate valixhe ? - e pyeti burri.
 • Kjo valixhe ka brenda ate qe te perket.
 • Cfare me perket mua ? Gjithe gjerat e mia ,pasurite , makinen , parate , rrobat ?
 • Ato nuk kane qene kurre te tuat , ishin te botes.
 • Mos valle ke aftesine , zotesine , talentin tim ?
 • Ato nuk kane qene kurre te tuat , ishin te rrethanave .
 • Atehere miqte , te afermit ?
 • Ata nuk kane qene kurre te tute , ishin thjesht pjese e rrugetimit tend .
 • Gruan time dhe femijet ?
 • As ata nuk kane qene kurre te tute , i perkisnin zemres.
 • Mos valle , trupin tim ?
 • Trupi i perket dheut , nga dheu lindi e dhe behet
 • Atehere bart shpirtin tim ?
 • Jo , ai me perket mua.
Burri i friksuar e hodhi valixhen tutje , e cila nga forca u hap papritur e burri pa i habitur se ishte bosh.
Me lot ne sy burri pyeti ;
 • Si keshtu , nuk kam patur kurre asgje ?
 • Cdo cast qe ke jetuar ka qene vetem i yti.Jeta eshte vec nje moment .Vetem koha ishte ajo cka te perkiste , e duhej ta shfrytezoje ne maksimum ...

Jetoje jeten, jetoje tani , kete cast e mos harro te jesh i lumtur ...e vetmja gje qe ia vlen vertet...
Gjerat materiale e gjithcka per te cilat u perpoqe gjithe jeten...mbeten ketu.

Huazuar
 

Ablla

Jetoj për mua❣️
ANETAR ✓
Mesazhe
2,099
Një dijetar musliman Gjerman, kur u pyet për TERRORIZMIN dhe Islamin. Ai tha. "Kush e nisi Luftën e Parë Botërore, jo muslimanë.
Kush e nisi Luftën e Dytë Botërore, jo muslimanë.
Kush vrau 6 milion hebrenj në Holokaust, jo muslimanë
Kush vrau rreth 20 milionë aborigjenë në Australi, jo musliman.
Kush dërgoi bombat bërthamore të Hiroshimas dhe Nagasakit, jo myslimanë.
Kush vrau më shumë se 100 milion indianë në Amerikën e Veriut, jo myslimanë,
e më shumë se 50 milion indianë në Amerikën e Jugut, jo muslimanë.
E kush i bëri njerëzit afrikanë si skllevër dhe 88 për qind e tyre vdiqën dhe u hodhën jashtë në oqeanin Atlantik, jo muslimanë.
Jo, jo muslimanë, para së gjithash, duhet ta definosh siç duhet terrorizmin. Është një krim, por, nëse një musliman bën të njëjtën gjë, ai është një terrorist. Islami nuk ka të bëj me terrorizëm.

Huazuar
 

Luledielli

🌻🌻🌻
Anetar i Stafit
Nt2 S-Mod
Mesazhe
8,252
Mosha
29
Vendndodhja
Camëria
Ju do ta keni të vështirë të kuptoni se çfarë dua t'ju them tani, por një ditë do ta kuptoni: sekreti i vetëm i miqësisë, mendoj unë, është të gjeni njerëz që janë më të mirë se ju - jo më të zgjuar, jo më të lezetshëm, por më të mirë, më bujarë, dhe falës - dhe më pas t'i vlerësoni ata për atë që mund t'ju mësojnë, dhe të përpiqeni t'i dëgjoni kur të thonë diçka për veten tuaj, pavarësisht se sa e keqe - apo e mirë - mund të jetë, dhe të keni besim te ata, që është ndoshta gjëja më e vështirë nga të gjitha. Por më e mira, gjithashtu.

Hanya Yanagihara, A Little Life.
 

Liber8

A pretty face can never trick me
ANETAR ✓
Mesazhe
6,230
Por naten, kur i lodhur truri
Portat i mbyll me qetesi
Ti gjen nje shteg dhe futesh brenda
Nje shteg qe vetem ti e di......Kadare
 
Top