• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Si mendoni kush e urdheron njeriun, zemra apo truri?

Seyfert

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
4,303
Mosha
35
Location
Prague
Personalisht mendoj qe truri mbetet organi "me i fuqishem" ne aspektin e komandimit te aryses,ndjenjave etj.
Po ju si mendoni? Jepni mendimet tuaja.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
Moderator/e
Princesha Forumit
Mesazhe
3,169
Mosha
27
Zemra mendoj:
Por dhe truni sdo lon mrapa.
 

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,291
Gruja dhe parja ....seksin mashkull ...provo kundershto grun e te dhjet trunin...po spate pare ske as grun kshu qe im damn right
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
I Rregjistruar/e
Mesazhe
626
Location
Zürich
gjithmon truri, nuk jam nga ato njerzit qe udhhiqen nga emovionet!

@Guns_N_Roses po ti zemra e ke fjalen per femra pa bukse? qe financohen nga meshkujt sepse nuk jan te afta te sigurojn jeten e tyre lol
Pranaj qau ajo cifutja ke Ermali 😂😂😂😂
 

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
3,295
Epshi e tradhton
Fiejt nervore te s.n.q tejcojne sinjaek ntru kur gjenden para dickaje qe aqe shume e duan :)
Ca lesh zemre....
 

Moonlight

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,548
Varet ke lejojme te komandoj.

Nuk prehen me thike sidomos tek ndjenjat, sepse jemi prej mishi e gjaku.
Nganjehere ndjenjat mundin llogjiken dhe tejkalojne cdo barriere...arsye, koshience, ndergjegje, tru...verini cdo emertim qe doni dhe mbizoteron zemra...ndjenja, subkoshienca, zeri i brendshem, dashuria...
 

ANGELIQUE

Poison but tasty...🖤
Staff member
Moderator/e
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,368
Location
The Dark side of Heaven
The heart is innervated by parasympathetic and sympathetic fibers. The medulla is the primary site in the brain for regulating sympathetic and parasympathetic outflow to the heart and blood vessel .
the hypothalamus and higher centers modify the activity of the medullary centers and are particularly important in regulating cardiovascular responses to emotion and stress (literal answer) 🙈.

I think ..
There’s always a war between the two , emotion ❤ and logic 🧠 , sometimes both come together .. but not often .. what you think you should do vs what you feel you should do ... the secret is never let either side win completely !!🙈
 

Milanisti

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,135
The heart is innervated by parasympathetic and sympathetic fibers. The medulla is the primary site in the brain for regulating sympathetic and parasympathetic outflow to the heart and blood vessel .
the hypothalamus and higher centers modify the activity of the medullary centers and are particularly important in regulating cardiovascular responses to emotion and stress (literal answer) 🙈.

I think ..
There’s always a war between the two , emotion ❤ and logic 🧠 , sometimes both come together .. but not often .. what you think you should do vs what you feel you should do ... the secret is never let either side win completely !!🙈
Po ne qe s'dime anglisht,si i behet halli me t'kuptu ty?😉
 

Barnaba

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
170
The heart is innervated by parasympathetic and sympathetic fibers. The medulla is the primary site in the brain for regulating sympathetic and parasympathetic outflow to the heart and blood vessel .
the hypothalamus and higher centers modify the activity of the medullary centers and are particularly important in regulating cardiovascular responses to emotion and stress (literal answer) 🙈.

I think ..
There’s always a war between the two , emotion ❤ and logic 🧠 , sometimes both come together .. but not often .. what you think you should do vs what you feel you should do ... the secret is never let either side win completely !!🙈
Detajet jane te gabuara, por thelbi eshte i sakte. Qenjet njerezore jane pothuajse kurqohere preh e nje lufte te eger midis ndjenjave dhe logjikes/principeve/superegos. Skllever te pjeses primitive te trurit - te emocionove - qe shpesh triumfojn mbi arsyen. Por pa ate pjesen primitive, kafsherore, pa emocionet, jeta s'do kishte bukuri.
 
Top