Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shprehja me koti qe keni degjuar...?

Mjerim per ato femra qe behen viktim e praktikes se ksaj shprehje ..?
Si duket kjo shprehje ju jep guxim disave.
Ncnc nuk na jep guxim dhe as qe vihet n veprim kjo shprehje ... ka ik ajo ide ama si shprehje do permendet perher .
 
Nese e kerkoj a jo mem rreh po mem myt mos ja bjer punen deri aty

@Artiina boboo rritu o goce çka thu?
Ai qe te jep dhune/ dajak nuk te don( pse ti duhesh me duru ate?????? ?)
Respektoje veten dhe duaje e mos e lejo asnje te te abuzoj me ty sepse askujt nuk i behet vone nese neser perfundon tek kronika e zeze.
 
Dhe tek portokalli e permendin druri ka dal nga xheneti ?????
 
@Artiina boboo rritu o goce çka thu?
Ai qe te jep dhune/ dajak nuk te don( pse ti duhesh me duru ate?????? ?)
Respektoje veten dhe duaje e mos e lejo asnje te te abuzoj me ty sepse askujt nuk i behet vone nese neser perfundon tek kronika e zeze.
Nuk po tham qe ta durosh kur don aj me te rreh o zemer se ka femer qe e rreh burrin e vet e kjo gja e mir osht a mos ja bjer punen ti per met rreh kapejsh xhanem benim
 
Druri ka dal nga Xheneti (me kot se kjo nuk gjen dot ) ?‍♀️

E pra pa pike lidhjeje, por sic duket ka kuptimin e kundert packa qe njerezit e perdorin ne forme abuzimi dhe ju shembin ne te vertete kockat.

Mund Te na flasi ndonje me qarte per k’te shprehje ?!


Ps... ndersa mua Nuk me pelqen shprehja kur thone

Pac fatin e krves . ?‍♀️
 
Më bëre të qesh Zana..por kjo puna e kësaj që thua ti pa dashur të ofendoj e paragjykoj njeri e besoj në bazë të asaj që unë kam hasur e parë.

Sa për temën ajo çfarë realisht mua më bën habi është kur nënat mallkojnë fëmijët e tyre( të raftë kanceri, vdeksh sonte etj etj)
 
E pra pa pike lidhjeje, por sic duket ka kuptimin e kundert packa qe njerezit e perdorin ne forme abuzimi dhe ju shembin ne te vertete kockat.

Mund Te na flasi ndonje me qarte per k’te shprehje ?!


Ps... ndersa mua Nuk me pelqen shprehja kur thone

Pac fatin e krves . ?‍♀️

mendoj se shum prinder nuk jane te denje te jene prinder pasi perdorin dhunen dhe presionin per te bindur femijen . Kte ide kam.n lidhje me shprehjen por jo n lidhje me femrat qe kan t bejn me dhunen ne familje ?
 
Më bëre të qesh Zana..por kjo puna e kësaj që thua ti pa dashur të ofendoj e paragjykoj njeri e besoj në bazë të asaj që unë kam hasur e parë.

Sa për temën ajo çfarë realisht mua më bën habi është kur nënat mallkojnë fëmijët e tyre( të raftë kanceri, vdeksh sonte etj etj)
Mos m ardh gjall te shpija .kam me t mëjt .kam me t fut n dhe ...thefsh qafen ???
 
Ke tfala nga luli. Kush lul? Ai qe ta ngul :p ne 2019 kto shprehje jan shum demode?
 
Ke tfala nga tani ? kush tan ...etj etj
 
mendoj se shum prinder nuk jane te denje te jene prinder pasi perdorin dhunen dhe presionin per te bindur femijen . Kte ide kam.n lidhje me shprehjen por jo n lidhje me femrat qe kan t bejn me dhunen ne familje ?

Kjo eshte e tmerrshme .

Une kisha pershtypjen qe xheneti konsiderohet si nje vend I bekuar dhe druri/dora mbi njerezit nuk lejohet... duke marre parasysh edhe pasojat/dhunen.
 
Kjo eshte e tmerrshme .

Une kisha pershtypjen qe xheneti konsiderohet si nje vend I bekuar dhe druri/dora mbi njerezit nuk lejohet... duke marre parasysh edhe pasojat/dhunen.
Jo kishe por esht ... esht marre me pershtypjen gjoja qe kryen pune ndonjeher
 
Nuk P.O. te kuptoj ... here thuan kshu e here ashtu ??? Boooh
Kishte pershtypjen qe xheneti esht vend i bekuar ?
Epo esht realitet qe xheneti esht i bekuar .
2-thash qe ndonjehere dhe kjo shprehje kryen pune por qe me kohen del demode shprehja .
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.