Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Shuhet në moshën 71-vjeçare studiuesi dhe shkrimtari Moikom Zeqo

Passion

Super Moderator
Staff member
SUPER MODERATOR
Regjistruar më
May 25, 2018
Mesazhe
15,499
Pëlqime
14,374
Pikë
113
Shpesh here e pata thene se jemi akoma me fat qe kemi te tille legjenda,me nje maturi e dije te pashoq.

Autori i mbi 60 librave!
Prof Kabo ben nje status per te ndjerin qe ta rrenqeth shpirtin. :(


Kush ish Moikomi!

Moikom Zeqo lindi më 3 qershor 1949 në qytetin e Durrësit. Familja e tij është me origjinë nga Libohova, ku ai mbaroi edhe arsimin fillor. Më 1967 nisi të ndiqte Fakultetin Histori Filologji, dhe u diplomua në Universitetin e Tiranës më 1971 në degën gjuhë-letërsi. Në vitet 1971-1974 punoi si gazetar dhe redaktor letrar i gazetës “Drita”. Më 1974-76 punoi si mësues në Rrogozhinë.

Më pas, në vitet 1979-1987 qe punonjës shkencor pranë Muzeut Arkeologjik të Durrësit. Më 1987-1990 punoi si specialist në sektorin e artit antik në Akademinë e Shkencave në Tiranë. Në qershor të 1991 qe pjesë e grupit organizator të Kongresit të 10-të të Partisë së Punës. Më 31 janar-10 maj 1991 u emërua kryetar i Komitetit të Kulturës dhe po atë vit iu dha portofoli i ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. Më 1991 dhe 1992 kandidat për deputet, kur dhe u zgjodh dhe shërbeu deri më 1996 si deputet i PS-së.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

ANGEL

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jun 2, 2020
Mesazhe
82
Pëlqime
87
Pikë
18
por duke ikur na bejme te ndihemi sa pa fat do jemi kur mos kemi asnje sepse nuk askush qe te mund ti perafrohet .se per ti zvendesuar as nuk behet fjale
 

Passion

Super Moderator
Staff member
SUPER MODERATOR
Regjistruar më
May 25, 2018
Mesazhe
15,499
Pëlqime
14,374
Pikë
113
por duke ikur na bejme te ndihemi sa pa fat do jemi kur mos kemi asnje sepse nuk askush qe te mund ti perafrohet .se per ti zvendesuar as nuk behet fjale
Ish ky i ndjeri z Zeqo qe dha alarmin se parlamenti shqiptar eshte mbush me njerez inkualitet.
 

Babegirl

Be the best f$ck the rest
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jun 25, 2020
Mesazhe
126
Pëlqime
121
Pikë
43
Mosha
19
Location
Shkoder
Past rahmet ose past drite se sdi ca ka ken😂
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top