Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si te jemi te suksesshem !

Noah

I am here !
Kontributor
Regjistruar më
Kor 9, 2019
Mesazhe
30,990
Ketu mund te ndani sukeset tuaja ne jete .
Rrugtimin dhe menyren tuaj si jeni rritur ne karier dhe ne biznes nqs keni.
mund te shprehni taktika se si mund te motivoni njerzit dhe si mund te jeni nje lider i vertet. Mund te beni dallimin e shefit nga liderit etj.
 
Ofroj pakete per suksesin, jo 27mije euro sa Ermal Mamaqi, por per vetem nje Kafe e nje Amita!??Me fal vella qe ta prisha temen ,po ato 27 mije eurot e atij mumaqit smu hoqen nga mendja, te me jepte edhe Amin nuk ja jepja aq para??
 
Ofroj pakete per suksesin, jo 27mije euro sa Ermal Mamaqi, por per vetem nje Kafe e nje Amita!??Me fal vella qe ta prisha temen ,po ato 27 mije eurot e atij mumaqit smu hoqen nga mendja, te me jepte edhe Amin nuk ja jepja aq para??
Po flet per nje person qe nuk ka lidhje si lektor. Por per nje indivit qe duhet admiruar per arritjet qe ka bere duke qene se e ka nisur nga hici. Nuk me pelqen per karakterin qe ai ka dhe persh shume gjera te tjera, por di te theme qe per ate qe beri me filmin e fundit duke i dal kundra edhe cinepleksit e cila eshte kinemaja e vetme ne shqiperi i them bravo. Dhe ja doli me ato dhe nuk e ke iden se sa ka fitur me ate film
 
Nese nuk punon me djers nuk do ja dish lekut vleren dhe as jetes , po normale qe e kuptoi dhe ate qe thua ti,por cfare do beje ti nese do ishe ne angli pa letra dhe pa ndihmen e askujt?
Ne moshen 18 vjecare nje shoku im i klases sa mbaroj shkollen erdhi ne angli. Pa dokumenta e pa gje. Sot ka nje kompani skelash dhe 10 puntor.
 
Ne moshen 18 vjecare nje shoku im i klases sa mbaroj shkollen erdhi ne angli. Pa dokumenta e pa gje. Sot ka nje kompani skelash dhe 10 puntor.
Po pra kete gje po them edhe une , nese nuk punon hard nuk nxjerr asgje nw drite , dhe une kam nje kompani por te vogel , kam gati 8 vite ketej dhe vetem kockat e mia e dijne cfare do te thote te flesh tek stacioni autobuzit dhe te flesh vetem 3 ore ne dit
 
Po flet per nje person qe nuk ka lidhje si lektor. Por per nje indivit qe duhet admiruar per arritjet qe ka bere duke qene se e ka nisur nga hici. Nuk me pelqen per karakterin qe ai ka dhe persh shume gjera te tjera, por di te theme qe per ate qe beri me filmin e fundit duke i dal kundra edhe cinepleksit e cila eshte kinemaja e vetme ne shqiperi i them bravo. Dhe ja doli me ato dhe nuk e ke iden se sa ka fitur me ate film
Baahhhh! Kam 1 vit qe lexoj ne fushen e zhvillimit personal, autor si Jim Rohn, Brian Tracy, Tony Robbins, Robert Kyiosaki, Napoleon Hill, Robert Green, Charles Dyhigg, Joseph Murphy, Jeck Canfild, dhe ti shoku im mendon se impresionohem nga Mamaqi?! Jam i gatshem qe nese ma sjell perballe Mamaqin ti jap material sa ai as ne enderr nuk i ka pare? Suksesi arrihet ne shume menyra, ai ka patur nje grua te "forte" me shoke si Pacolli, eshte mire te kesh nje "mentor" si Bexhet Pacolli??
 
Baahhhh! Kam 1 vit qe lexoj ne fushen e zhvillimit personal, autor si Jim Rohn, Brian Tracy, Tony Robbins, Robert Kyiosaki, Napoleon Hill, Robert Green, Charles Dyhigg, Joseph Murphy, Jeck Canfild, dhe ti shoku im mendon se impresionohem nga Mamaqi?! Jam i gatshem qe nese ma sjell perballe Mamaqin ti jap material sa ai as ne enderr nuk i ka pare? Suksesi arrihet ne shume menyra, ai ka patur nje grua te "forte" me shoke si Pacolli, eshte mire te kesh nje "mentor" si Bexhet Pacolli??
Ai tha do keni darka me miliarderet e shqiperise?? apo do sjellin cunat e londres qe kan shpia bari e me ato do e bejn kete takimin???
 
Po pra kete gje po them edhe une , nese nuk punon hard nuk nxjerr asgje nw drite , dhe une kam nje kompani por te vogel , kam gati 8 vite ketej dhe vetem kockat e mia e dijne cfare do te thote te flesh tek stacioni autobuzit dhe te flesh vetem 3 ore ne dit
Kushdo qe ja ka nis nga zero e ka kete provoj ! Edhe per kete pjes e kisha kete tem thjesht per te ndar ekseriencat personale te jetes.
 
Ti @Noah nga ja ke filluar, me filozofine e suksesit? Cfare ke lexuar ne fillim?
 
Kushdo qe ja ka nis nga zero e ka kete provoj ! Edhe per kete pjes e kisha kete tem thjesht per te ndar ekseriencat personale te jetes.
Po kjo ishte nje pjese e eksperiences time gjithsesi
 
Baahhhh! Kam 1 vit qe lexoj ne fushen e zhvillimit personal, autor si Jim Rohn, Brian Tracy, Tony Robbins, Robert Kyiosaki, Napoleon Hill, Robert Green, Charles Dyhigg, Joseph Murphy, Jeck Canfild, dhe ti shoku im mendon se impresionohem nga Mamaqi?! Jam i gatshem qe nese ma sjell perballe Mamaqin ti jap material sa ai as ne enderr nuk i ka pare? Suksesi arrihet ne shume menyra, ai ka patur nje grua te "forte" me shoke si Pacolli, eshte mire te kesh nje "mentor" si Bexhet Pacolli??
Me vjen mire qe lexon dhe te pergezoj bravo ?‍♂️
 
Ti @Noah nga ja ke filluar, me filozofine e suksesit? Cfare ke lexuar ne fillim?
une ne fakt ca kam degjuar ne youtube dhe kam mar pjes ne disa seminare ose trajnime qe jan zhvilluar ne shqiperi dhe me terheqim shume. Fatkeqsisht nuk kam shume koh per libra ?
 
Po kohe per te ndenjur ne forum ke, meqe spaske kohe per libra?!?Nese lexon 10 faqe ne dite, do lexoje 1 liber ne muaj, i thone 12 libra ne vit?. Do te jap nje set librash qe nese i lexon keto ke perthithur 90% te kesaj fushe. Librat i ke ca ne Anglisht e ca ne Shqip.
1-The power of subconscious mind-Joseph Murphy
2-Fuqia e Shprehise-Charles Dyhigg
3-The Magic of thinking Big-David Schwartz
4-Leading an inspiring Life- Jim Rohn
5-Maximum achievement-Brian Tracy
6-Mendo dhe Pasurohu-Napoleon Hill
7-Baba i pasur, Baba i varfer 1dhe2- Robert Kyiosaki
8-Sekretet e Mendjes Milionere- Harv Eker
Te gjithe keta do te ta ndryshojne totalisht perspektiven, dhe sa here qe ben naj gabim do te duket sikur te bien me naj çekiç kokes?.
 
Po kohe per te ndenjur ne forum ke, meqe spaske kohe per libra?!?Nese lexon 10 faqe ne dite, do lexoje 1 liber ne muaj, i thone 12 libra ne vit?. Do te jap nje set librash qe nese i lexon keto ke perthithur 90% te kesaj fushe. Librat i ke ca ne Anglisht e ca ne Shqip.
1-The power of subconscious mind-Joseph Murphy
2-Fuqia e Shprehise-Charles Dyhigg
3-The Magic of thinking Big-David Schwartz
4-Leading an inspiring Life- Jim Rohn
5-Maximum achievement-Brian Tracy
6-Mendo dhe Pasurohu-Napoleon Hill
7-Baba i pasur, Baba i varfer 1dhe2- Robert Kyiosaki
8-Sekretet e Mendjes Milionere- Harv Eker
Te gjithe keta do te ta ndryshojne totalisht perspektiven, dhe sa here qe ben naj gabim do te duket sikur te bien me naj çekiç kokes?.
Libri do perqendrim dhe nuk mund te lexosh nje fjali tani dhe nje faqe me vone. Forumi eshte komplet tjeter gje. Nuk me vjen mire qe lexoj keto nga ty ?
 
Libri do perqendrim dhe nuk mund te lexosh nje fjali tani dhe nje faqe me vone. Forumi eshte komplet tjeter gje. Nuk me vjen mire qe lexoj keto nga ty ?
Kush tha qe do perqendrim libri?! Ne nje liber te mire maksimumi do gjesh 5-6 ide te mira te shtjelluara, pjesa tjeter jane sa per te mbushur faqet (sa me shume faqe me i shtrenjte libri). Une perdor nje teknike, i bej nje lexim shume te shpejte dhe nenvizoj gjerat me te rendesishme, pastaj i rikthehem dhe njehere dhe lexoj vetem ato qe kam nenvizuar. Leximj i shpehte eshte nje aftesi qe mund ta fitoje kushdo me praktike.
 
Kush tha qe do perqendrim libri?! Ne nje liber te maksimumi do gjesh 5-6 ide te mira te shtjelluara, pjesa tjeter jane sa per te mbushur faqet (sa me shume faqe me i shtrenjte libri). Une perdor nje teknike, i bej nje lexim shume te shpejte dhe nenvizoj gjerat me te rendesishme, pastaj i rikthehem dhe njehere dhe lexoj vetem ato qe kam nenvizuar. Leximj i shpehte eshte nje aftesi qe mund ta fitoje kushdo me praktike.
Ti ke te drejt por jeta qe une bej nuk me favorizon ose te me japi mundesi qe te lexoj libra. Ndersa forumi ose me sakt tel eshte tjeter gje se eshte gjithmon me vete. Sido qe te jete e vlersoj mendimin tend.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.