Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shprehjet me te bukura filozofike!

Juno

Kontributor
Regjistruar më
Kor 25, 2017
Mesazhe
32,412
"E kuptojmë me lehtësi një fëmijë që ka frikë errësirën.
Por është tragjike, kur disa të rritur e kanë frikë dritën."

Platoni
 
Dirty money make’s u happy
By Street
 
5 nota muzikore veç e veç nuk bëjnë asgjë, së bashku dhurojnë një melodi. 5 ngjyra veç janë thjesht ngjyra. Të kombinuara ata prodhojnë më shumë shkëlqim!

Arti i luftes!
 
Ia vlen ta sakrifikosh krenarinë për dikë, që mes të gjitha heshtjeve, ta bën zemrën të ndjehet në shtëpi.
Te pershendes me kete !

Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too

Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka
 
Para se te martohesh me dike, ben mire ta ulesh para nje kompjuteri me internet super te dobet, qe te shohesh me ca ke te besh pune. :p
 
“... Një nga sekretet e lumturisë është vënia nën kontroll e dëshirave dhe dashuria për atë që tashmë e ke në jetën tënde...”.

E. Chàtelet
 
Ahhhh sa do te me kerkosh
Po kurre ske per te me gjetur......

Cit: @Vinjol
 
Nje grua e mencur di sa nje burre budalla.

Cit. Nji Pijanec :p
Nje burr i mencur sdo di kurr me shum sa nje grua budallaqe... Sorry lali.. Mos na shit ment per nengjinin tuaj... Me dashuri ?
 
Martohu, sido qe te jete. Nese te bje per pjese nje grua e mire, do jesh i lumtur. Nese gruaja del e keqe, do behesh filozof.

- Sokrati
 
Ndonjëherë njerëzit hedhin diçka të mirë për diçka më të mirë, për të zbuluar më vonë se e mira ishte mjaft e mirë, dhe më e mira ende nuk ka ardhur.
 
If you want to change the world, start off by making your bad.
Admiral William McRaven.
 
Filozofoni per veten e rreth vetes me qetesi,pastaj do kuptoni me mire boten.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.