• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Si te mbajme IRCCloud (Free) te lidhur pergjithmone..

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,797
Location
127.0.0.1
Nevojitet 1 SSH (Shell) Account - python + pip installed.


Shkarkojme kete:

E vendosim ne /home/molecule(useri juaj)/irccloud

Futemi me komanda ne folderin irccloud (aty ku kemi filet) dhe bejme komandat me poshte.

Komandat:
1:
Code:
python -m pip install -r requirements.txt
2:
Code:
crontab -e
Shtoje kete linje ne fund:
0 * * * * $HOME/irccloud/irccloud_cronjob >/dev/null 2>&1

Ruaje: CTRL + X me pas shtyp Y dhe ENTER.

irccloud_cronjob duhet ta modifikoni te shkruani irccloud email dhe pasword.

Crontab eshte file e cronjob qe te perserise Task te ndryshem qe krijojme ne cdo sekond minut ore dite muaj apo vite automatikisht.


DEMO: irc.netedy.com #Shqiperia > molecule
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,797
Location
127.0.0.1

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
Moderator/e
Princesha Forumit
Mesazhe
3,796
Mosha
27
Ateher kur so per mu du me i ra 😂😂😂😂😂
 

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,797
Location
127.0.0.1

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
Moderator/e
Princesha Forumit
Mesazhe
3,796
Mosha
27
Nc nc nc me largo po deshe 😂😂😂😂😂😂
 

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,797
Location
127.0.0.1

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,797
Location
127.0.0.1
po per Android ose IOS ?
Ska lidhje Android/iOS sepse nuk i prek kto paisje, ti vazhdon e perdor accountin normalisht dhe pa probleme.
Ky eshte hack qe te mundeson te mbash sessionin ne serverin e irccloud gjalle ose sic thuhet anglisht (alive).
 

Vinjol

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,501
po me vje keq Cinstaloje ose jepi restart tel
 

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,797
Location
127.0.0.1

Vinjol

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,501
pse ke noi plan memi fshi
po syze te 87 jane
 
Top