Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shprehja me koti qe keni degjuar...?

Kishte pershtypjen qe xheneti esht vend i bekuar ?
Epo esht realitet qe xheneti esht i bekuar .
2-thash qe ndonjehere dhe kjo shprehje kryen pune por qe me kohen del demode shprehja .

Pls vazhdo ... Nuk kam pune me dike qe bien dakort me dhunen e bien ne kontradite me veten e tij/saj .
 
dajaku ka dal nga xheneti ?
 
Mos me harxho me kohen ... une thashe te flasi dikush qe mbase ka haberin nga shprehja, jo procka pa lidhje .


Gjithe te mirat
 
Jo duhet tu themi qe druri ka dal nga stufa
ncuq kshu.mka pas ngushellu mami sa her qe me rrifte kur isha evogel me ndonjen shpull tek tuk se se linte babai ? dajaku ka dal nga xheneti ste gjejn gje nga druri ???
 
ncuq kshu.mka pas ngushellu mami sa her qe me rrifte kur isha evogel me ndonjen shpull tek tuk se se linte babai ? dajaku ka dal nga xheneti ste gjejn gje nga druri ???
Po pra ec e mbushja mendjen ktyre tjerve se na bejn te dhunshem me zor . Po biem n dyshim me veten pz a jam un apo jo ...ose ndoshta kapen tek nicku qe kam .jan bo allah allah
 
Po pra ec e mbushja mendjen ktyre tjerve se na bejn te dhunshem me zor . Po biem n dyshim me veten pz a jam un apo jo ...ose ndoshta kapen tek nicku qe kam .jan bo allah allah
Boje nickun qazim ore edhe dil e knoje
O qazim ore qazim
Puna jote aferim
Gomar ti gomar kush tpruni
Sot e nesër valon druni??

Ps: mu kujtu prej drunit.
 
Mos me harxho me kohen ... une thashe te flasi dikush qe mbase ka haberin nga shprehja, jo procka pa lidhje .


Gjithe te mirat
Kuptimi i asaj shprehje zana eshte ne kuran nuk eshte e thone me nejt me cekic ndore por kur nji rob ta mer per dobsi miresine tate apo don te perfitoj dajaku te drejton edhe ka dhon prova. Nese te sjarova sado pak mire nese jo gervisht perseri :p
 
Kuptimi i asaj shprehje zana eshte ne kuran nuk eshte e thone me nejt me cekic ndore por kur nji rob ta mer per dobsi miresine tate apo don te perfitoj dajaku te drejton edhe ka dhon prova. Nese te sjarova sado pak mire nese jo gervisht perseri :p
O vlla u kam prova apo histori n lidhje me kte shprehjen por kujt ti tregoj ?
 
Kuptimi i asaj shprehje zana eshte ne kuran nuk eshte e thone me nejt me cekic ndore por kur nji rob ta mer per dobsi miresine tate apo don te perfitoj dajaku te drejton edhe ka dhon prova. Nese te sjarova sado pak mire nese jo gervisht perseri :p

E qysh mund Te Ta marri per dobesi nje femije pshm edhe e drejtonka dajaku ? Meqe thuan qe paska dhene edhe prova ?
 
Ja kjo llarja.
Kjo shprehje koti me ka ngelur e mu fiksim.
He mi llare,c'dreqin ke qe shef??
Shprehje koti.
 
Porxhi prifti nga belaja ?
 
Më bëre të qesh Zana..por kjo puna e kësaj që thua ti pa dashur të ofendoj e paragjykoj njeri e besoj në bazë të asaj që unë kam hasur e parë.

Sa për temën ajo çfarë realisht mua më bën habi është kur nënat mallkojnë fëmijët e tyre( të raftë kanceri, vdeksh sonte etj etj)

E vertete kjo qe thua ti @Dorina por kam degjuar diku qe mallkimi i nenes nuk e ze femijen e saj. ?
 
E vertete kjo qe thua ti @Dorina por kam degjuar diku qe mallkimi i nenes nuk e ze femijen e saj. ?
Nëse nuk e thotë me zemër
Ama nëse nëna të mallkon me shpirt të zënë të nemat e saj
 
Nëse nuk e thotë me zemër
Ama nëse nëna të mallkon me shpirt të zënë të nemat e saj
Nuk besoj se ka nene qe e thote me zemer ?
 
Dio cane e perdorin anej veri itali nuk e duroj dot biles njonin e kam cu nga tavolina se ma shpifi me ket lloj shprehje
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.