Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si të jeni një GENTELMAN

Macherie

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Gush 24, 2017
Mesazhe
829
1-Të jesh një xhentilmen me dinjitet nuk ka të bëjë me atë cfarë ke por është ajo cfarë jep që ju përcakton.
2-Nëse dera ka një bravë, hape dhe lejo femrën të futet e para.
2-Nuk duhet të jeni të dobët- tregohuni të fortë, të vendosur dhe të pavarur.
3-Nuk duhet të mburreni.
4-Të jeni të sjellshëm është thelbësore, por jo mjaftueshëm- të paraprish dëshirat ose nevojat e dikujt do tju bëjë të paharrueshëm.
5-Nuk ka gjë më tërheqëse se një mashkull i pastër, i cili e di me saktësi cfarë po bën dhe ku po shkon.
6-Zgjidhni një hobi kreativ- të shkruarit, punim druri, fotografi etj.
7-Bëhuni protektiv në mënyrë të qetë jo shtypëse. E dashura, gruaja ose goca do ju respektojë.
8-Një xhentilmen nuk njihet për egocentrizmin, kotësinë apo armiqësinë.
9-Duhet të dish të gatuash. Ushqimet e gatshme nuk quhen.
10-STERVITU!
11-Nuk duhet të jeni të lidhur me smartphonin ose laptopin tuaj. Duhet të keni një balancë të mirë teknologji/jetë.
12-Në bashkbisedim, pyetini njerëzit për veten e tyre. Dhe flisni për veten tuaj vetëm kur ju pyesin.
13-Në këtë botë ka akoma goca që pëlqejnë ti ngacmoni. Nëse ju pëlqen njëra, ftojeni menjëherë për të dalë.
14-Mos bëni selfie, vetëm nëse atë e shkrep një femër e bukur.
15-Lexoni sa më shumë të jetë e mundur. Jo vetëm në internet.
16-Një xhentilmen ja liron vendin nje gruaje shatzanë ose një të moshuari në autobus.
17-Bëhu i mirë me duart, bëj gjëra, ofroni ndihmë.
18-Bëhuni gazmor, pa u dukur si të trashë ose me sarkazëm të tepruar.
19-Duhet të perfeksionoi shtrëngimin e dorës.
20-Një xhentilmen nuk është indiferent, është i pari që vepron.
21-Pyesni, mos kërkoni.
22-“kurvë” nuk duhet të jetë në fjalorin tuaj.
23-Një xhentilmen duhet të kujdeset për kualitet në seks jo sasi.
24-Nuk duhet të bërtisni gjatë bashkëbisedimit.
25-Duhet të lidhni vetë kollaren tuaj.
26-Mos lejoni tju shkelin me këmbë.
27-Një xhentilmen është një mësues.- është i angazhuar të kalojë njohuritë dhe ta bëjë në mënyrë JO-egoiste, sepse do të bëjë gjërat më mirë për të gjithë, jo vetëm për vete dhe sigurisht jo për para.
 
Mire qenkam, vetem 9-10-20 dhe 25 nuk i kam :p
 
1-Të jesh një xhentilmen me dinjitet nuk ka të bëjë me atë cfarë ke por është ajo cfarë jep që ju përcakton.
2-Nëse dera ka një bravë, hape dhe lejo femrën të futet e para.
2-Nuk duhet të jeni të dobët- tregohuni të fortë, të vendosur dhe të pavarur.
3-Nuk duhet të mburreni.
4-Të jeni të sjellshëm është thelbësore, por jo mjaftueshëm- të paraprish dëshirat ose nevojat e dikujt do tju bëjë të paharrueshëm.
5-Nuk ka gjë më tërheqëse se një mashkull i pastër, i cili e di me saktësi cfarë po bën dhe ku po shkon.
6-Zgjidhni një hobi kreativ- të shkruarit, punim druri, fotografi etj.
7-Bëhuni protektiv në mënyrë të qetë jo shtypëse. E dashura, gruaja ose goca do ju respektojë.
8-Një xhentilmen nuk njihet për egocentrizmin, kotësinë apo armiqësinë.
9-Duhet të dish të gatuash. Ushqimet e gatshme nuk quhen.
10-STERVITU!
11-Nuk duhet të jeni të lidhur me smartphonin ose laptopin tuaj. Duhet të keni një balancë të mirë teknologji/jetë.
12-Në bashkbisedim, pyetini njerëzit për veten e tyre. Dhe flisni për veten tuaj vetëm kur ju pyesin.
13-Në këtë botë ka akoma goca që pëlqejnë ti ngacmoni. Nëse ju pëlqen njëra, ftojeni menjëherë për të dalë.
14-Mos bëni selfie, vetëm nëse atë e shkrep një femër e bukur.
15-Lexoni sa më shumë të jetë e mundur. Jo vetëm në internet.
16-Një xhentilmen ja liron vendin nje gruaje shatzanë ose një të moshuari në autobus.
17-Bëhu i mirë me duart, bëj gjëra, ofroni ndihmë.
18-Bëhuni gazmor, pa u dukur si të trashë ose me sarkazëm të tepruar.
19-Duhet të perfeksionoi shtrëngimin e dorës.
20-Një xhentilmen nuk është indiferent, është i pari që vepron.
21-Pyesni, mos kërkoni.
22-“kurvë” nuk duhet të jetë në fjalorin tuaj.
23-Një xhentilmen duhet të kujdeset për kualitet në seks jo sasi.
24-Nuk duhet të bërtisni gjatë bashkëbisedimit.
25-Duhet të lidhni vetë kollaren tuaj.
26-Mos lejoni tju shkelin me këmbë.
27-Një xhentilmen është një mësues.- është i angazhuar të kalojë njohuritë dhe ta bëjë në mënyrë JO-egoiste, sepse do të bëjë gjërat më mirë për të gjithë, jo vetëm për vete dhe sigurisht jo për para.
Qekam gentelman un ???????
 
ama te gjitha ketu qe ka thene Macherie me lart
nese jeni nji tip mashkulli qe meresh me llogje i keni rras shekelmin
keshtu qe meshkuj fiksojeni duhet te jeni

1- burra << jo femije >>
2-Xhentilman << jo Hipokrite>>
 
S'di .

Per te qene i tille gjen pune?

Dua te behem masazhier.

Do paguhem me mire,se ky profesioni gentleman. :p
 
Gentlement linde nuk behesh ...dhe sikur gjithe librat e botes te lexojne
 
Femres nuk ja hapi deren e vetures se eshte zonje, por pse une jam getleman xD
 
Me kaq shume rregulla per te qene gentleman, edhe ne Angli nga ku eshte huazuar termi as 0.01% nuk do kualifikoheshin si te tille.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.