Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si përgjigjet ChatGPT në pyetjen “çka ka, çka s’ka?”

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
28,429
1673533445993.png

ChatGPT është një program i lansuar nga kompania e njohur për inteligjencë artificiale OpenAI që gjeneron të dhëna në raport me një bashkëbisedues.

Me t’u lansuar në muajin nëntor të vitit 2022, programi ka filluar shtrirjen e tij dhe njerëzit kanë filluar ta analizojnë ndikimin që do të ketë programi në shoqëri dhe inteligjenca artificiale në përgjithësi, transmeton Telegrafi.

Përmes këtij programi ju mund të pyetni gjithçka se çfarë dëshironi të dini dhe softueri do t’ua kthejë me të dhënat që i ka të grumbulluara.

Ndër tjerash, ju mund të zgjidhni edhe probleme matematikore.

Me të marrë hov, përdorues nga Kosova shfrytëzuan rastin t’ia shtrojnë pyetjen e famshme, “Çka ka, çka s’ka?”.Mirëpo si u përgjigj ChatGPT në këtë pyetje?

Në pyetjen që i parashtruam ne ChatGPT-s me Çka ka, çka s’ka? njëra prej përgjigjeve që në është shfaqur ishte “Më vjen keq, nuk e kuptoj se çfarë po pyesni, a mund të riformuloni pyetjen ose të jepni më shumë kontekst”.

Derisa kur parashtruam pyetjen çka ka, çka s’ka dhe i shtuam edhe fjalën “in albanian”, ChatGPT u përgjigj kështu: “Çka ka” është një frazë e folur në gjuhën shqipe që përkthehet “çfarë ka të re” ose “çfarë po ndodh”. “Çka s’ka” është një mënyrë joformale për të pyetur “Çfarë nuk shkon?” ose “Çfarë është puna?”.Përmes këtij linku ju mund të hyni dhe t’i shtroni pyetje programit ChatGPT, i cili për momentin është falas. /Telegrafi/
 

Apache

I never lose. Either I win or I learn.
Nt2 V.I.P
Regjistruar më
Jun 19, 2018
Mesazhe
12,823
Ku linku?
 

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
28,429
View attachment 163104

Ja si duket .... po e kuptove ti qe ai eshte link hallall.
Ose kto qe zgerdhihen :)
Une ta postova si duket tek une nga PC
Por ja si duket edhe nga celulari, qe tbindesh se problemi eshte tek telefoni yt ose browseri:

Screenshot_2023-01-13-18-38-20-218_com.android.chrome.jpg
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja