Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Si udhëtojnë shenjat e zodiakut?

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Si udhëtojnë shenjat e zodiakut?​


Shumë njerëz sillen në një mënyrë të caktuar sepse kanë një predispozitë të vërtetë për atë lloj sjelljeje. E njëjta gjë mund të thuhet për zakonet e të gjithëve ne. Ka nga ata që janë më nervozë, ata që janë më të qetë, ata që janë më të vëmendshëm, ata që janë më të balancuar dhe ata që janë më të pamatur.

Sot do të flasim për atë se si udhëheqin shenjat e zodiakut. Jo të gjitha shenjat i duan makinat dhe jo të gjithëve u pëlqen të ngasin. Por mbi të gjitha, jo të gjithë kanë të njëjtat qëndrime kur janë pas timonit. Sot do të flasim për drejtimin e një makine, sepse është mjeti më i popullarizuar i transportit, por ne e dimë që shumë njerëz ngasin gjithashtu motoçikleta ose mjete të tjera transporti.

Sigurisht, të gjithë e shfaqin karakterin e tyre ndryshe. Ka nga ata që, kur ngasin makinën, kanë tendencë të theksojnë të gjitha pikat e forta dhe të dobëta të tyre dhe ata që, përkundrazi, transformojnë plotësisht veten. Ashtë një çështje karakteri, për disa njerëz është e natyrshme të sillen në një mënyrë të caktuar dhe është e vështirë për ta të ndryshojnë gjatë garës.

Megjithatë jo të gjithë e dinë se një aspekt i veçantë i karakterit të një personi mund të varet nga shenja e zodiakut të cilit i përkasin. Pra, le të zbulojmë se si udhëheqin shenjat e zodiakut.
Secili prej nesh ka karakterin e vet. Ka nga ata që janë më instinktivë, ata që janë më racionalë, ata që duan të bëjnë gjeste dhe ata që gjithmonë përpiqen të qëndrojnë të qetë. Tema e ditës ka të bëjë me stilin e drejtimit të shenjave të zodiakut. Ne do të flasim për zakonet (pikat e forta dhe të dobëta) të secilës shenjë të zodiakut kur janë në makinë.
  1. Dashi
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut ndjejnë nevojën për të jetuar të tashmen në një mënyrë mjaft intensive. E gjithë kjo i bën ata entuziastë dhe ky aspekt i karakterit është gjithashtu i pranishëm në mënyrën se si drejtohet makina. Dashi i do makinat sportive, kështu që ata janë gjithmonë në kërkim të shpejtësisë dhe aventurës. Nëse shihni një person me muzikë të lartë dhe dritaret hapur, ka shumë të ngjarë që të gjendeni para një personi të shenjës së Dashit. Udhëtimi me një Dash nuk është kurrë një përvojë e mërzitshme.
  1. Demi
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut janë gjithmonë shumë të saktë. Ata dallohen për qetësinë e tyre dhe ky aspekt i karakterit vërehet edhe kur udhëtojnë. Edhe pse në disa kontekste ata e duan emocionin, kur mbyllin derën e makinës bëhen të qetë, të menduar dhe veçanërisht të kujdesshëm. Për këtë arsye, ata janë gjithmonë shumë të relaksuar kur ndezin motorin. Kur ata përballen me një udhëtim të gjatë, ata preferojnë të ndalen herë pas here, për të shmangur kapjen e papërgatitur dhe për t’i rezistuar më mirë lodhjes. Një Dem pëlqen të bisedojë kur udhëton.
  1. Binjakët
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut duan të jenë mes njerëzve dhe janë gjithmonë në kërkim të përvojave të reja. Ata ndjejnë nevojën për të ndryshuar vazhdimisht dhe ky aspekt i karakterit vlen edhe për makinat. Një Binjakë vështirë se mban të njëjtën makinë për një kohë të gjatë, herë pas here ai duhet ta ndryshojë atë. Ai preferon makina sportive dhe elegante, ato që bien në sy dhe stili i tij i drejtimit është gjithashtu i ngjashëm. Në varësi të humorit të ditës, një person i kësaj shenje mund të jetë më i qetë ose më nervoz, por gjithmonë unik në stilin e tij. Udhëtimi me Binjakët është zakonisht një përvojë veçanërisht dinamike dhe aktive.
  1. Gaforrja
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut nuk njihen për guximin e tyre. Ata kujdesen shumë për shëndetin e tyre dhe të njerëzve që duan. Për këtë arsye, ata zgjedhin një makinë të sigurt dhe nuk u pëlqen të shpërqendrohen kur ngasin. Do të jetë e vështirë të shohësh një Gaforre që ecën me shpejtësi në autostradë, pasi kjo nuk është pjesë e zakonit të tyre. Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut preferojnë të udhëtojnë në rrugët që ata tashmë i njohin. Është e mundur që një Gaforre, duke udhëtuar ngadalë, të arrijë vonë në një takim. Zakonisht, dikush i lindur nën këtë shenjë është shumë i qetë kur udhëton.
  1. Luani
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut duan të jenë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Këta janë njerëz eksentrikë, të cilët ndiejnë nevojën për tu përkëdhelur nga të tjerët. Kjo është arsyeja pse ata nuk duan të ngasin, por përkundrazi, preferojnë të zënë vendin e pasagjerit dhe të transportohen nga një person i besuar. Nëse ata duhet të hipin pas timonit, ata kanë një stil të rastësishëm drejtimi, ndoshta në një makinë elegante ose që vërehet lehtësisht, siç është një makinë sportive ose një makinë shumë e madhe. Gjëja e rëndësishme është që, ndërsa kalojnë, të gjithë kthehen ta shikojnë.
  1. Virgjëresha
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut janë gjithmonë shumë të saktë. Ata duhet të kenë gjithmonë gjithçka nën kontroll dhe të dinë edhe detajet më të vogla kur bëjnë diçka. Kjo vlen edhe për stilin e drejtimit. Kur hipni në një makinë, një person i kësaj shenje është gjithmonë shumë i përqendruar. Ata duhet të kontrollojnë mirë të gjitha pasqyrat para se të nisen. Një vështrim në presionin e gomave dhe nivelin e vajit është një domosdoshmëri, madje edhe për t’i shoqëruar fëmijët në shkollë! Ndoshta, një udhëtim me një person të kësaj shenje nuk do të jetë shumë emocionues, në të vërtetë. Sigurisht që do të jetë një barrë vdekjeprurëse, por gjithmonë do të ketë siguri për të arritur në vijën e finishit.

  1. Peshorja
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut duan të pushojnë dhe nuk mund të heqin dorë nga komoditetet e jetës. Komoditeti është i rëndësishëm për ta dhe ky aspekt i karakterit ndikon edhe në stilin e tyre të drejtimit. Një person Peshore do një makinë që lëviz pa probleme, pa shumë ngadalësime. Për këtë arsye, të lindurit nën këtë shenjë të zodiakut urrejnë të kalojnë orë pafund në trafik, pasi është diçka që ata thjesht nuk mund ta durojnë. Peshoret preferojnë të përdorin transportin publik sesa të stresohen në makinë.
  1. Akrepi
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut duan të planifikojnë çdo detaj të vogël të jetës së tyre. Gjithçka duhet të jetë e njohur dhe nuk ka vend për surpriza ose ngjarje të paparashikuara. Sigurisht, ky aspekt i karakterit ka gjithashtu një ndikim në stilin e drejtimit. Akrepi është vigjilent para se të hyjë në makinë. Ai kurrë nuk futet në makinë pa e ditur destinacionin. Udhëtimi duhet të llogaritet gjithmonë paraprakisht. Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut duan të ecin në rrugë të sigurta dhe e urrejnë kur janë në zona që nuk i njohin.
  1. Shigjetari
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut gjithmonë ndiejnë nevojën për të provuar përvoja të reja. Ata i duan aventurat dhe nuk ka gjasa të qëndrojnë shumë gjatë në të njëjtin vend, pasi rrezikojnë të mërziten shumë. Stili i tyre i drejtimit është gjithashtu mjaft aventurier, ndonjëherë edhe i pamatur. Nëse ata shohin një rrugë që nuk e kanë bërë kurrë, ata nuk mund t’i rezistojnë tundimit për ta ndjekur atë, me koston e vonimit për një takim të rëndësishëm. Ata duan të udhëtojnë me makinë, ndoshta duke qeshur dhe duke bërë shaka me miqtë.
  1. Bricjapi
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut duan të ndjekin instinktet e tyre. Nëse ata kanë një ide, ata duhet të përpiqen ta vënë menjëherë në praktikë. Ata kanë besim të madh në mjetet e tyre, me koston e të qenit pak mendjemadh në disa raste. Edhe pas timonit ata e lënë veten të veprojnë instinktivisht. Ata nuk e ndiejnë nevojën për të mësuar përmendësh një itinerar dhe mund të nisen lehtësisht në aventurë me makinë. Njerëzit e lindur nën këtë shenjë duan të befasojnë të tjerët, për këtë arsye ata mund të marrin çdo rrugë dhe mund të ndryshojnë stilin e tyre të drejtimit bazuar në gjendjen shpirtërore. Gjëja e rëndësishme është se ata janë në gjendje të ndihen të lirë dhe në kontroll të veprimeve të tyre.
  1. Ujori
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut janë gjithmonë paqësorë. Ata duan të pushojnë dhe preferojnë të rrethojnë veten me të gjitha komoditetet e mundshme. Kjo mënyrë e të qenit reflektohet edhe kur ata vendosin të jenë pas timonit. Stili i tyre i drejtimit është gjithmonë shumë i qetë. Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut urrejnë trafikun dhe bllokimet në trafik. Për këtë arsye, ata shmangin udhëtimin gjatë orëve të pikut. Të udhëtosh me një Ujor mund të jetë një përvojë e mërzitshme, por sigurisht që do të jetë një udhëtim shumë i sigurt.
  1. Peshqit
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut arrijnë ta bëjnë çdo moment të jetës së tyre të këndshëm. Ata kanë një prirje gazmore dhe e përcjellin këtë ndjenjë edhe te të tjerët. Pikërisht për këtë arsye, hipja në makinë me një person të kësaj shenje mund të jetë një përvojë mjaft argëtuese. Njerëzit e lindur nën shenjën e Peshqve duan makina të rehatshme, ndoshta të bollshme. Ata gjithmonë udhëtojnë me muzikën e tyre të preferuar në sfond dhe disa ushqime për t’i ngrënë gjatë rrugës. Një person i kësaj shenje, kur përballet me një udhëtim të gjatë, zgjedh të marr me vete gjithçka që mund ta bëjë udhëtimin të këndshëm.


Burimi / https://www.instanews.it
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.