Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Short story Albert Einstein

Socialdisexpert

Social_distance_expert
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shta 2, 2020
Mesazhe
7,207
Një ditë Albert Einstein shkroi në dërrasë disa shumëzime si:
9x1 = 9
9x2 = 18
9x3 = 27
9x4 = 36
9x5 = 45
9x6 = 54
9x7 = 63
9x8 = 72
9x9 = 81
9x10 = 91

Klasa filloi duke qeshur sepse ai kishte bërë një gabim,
pasi përgjigja e saktë për 9x10 ishte 90.
Einstein priti të gjithë të heshtnin dhe tha:
"Megjithëse iu përgjigja 9 pyetjeve të para saktë askush nuk më përgëzoi. Por kur gabova filluat të gjithë të qeshni.
Të mbani mend se, sado sukses të keni në jetë, shoqëria do bëj ç'është e mundur tju korigjoj gabimin më të vogël, ose të tallen me ju. Mos lejoni kurrë që një kritikë e thjeshtë të shkatërrojë ëndrrat tuaja ".
MORALI: Vetëm ata që nuk bëjnë asgjë nuk gabojnë.
FB_IMG_1620853558269.jpg
Huazuar
 
Nje moral tjeter;
Diturija (objektivet dhe endrrat e jetes son) nuk duhet t ndikohen nga gabime te vogla per kundrazi ato gabime mund t na ndihemojn ne objektivin ton per ta rikapur sa me fort....
Sa per boten qe flet keq per ne nese gabojm dicka...
Se kam n list fare boten... Se gjith dynjaja esht ber ibrret per vete. vetem budallenjt gjykojn dhe lendojn t tjeret per gabimet
 
Nje moral tjeter;
Diturija (objektivet dhe endrrat e jetes son) nuk duhet t ndikohen nga gabime te vogla per kundrazi ato gabime mund t na ndihemojn ne objektivin ton per ta rikapur sa me fort....
Sa per boten qe flet keq per ne nese gabojm dicka...
Se kam n list fare boten... Se gjith dynjaja esht ber ibrret per vete. vetem budallenjt gjykojn dhe lendojn t tjeret per gabimet
 
Nje moral tjeter;
Diturija (objektivet dhe endrrat e jetes son) nuk duhet t ndikohen nga gabime te vogla per kundrazi ato gabime mund t na ndihemojn ne objektivin ton per ta rikapur sa me fort....
Sa per boten qe flet keq per ne nese gabojm dicka...
Se kam n list fare boten... Se gjith dynjaja esht ber ibrret per vete. vetem budallenjt gjykojn dhe lendojn t tjeret per gabimet
Te jap te drejt deri diku por lexoje edhe njeher historin me siper.
 
Unë kam një strategji tjetër ndaj njerëzve që fokusin e kanë te gabimet. Gjithmonë mbaj shiqimin të ngulitur te tre gishtat e dorës së atij personi që bën me gisht nga unë ?
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.