Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Shuhet legjenda e Formula 1

centos

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 13, 2004
Mesazhe
39,819
formula11-579x350.jpg
Formula 1 ditën e sotme është në zi, pasi është ndarë nga jeta një nga pilotët më të mirë të të gjitha kohërave në këtë sport.

Mediat amerikane raportojnë ndarjen nga jeta të pilotit të viteve ’60-të ’70-të Dan Gurney.

Ai ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare, pasi një lufte të gjatë me një sëmundje të rëndë.

Dan Gurney konsiderohet si një pilotët më të mëdhenj të Formula 1, pasi ka pilotuar makina që në fillimet e këtij sporti.

Ai është amerikani i dytë që ka fituar një garë në këtë sport dhe konsiderohet një nga legjendat e garave me makina, për vetë kushtet dhe kohën kur ai ka ngarë makina dhe ka fituar.

Lajmin e ka bërë publik vetë familja e Dan Gurney, ku menjëherë kanë ardhur ngushëllime nga njerëz të njohur të këtij sporti në të gjithë botën.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.