Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Shprehje - fakt !!

P

Premium

Guest
What surprises me most is “Man”, because he sacrifices his health in order to make money. Then he sacrifices money to recuperate his health. And then he is so anxious about the future that he doesn’t enjoy the present; The result being he doesn’t live in the present or the future; He lives as if he’s never going to die, and then he dies having never really lived.” – The great Dalai Lama
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Dorina

Fuck corona
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
19,475
Pëlqime
38,678
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
.... Pas vdekjes së Babait, djali e dërgoi Nënën e tij në shtëpine e te moshuarve dhe kohe pas kohe ai e vizitonte ....
Një ditë mori një telefonatë nga shtëpia e te moshuarve dhe i kërkojnë që të vijë sa ma shpejt pasi Nëna e tij po e jepte shpirt ...
Djali i nxituar shpejtoi për takimin e fundit me Nënen e tij, i'u afrua afër për të dëgjuar fjalët dhe dëshirat e saj të fundit, e pyeti nënen nese kishte ndonjë dëshirë te fundit...Tha: Po, biri im.. të lutem pajise Shtëpinë e te Moshuarve me freskues sepse bën shumë nxehtë, e këtu nuk ka, poashtu pajise me frigorifer dhe gjësende ushqimore, sepse shum netë kam fjetur e uritur.....
Djali i mërzitur i drejtohet nënës e cila e jepte amanetin e fundit: Nëne po pse nuk ma ke thene kete më parë e po ma thua tani? Tha: biri im, unë durova pa freskuese e pa frigorifere, por me dhimbsesh ti sepse nuk je mesuar të jetosh pa to, dhe do ta kesh shum vështirë kur fëmijet e tu do te sjellin këtu...
 

AMG

OFFLINE
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Oct 11, 2017
Mesazhe
156
Pëlqime
326
Pikë
63
Location
USA
Po kalojn ditet po kalojn dhe muajt
por lotet e mi akoma moj nene nuk me jan larguar
me ka marr malli moj nene te te perqafoj
me ka marr malli zerin tend te degjoj
me mungon shum por askujt nuk i tregoj
keto fjal me thoje dhe un me lot po i kujtoj
me bere shum dhurata
me le mjaft kujtime
por me e bukra qe
kur te degjoja zerin moj nena ime
me pyesin shum veta si esht jeta pa nene
mund tju jap nji kuptim vetem
qe jeta pa nene esht si nata pa hen..!
 

Dorina

Fuck corona
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
19,475
Pëlqime
38,678
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
E dashur nene.
Sot nuk eshte 8 marsi.
Por mua nuk me duhen festat e levizjeve revulucionare, per te te uruar ty.
Une te urova ne mbreme, dhe do te uroj perseri neser.
E di ti,
Si mendoj une e mira ime?
Se festa ideale per ty do ishte, ate dite qe une do jem aty pran teje.
Te pija nje filxhan caji mali ashtu qysh e bene ti me tre luge sheqer.
(Edhe pse une te them mos i hidh shume) sepse ti e bene per "cupen".
Dhe kur te me pyesesh se si e kam bere, se mos i kam shtene sheqer shume? Une do te them duke perplasur buzet nga kenaqesia: e ke bere shkelqyshem, si caj nene!!!
Dhe kur te me pyesesh me lote ne sy, se si kaloj?
Une do te them duke te fshire lotet se kaloj shume mire.
Se dhe po te kisha ndonje problem te vogel, nuk do ta thoja.
Sepse nuk do t'ja falja vetes te lija edhe nje nate tjeter pa gjume, nga meraku per mua. Sepse ti je nene.
Ti qan shume, kur vije nga malli kur iki nga deshperimi.
Kur ndahemi ti qan me lote te nxeta, ndersa une nuk qaj.
Mezi e mbaj veten duke te "genjyer" mos qaj nene as une s'po qaj. Mezi permbahem deri sa arrij ne sendiljen e makines dhe perlasem me forc, dhe pastaj qaj me ngasherim.
Dhe lutem qe kur te vije serisht ne shqiperi te, me gjeje mire. Te them te drejten i kam marre inat vajzat, qe i kane nenat afer.
Dhe nuk e dine c'privilegj kane.

Midis miljona falenderimesh te gjata qe kam per ty......
Une do te them vetem nje te vockel. Te falenderoj pa fund e mira ime qe me ke mesuar, se eleganca dhe bukuria nuk varen nga rrobat e firmes. Por nga thjeshtesia dhe respekti per veten.
Te te them kam mall eshte pak.
Dhe ti nuk e di e mira ime, se deshira ime fluturon shpesh per te te pare ty... ❤
 
U

Universal

Guest
"Njerezit me te pasur ne gjithe boten jane gjenite qe e perhapin pavdekesine e tyre tek njerezit e tjere pa mendimin per te perfituar dicka ne shkembim. Keta te pavdekshem nuk do te zhduken kurre nga memorja e njeriut qe ka gjetur pavdekesine e tij permes tyre, nderkohe qe ai, pasuria e te cilit eshte vetem ari, edhe nese eshte me e madhe se mali me i larte, do te harrohet para agimit tjeter."

A new concept of the Univers- Walter Rusell
 

Master

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 31, 2017
Mesazhe
509
Pëlqime
2,576
Pikë
93
Mosha
33
Location
Shifna N'kujtime
Drejtësia është forca e mbretërve
Morali është forca e gruas
Loti është forca e fëmijës
Urtësia është forca e të diturve!
 

Master

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 31, 2017
Mesazhe
509
Pëlqime
2,576
Pikë
93
Mosha
33
Location
Shifna N'kujtime
Kur tregon pasurinę si vlerë të parë kurioziteti mbi ty mbaron aty ku filloi ..!
 

Marsi

nuk jam perfekt por jam origjinal
PRINCESS
Regjistruar më
Jan 27, 2018
Mesazhe
5,067
Pëlqime
6,297
Pikë
113
E dashur nene.
Sot nuk eshte 8 marsi.
Por mua nuk me duhen festat e levizjeve revulucionare, per te te uruar ty.
Une te urova ne mbreme, dhe do te uroj perseri neser.
E di ti,
Si mendoj une e mira ime?
Se festa ideale per ty do ishte, ate dite qe une do jem aty pran teje.
Te pija nje filxhan caji mali ashtu qysh e bene ti me tre luge sheqer.
(Edhe pse une te them mos i hidh shume) sepse ti e bene per "cupen".
Dhe kur te me pyesesh se si e kam bere, se mos i kam shtene sheqer shume? Une do te them duke perplasur buzet nga kenaqesia: e ke bere shkelqyshem, si caj nene!!!
Dhe kur te me pyesesh me lote ne sy, se si kaloj?
Une do te them duke te fshire lotet se kaloj shume mire.
Se dhe po te kisha ndonje problem te vogel, nuk do ta thoja.
Sepse nuk do t'ja falja vetes te lija edhe nje nate tjeter pa gjume, nga meraku per mua. Sepse ti je nene.
Ti qan shume, kur vije nga malli kur iki nga deshperimi.
Kur ndahemi ti qan me lote te nxeta, ndersa une nuk qaj.
Mezi e mbaj veten duke te "genjyer" mos qaj nene as une s'po qaj. Mezi permbahem deri sa arrij ne sendiljen e makines dhe perlasem me forc, dhe pastaj qaj me ngasherim.
Dhe lutem qe kur te vije serisht ne shqiperi te, me gjeje mire. Te them te drejten i kam marre inat vajzat, qe i kane nenat afer.
Dhe nuk e dine c'privilegj kane.

Midis miljona falenderimesh te gjata qe kam per ty......
Une do te them vetem nje te vockel. Te falenderoj pa fund e mira ime qe me ke mesuar, se eleganca dhe bukuria nuk varen nga rrobat e firmes. Por nga thjeshtesia dhe respekti per veten.
Te te them kam mall eshte pak.
Dhe ti nuk e di e mira ime, se deshira ime fluturon shpesh per te te pare ty... ❤
:cry:
 

molecule

{true ? false}
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,072
Pëlqime
11,681
Pikë
113
Location
127.0.0.1
Website
shoqeria.net
E vërteta është se çdokush do të të lëndojë. Ti vetëm duhet të gjesh ata për të cilët ja vlen të vuash....!!
 

molecule

{true ? false}
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,072
Pëlqime
11,681
Pikë
113
Location
127.0.0.1
Website
shoqeria.net
Dy gjera nuk do ju braktisin kurre ne jete syte e zotit dhe zemra e nenes
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 26, 2017
Mesazhe
5,323
Pëlqime
7,658
Pikë
113
E dashur nene.
Sot nuk eshte 8 marsi.
Por mua nuk me duhen festat e levizjeve revulucionare, per te te uruar ty.
Une te urova ne mbreme, dhe do te uroj perseri neser.
E di ti,
Si mendoj une e mira ime?
Se festa ideale per ty do ishte, ate dite qe une do jem aty pran teje.
Te pija nje filxhan caji mali ashtu qysh e bene ti me tre luge sheqer.
(Edhe pse une te them mos i hidh shume) sepse ti e bene per "cupen".
Dhe kur te me pyesesh se si e kam bere, se mos i kam shtene sheqer shume? Une do te them duke perplasur buzet nga kenaqesia: e ke bere shkelqyshem, si caj nene!!!
Dhe kur te me pyesesh me lote ne sy, se si kaloj?
Une do te them duke te fshire lotet se kaloj shume mire.
Se dhe po te kisha ndonje problem te vogel, nuk do ta thoja.
Sepse nuk do t'ja falja vetes te lija edhe nje nate tjeter pa gjume, nga meraku per mua. Sepse ti je nene.
Ti qan shume, kur vije nga malli kur iki nga deshperimi.
Kur ndahemi ti qan me lote te nxeta, ndersa une nuk qaj.
Mezi e mbaj veten duke te "genjyer" mos qaj nene as une s'po qaj. Mezi permbahem deri sa arrij ne sendiljen e makines dhe perlasem me forc, dhe pastaj qaj me ngasherim.
Dhe lutem qe kur te vije serisht ne shqiperi te, me gjeje mire. Te them te drejten i kam marre inat vajzat, qe i kane nenat afer.
Dhe nuk e dine c'privilegj kane.

Midis miljona falenderimesh te gjata qe kam per ty......
Une do te them vetem nje te vockel. Te falenderoj pa fund e mira ime qe me ke mesuar, se eleganca dhe bukuria nuk varen nga rrobat e firmes. Por nga thjeshtesia dhe respekti per veten.
Te te them kam mall eshte pak.
Dhe ti nuk e di e mira ime, se deshira ime fluturon shpesh per te te pare ty... ❤
:( Behu e forte....... Behu ajo dorina malokja qe eshte e forte te kaloje cdo penese ne kte jete
te puth
me mallengjeve ne keto rrjeshta :(
 

Dorina

Fuck corona
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
19,475
Pëlqime
38,678
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
:( Behu e forte....... Behu ajo dorina malokja qe eshte e forte te kaloje cdo penese ne kte jete
te puth
me mallengjeve ne keto rrjeshta :(
Buzëqeshja asgjë nuk kushton, por ka domëthënie të madhe.
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 26, 2017
Mesazhe
5,323
Pëlqime
7,658
Pikë
113
Buzëqeshja asgjë nuk kushton, por ka domëthënie të madhe.
lum ai qe e kupton... E mjere ai/ajo qe me veprimet e tij/saj heq buzeqeshjen nga buzet e te tjereve
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top