• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Shprehjet me te bukura filozofike!

Juno

VIP
Staff member
VIP I FORUMIT
Mesazhe
5,656
Mosha
35
Location
Prague
"E kuptojmë me lehtësi një fëmijë që ka frikë errësirën.
Por është tragjike, kur disa të rritur e kanë frikë dritën."

Platoni
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Elaa

!
PRINCESS
Mesazhe
1,331
5 nota muzikore veç e veç nuk bëjnë asgjë, së bashku dhurojnë një melodi. 5 ngjyra veç janë thjesht ngjyra. Të kombinuara ata prodhojnë më shumë shkëlqim!

Arti i luftes!
 

Dorina

Kf Kukēsi
VIP I FORUMIT
Contributor
Mesazhe
12,043
Location
Tiranë
Ia vlen ta sakrifikosh krenarinë për dikë, që mes të gjitha heshtjeve, ta bën zemrën të ndjehet në shtëpi.
 

Elaa

!
PRINCESS
Mesazhe
1,331
Ia vlen ta sakrifikosh krenarinë për dikë, që mes të gjitha heshtjeve, ta bën zemrën të ndjehet në shtëpi.
Te pershendes me kete !

Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too

Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka
 

MrCool

LimitedEdition
VIP I FORUMIT
ANETAR ✓
Mesazhe
2,961
Location
Struge
Para se te martohesh me dike, ben mire ta ulesh para nje kompjuteri me internet super te dobet, qe te shohesh me ca ke te besh pune. :p
 

Dorina

Kf Kukēsi
VIP I FORUMIT
Contributor
Mesazhe
12,043
Location
Tiranë
“... Një nga sekretet e lumturisë është vënia nën kontroll e dëshirave dhe dashuria për atë që tashmë e ke në jetën tënde...”.

E. Chàtelet
 

Vinjol

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP I FORUMIT
Mesazhe
3,807
Ahhhh sa do te me kerkosh
Po kurre ske per te me gjetur......

Cit: @Vinjol
 

Alda27

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
537
Mosha
28
Nje grua e mencur di sa nje burre budalla.

Cit. Nji Pijanec :p
Nje burr i mencur sdo di kurr me shum sa nje grua budallaqe... Sorry lali.. Mos na shit ment per nengjinin tuaj... Me dashuri 😘
 

Barnaba

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
504
Martohu, sido qe te jete. Nese te bje per pjese nje grua e mire, do jesh i lumtur. Nese gruaja del e keqe, do behesh filozof.

- Sokrati
 

Jorina

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
138
Ndonjëherë njerëzit hedhin diçka të mirë për diçka më të mirë, për të zbuluar më vonë se e mira ishte mjaft e mirë, dhe më e mira ende nuk ka ardhur.
 

Opium

Memento vivere
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,847
If you want to change the world, start off by making your bad.
Admiral William McRaven.
 
Top