Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shprehje - fakt !!

P

Premium

Guest
What surprises me most is “Man”, because he sacrifices his health in order to make money. Then he sacrifices money to recuperate his health. And then he is so anxious about the future that he doesn’t enjoy the present; The result being he doesn’t live in the present or the future; He lives as if he’s never going to die, and then he dies having never really lived.” – The great Dalai Lama
 
.... Pas vdekjes së Babait, djali e dërgoi Nënën e tij në shtëpine e te moshuarve dhe kohe pas kohe ai e vizitonte ....
Një ditë mori një telefonatë nga shtëpia e te moshuarve dhe i kërkojnë që të vijë sa ma shpejt pasi Nëna e tij po e jepte shpirt ...
Djali i nxituar shpejtoi për takimin e fundit me Nënen e tij, i'u afrua afër për të dëgjuar fjalët dhe dëshirat e saj të fundit, e pyeti nënen nese kishte ndonjë dëshirë te fundit...Tha: Po, biri im.. të lutem pajise Shtëpinë e te Moshuarve me freskues sepse bën shumë nxehtë, e këtu nuk ka, poashtu pajise me frigorifer dhe gjësende ushqimore, sepse shum netë kam fjetur e uritur.....
Djali i mërzitur i drejtohet nënës e cila e jepte amanetin e fundit: Nëne po pse nuk ma ke thene kete më parë e po ma thua tani? Tha: biri im, unë durova pa freskuese e pa frigorifere, por me dhimbsesh ti sepse nuk je mesuar të jetosh pa to, dhe do ta kesh shum vështirë kur fëmijet e tu do te sjellin këtu...
 
Po kalojn ditet po kalojn dhe muajt
por lotet e mi akoma moj nene nuk me jan larguar
me ka marr malli moj nene te te perqafoj
me ka marr malli zerin tend te degjoj
me mungon shum por askujt nuk i tregoj
keto fjal me thoje dhe un me lot po i kujtoj
me bere shum dhurata
me le mjaft kujtime
por me e bukra qe
kur te degjoja zerin moj nena ime
me pyesin shum veta si esht jeta pa nene
mund tju jap nji kuptim vetem
qe jeta pa nene esht si nata pa hen..!
 
E dashur nene.
Sot nuk eshte 8 marsi.
Por mua nuk me duhen festat e levizjeve revulucionare, per te te uruar ty.
Une te urova ne mbreme, dhe do te uroj perseri neser.
E di ti,
Si mendoj une e mira ime?
Se festa ideale per ty do ishte, ate dite qe une do jem aty pran teje.
Te pija nje filxhan caji mali ashtu qysh e bene ti me tre luge sheqer.
(Edhe pse une te them mos i hidh shume) sepse ti e bene per "cupen".
Dhe kur te me pyesesh se si e kam bere, se mos i kam shtene sheqer shume? Une do te them duke perplasur buzet nga kenaqesia: e ke bere shkelqyshem, si caj nene!!!
Dhe kur te me pyesesh me lote ne sy, se si kaloj?
Une do te them duke te fshire lotet se kaloj shume mire.
Se dhe po te kisha ndonje problem te vogel, nuk do ta thoja.
Sepse nuk do t'ja falja vetes te lija edhe nje nate tjeter pa gjume, nga meraku per mua. Sepse ti je nene.
Ti qan shume, kur vije nga malli kur iki nga deshperimi.
Kur ndahemi ti qan me lote te nxeta, ndersa une nuk qaj.
Mezi e mbaj veten duke te "genjyer" mos qaj nene as une s'po qaj. Mezi permbahem deri sa arrij ne sendiljen e makines dhe perlasem me forc, dhe pastaj qaj me ngasherim.
Dhe lutem qe kur te vije serisht ne shqiperi te, me gjeje mire. Te them te drejten i kam marre inat vajzat, qe i kane nenat afer.
Dhe nuk e dine c'privilegj kane.

Midis miljona falenderimesh te gjata qe kam per ty......
Une do te them vetem nje te vockel. Te falenderoj pa fund e mira ime qe me ke mesuar, se eleganca dhe bukuria nuk varen nga rrobat e firmes. Por nga thjeshtesia dhe respekti per veten.
Te te them kam mall eshte pak.
Dhe ti nuk e di e mira ime, se deshira ime fluturon shpesh per te te pare ty... ❤
 
"Njerezit me te pasur ne gjithe boten jane gjenite qe e perhapin pavdekesine e tyre tek njerezit e tjere pa mendimin per te perfituar dicka ne shkembim. Keta te pavdekshem nuk do te zhduken kurre nga memorja e njeriut qe ka gjetur pavdekesine e tij permes tyre, nderkohe qe ai, pasuria e te cilit eshte vetem ari, edhe nese eshte me e madhe se mali me i larte, do te harrohet para agimit tjeter."

A new concept of the Univers- Walter Rusell
 
Drejtësia është forca e mbretërve
Morali është forca e gruas
Loti është forca e fëmijës
Urtësia është forca e të diturve!
 
Kur tregon pasurinę si vlerë të parë kurioziteti mbi ty mbaron aty ku filloi ..!
 
E dashur nene.
Sot nuk eshte 8 marsi.
Por mua nuk me duhen festat e levizjeve revulucionare, per te te uruar ty.
Une te urova ne mbreme, dhe do te uroj perseri neser.
E di ti,
Si mendoj une e mira ime?
Se festa ideale per ty do ishte, ate dite qe une do jem aty pran teje.
Te pija nje filxhan caji mali ashtu qysh e bene ti me tre luge sheqer.
(Edhe pse une te them mos i hidh shume) sepse ti e bene per "cupen".
Dhe kur te me pyesesh se si e kam bere, se mos i kam shtene sheqer shume? Une do te them duke perplasur buzet nga kenaqesia: e ke bere shkelqyshem, si caj nene!!!
Dhe kur te me pyesesh me lote ne sy, se si kaloj?
Une do te them duke te fshire lotet se kaloj shume mire.
Se dhe po te kisha ndonje problem te vogel, nuk do ta thoja.
Sepse nuk do t'ja falja vetes te lija edhe nje nate tjeter pa gjume, nga meraku per mua. Sepse ti je nene.
Ti qan shume, kur vije nga malli kur iki nga deshperimi.
Kur ndahemi ti qan me lote te nxeta, ndersa une nuk qaj.
Mezi e mbaj veten duke te "genjyer" mos qaj nene as une s'po qaj. Mezi permbahem deri sa arrij ne sendiljen e makines dhe perlasem me forc, dhe pastaj qaj me ngasherim.
Dhe lutem qe kur te vije serisht ne shqiperi te, me gjeje mire. Te them te drejten i kam marre inat vajzat, qe i kane nenat afer.
Dhe nuk e dine c'privilegj kane.

Midis miljona falenderimesh te gjata qe kam per ty......
Une do te them vetem nje te vockel. Te falenderoj pa fund e mira ime qe me ke mesuar, se eleganca dhe bukuria nuk varen nga rrobat e firmes. Por nga thjeshtesia dhe respekti per veten.
Te te them kam mall eshte pak.
Dhe ti nuk e di e mira ime, se deshira ime fluturon shpesh per te te pare ty... ❤
:cry:
 
E dashur nene.
Sot nuk eshte 8 marsi.
Por mua nuk me duhen festat e levizjeve revulucionare, per te te uruar ty.
Une te urova ne mbreme, dhe do te uroj perseri neser.
E di ti,
Si mendoj une e mira ime?
Se festa ideale per ty do ishte, ate dite qe une do jem aty pran teje.
Te pija nje filxhan caji mali ashtu qysh e bene ti me tre luge sheqer.
(Edhe pse une te them mos i hidh shume) sepse ti e bene per "cupen".
Dhe kur te me pyesesh se si e kam bere, se mos i kam shtene sheqer shume? Une do te them duke perplasur buzet nga kenaqesia: e ke bere shkelqyshem, si caj nene!!!
Dhe kur te me pyesesh me lote ne sy, se si kaloj?
Une do te them duke te fshire lotet se kaloj shume mire.
Se dhe po te kisha ndonje problem te vogel, nuk do ta thoja.
Sepse nuk do t'ja falja vetes te lija edhe nje nate tjeter pa gjume, nga meraku per mua. Sepse ti je nene.
Ti qan shume, kur vije nga malli kur iki nga deshperimi.
Kur ndahemi ti qan me lote te nxeta, ndersa une nuk qaj.
Mezi e mbaj veten duke te "genjyer" mos qaj nene as une s'po qaj. Mezi permbahem deri sa arrij ne sendiljen e makines dhe perlasem me forc, dhe pastaj qaj me ngasherim.
Dhe lutem qe kur te vije serisht ne shqiperi te, me gjeje mire. Te them te drejten i kam marre inat vajzat, qe i kane nenat afer.
Dhe nuk e dine c'privilegj kane.

Midis miljona falenderimesh te gjata qe kam per ty......
Une do te them vetem nje te vockel. Te falenderoj pa fund e mira ime qe me ke mesuar, se eleganca dhe bukuria nuk varen nga rrobat e firmes. Por nga thjeshtesia dhe respekti per veten.
Te te them kam mall eshte pak.
Dhe ti nuk e di e mira ime, se deshira ime fluturon shpesh per te te pare ty... ❤
:( Behu e forte....... Behu ajo dorina malokja qe eshte e forte te kaloje cdo penese ne kte jete
te puth
me mallengjeve ne keto rrjeshta :(
 
:( Behu e forte....... Behu ajo dorina malokja qe eshte e forte te kaloje cdo penese ne kte jete
te puth
me mallengjeve ne keto rrjeshta :(
Buzëqeshja asgjë nuk kushton, por ka domëthënie të madhe.
 
Buzëqeshja asgjë nuk kushton, por ka domëthënie të madhe.
lum ai qe e kupton... E mjere ai/ajo qe me veprimet e tij/saj heq buzeqeshjen nga buzet e te tjereve
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.