Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si mendoni,a do të triumfojë protesta studentore ndaj qeverisë ?

Vin13

Energjiku i forumit
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 5, 2018
Mesazhe
154
A do plotësohen 8 kushtet e tyre ?
Sa e mbështesni protestën ?
 
Jo sbesoj te plotesohen:
Sepse eshte njisoj sikur ti kerkosh prinderit shume kerkesa dhe ska mundesi ti plotesoj te gjitha.
E njejta gjo eshte dhe me Edi Ramen.
 
Edi Rama nuk eshte as ai prindi qe ben drejtorin ne shtepi,as ai qe llaston femijet e vete.Ne e zgjodhem ta beje Shqiperine nje vend me te mire.Por duket se as ai nuk ben per kete pune.
 
...sa te kene njeri-tjetrin keta politikane, nuk ka proteste qe nuk e thyejne dhe nuk ka kauze qe nuk e shuajne! Jane bere te gjithe zjarrfikes! :/
 
Po, do kete sukses sepse shumica e kerkesave jane te arsyeshme dhe sepse Rama ka premtuar se shumica do behen. Madje ka thene se duhet bere edhe me shume se kerkesat ne liste (vec 2 prej tyre qe mund te realizohen vetem pjeserisht).

Problemi kryesor dhe urgjent mbetet mungesa totale e komunikimit midis paleve. Rama refuzon qasjen e protestuesve me ultimatume, ndersa protestuesit s’po dijn se si te shfrytezojn oferten e Rames per dialog. Disa po e keqkuptojn fjalen ‘dialog’ si ofert per negociata. Por eshte edhe problemi i mungeses se iniciatives per t’u organizuar. Situate kaotike. Dhe studentet duhet te dine dicka: tarifat shqiptare jane nder me te ultat ne rajon ndaj s’eshte normale qe ata t’i kerkojn qeverise t’i pergjysmoj me cdo kusht.

Me gjithe keto kritika, jam optimist qe kjo energji do prodhoj rezultate.
 
Do triumfoje qe cke me te!
Rama akoma sesht perballe me rinine shqiptare dhe akoma se ka kuptu se ajo rini esht e ardhmja dhe fuqia e ktij vendi !
 
Na i trego icik kto 8 kushtet o shoku , dhe kjo @LUCKY-STRIKE a mduket mu apo qenka sh inteligjente persa i perket politikes , shif ca krahasimi i ka bo qeverise iher hahahaha , kur te thartohen trut te mer koka era
 
Mos me caj kryt shume mua ti ok? Jep mendimin twnd ate boj mos boj derr derr kot ktu.?
 
po mendoj se do fitoj rinia..ska ku shkon ai mostra..mrame ju dridhnin duart maskarait
 
15aced544aaa9b42e66ffda1cf10c4d9.jpg
 
Me syt e tuj qe te dalin njeri negativ ytttttttt.
Ske b....... ti tme tregosh mu si e du une dhunshem apo paqesisht. Se te del per hundesh pastaj te dalin spordhiqet sheshit. Ec avullo nashi se sje tipi jem boll fam more shnet.
 
Kur do zgjohet ky popull kur do te dal nga delizmi qe na po na shkaterrojne keto qeveri. po pasurohen ne kurrizin tone ne po marrin borxhe neper europe duke len shqiperin garanci. Shume shpejt do perfundojme
me keq se greqia. Shpresoj qe rinia te jet hapj pare per nje shqiperi tjeter perndryshe kush banon ne shqiperi eshte i rrenuar. Ai kerkon te mbaj popullin ******** ti nxjerr femijet nga bankat e shkollave te pa arsimuar qe neser ti kete me kollaj per ti blere dhe per ti shtyp. nje strategji e vjeter mijevjecare qe populli sa me ******** te jet aq me kollaj manipulohrt dhe pushtohet.Me vjen keq per Shqiperine viti 2018 rinia kerko kurbetin dhe po ikin per dit e me shume. Rroft Rinia Shqiptare ?PS ?PD?LSI duhet te bojkotojme zgjedhjet qe te largohet kjo klase politike.
 
Kur do zgjohet ky popull kur do te dal nga delizmi qe na po na shkaterrojne keto qeveri. po pasurohen ne kurrizin tone ne po marrin borxhe neper europe duke len shqiperin garanci. Shume shpejt do perfundojme
me keq se greqia. Shpresoj qe rinia te jet hapj pare per nje shqiperi tjeter perndryshe kush banon ne shqiperi eshte i rrenuar. Ai kerkon te mbaj popullin ******** ti nxjerr femijet nga bankat e shkollave te pa arsimuar qe neser ti kete me kollaj per ti blere dhe per ti shtyp. nje strategji e vjeter mijevjecare qe populli sa me ******** te jet aq me kollaj manipulohrt dhe pushtohet.Me vjen keq per Shqiperine viti 2018 rinia kerko kurbetin dhe po ikin per dit e me shume. Rroft Rinia Shqiptare ?PS ?PD?LSI duhet te bojkotojme zgjedhjet

Bravo ! Koment fantastik ! 1000000 Like nga unë
 
E urrej faktin që në vend që të mësojnë studentët duhet të dalin në protesta .Unë jam nga Kosova nuk është që edhe ne kemi nje qeveri shumë më të mirë por të pakten nuk kemi probleme të tilla.Shpresoj që kërkesat e studentëve té plotësohen dhe të mos ketë më nevojë për një gjë të tillë
 
Studenti ne Vlore: Femijet nuk kane me frike nga Gogoli, por kane frike nga Rama, ngaqe prinderit thone gjithe kohes "Obobo, Rama ngriti taksat, obobo edhe nje tjeter...obobo"- ne vijim...gjithe inati i gjithe studenteve te tjere qe folen u derdh me retorike "demokratike" nga KM ndaj tij....
 
U shua ?
Si gjithmonë, kaq zgjasin, bënë zhurmë dhe në fund i përçanë.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.