Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Si te lidheni me Aplikacione ne Chat-in Netedy?

Status
Not open for further replies.

molecule

Forgotten
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 12, 2004
Mesazhe
5,210
Pëlqime
12,154
Pikë
113
Location
Bora Bora
Website
iweb.al
Ne kte Teme do ju tregoj si te lidheni me aplikacione ne chatin Netedy.com
Aplikacionet mundesojne nje komunikim me te shpejte dhe me te rehatshem se platformat ne web,
Pavarsisht se webet jane gjithashtu kompatibel per Telefonat.

Aplikacionet per Android:
  1. AndroIRC [LINKU]
  2. IRCCloud [LINKU]
  3. IRC Revolution [LINKU]
Aplikacionet per iOS (Iphone/Ipad):
  1. Mutter [LINKU]
  2. IRCCloud [LINKU]
Tani qe ta shoqeroj postimin me foto e video do dilte gjate shume por po ju permend "Termat Baz" te konfigurimit dhe do shikoni qe esht shum e thjeshte.

1: Name
- Me name tek keto aplikacione kuptojme konfigurimin per nje server specifik. Pra le ta quajme konfigurimin e Netedy.com Netedy.
2: Server
- Kur lexoni server duhet te kuptoni qe duhet vendosur IP ose subdomain qe te behet lidhja ne kte rast kemi: irc.netedy.com
Partneret e ketij serveri: irc.netedy.com , irc.shoqeria.net , irc.vizitori.com , irc.netedy.al , irc.flasim.net

2: Port
- Ashtu sikur eshte anglisht nenkupton porten per serverin specifik. ne 99% te Serverave porta eshte 6667 , por mund te gjeni dhe Lidhje te sigurta (SSL) me porta te ndryshme. Pra porten e shenojme 6667
3: Nick ose NickName
- Nick ose nickname eshte pseudonimi ose emri qe do perdorim ne chat. Fillojeni gjithmone me shkronje dhe jo numer. psh P847221 apo L12313 apo Blerim Etj etj.
4: Password
- Nese pas nickname do shikoni kollone password, duhet ta kuptoni qe ka te bej me Nick/Nickname te rregjistruar pra ne momentin qe behet lidhja aplikacioni ekzekuton automatikisht komanden e identifikimit me serverin. Ne kte rast me Serverin Netedy.com
5: Ident
- Termi ident perdoret per tju identifikuar juve serveri dhe per tju dhen nje [email protected] te encryptuar ne menyr qe userat tjere mos tju shohin te dhenat personale si: IP , Vendodhja etj etj.
shembull: @C4 (cofounder@netedy.com). Kjo e shenuar me te zeza.

6: Realname
- Ne realname mund te shkruani ate cka ju deshironi POR gjithmone duke qendruar brenda rregullores. Kjo pasi serveri Netedy.com nuk lejon fjalor banal ne realname apo linqe. Per arsye privatesie.
shembull: x0r is [email protected] *
Walking in your mind

Opsionet e tjera jane (Optimal) ose ndryshe me deshire!

Per cdo paqartesi mund te komentoni ketu qe tju ndihmoj me kenaqesi! :)
 
Last edited:

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Status
Not open for further replies.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top