Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si përgjigjet ChatGPT në pyetjen “çka ka, çka s’ka?”

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
30,723
1673533445993.png

ChatGPT është një program i lansuar nga kompania e njohur për inteligjencë artificiale OpenAI që gjeneron të dhëna në raport me një bashkëbisedues.

Me t’u lansuar në muajin nëntor të vitit 2022, programi ka filluar shtrirjen e tij dhe njerëzit kanë filluar ta analizojnë ndikimin që do të ketë programi në shoqëri dhe inteligjenca artificiale në përgjithësi, transmeton Telegrafi.

Përmes këtij programi ju mund të pyetni gjithçka se çfarë dëshironi të dini dhe softueri do t’ua kthejë me të dhënat që i ka të grumbulluara.

Ndër tjerash, ju mund të zgjidhni edhe probleme matematikore.

Me të marrë hov, përdorues nga Kosova shfrytëzuan rastin t’ia shtrojnë pyetjen e famshme, “Çka ka, çka s’ka?”.

Pyetje.png


Mirëpo si u përgjigj ChatGPT në këtë pyetje?

Në pyetjen që i parashtruam ne ChatGPT-s me Çka ka, çka s’ka? njëra prej përgjigjeve që në është shfaqur ishte “Më vjen keq, nuk e kuptoj se çfarë po pyesni, a mund të riformuloni pyetjen ose të jepni më shumë kontekst”.

question.png


chatgpt123.png


Derisa kur parashtruam pyetjen çka ka, çka s’ka dhe i shtuam edhe fjalën “in albanian”, ChatGPT u përgjigj kështu: “Çka ka” është një frazë e folur në gjuhën shqipe që përkthehet “çfarë ka të re” ose “çfarë po ndodh”. “Çka s’ka” është një mënyrë joformale për të pyetur “Çfarë nuk shkon?” ose “Çfarë është puna?”.

chaat.png


Përmes këtij linku ju mund të hyni dhe t’i shtroni pyetje programit ChatGPT, i cili për momentin është falas. /Telegrafi/
 
Ku linku?
 
View attachment 163104

Ja si duket .... po e kuptove ti qe ai eshte link hallall.
Ose kto qe zgerdhihen :)
Une ta postova si duket tek une nga PC
Por ja si duket edhe nga celulari, qe tbindesh se problemi eshte tek telefoni yt ose browseri:

Screenshot_2023-01-13-18-38-20-218_com.android.chrome.jpg
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.