Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

STYLE AND MAKE UP

@MaYaDa une flas per siperfaqen ,
=)
 
Nuk lane stuko dhe patinim pa i bere fytyres femrat. Nuk po shohim dot nje femer natyrale sot. Me shume po prekim,puthim kremera e budallalleqe se mish njeriu. ?

Femrat pothuajse gjithmone jane lyer, nuk eshte dicka e jashtezakonshme qe po ndodh sot . Eshte si te thuash , te dali me floke te pa krehura , kshu edhe make up per femrat ne pergjithesi . Ok disa mund ta teprojne , por prape se prape thjeshte make up ngelet... nese ajo qe ke ne krahe te bezdis per k'te arsye , fare lehte mund te ja thuash me pak taktike qe ta lehtesoje pak .

Megjithate k'tej nga jam une , shikoj me shume natyrale se te tilla ne fjale ... jane njerez pa komplikime ne pergjithesi .
 
Femrat pothuajse gjithmone jane lyer, nuk eshte dicka e jashtezakonshme qe po ndodh sot . Eshte si te thuash , te dali me floke te pa krehura , kshu edhe make up per femrat ne pergjithesi . Ok disa mund ta teprojne , por prape se prape thjeshte make up ngelet... nese ajo qe ke ne krahe te bezdis per k'te arsye , fare lehte mund te ja thuash me pak taktike qe ta lehtesoje pak .

Megjithate k'tej nga jam une , shikoj me shume natyrale se te tilla ne fjale ... jane njerez pa komplikime ne pergjithesi .

Pak makeup jam dakord dhe une @Zana, une po flas ne pergjithsi transformohen nga natyralja ne patinime qe here here jane dhe te shemtuara, mos te flasim pastaj per silikone etj etj.
 
Nuk e
Pak makeup jam dakord dhe une @Zana, une po flas ne pergjithsi transformohen nga natyralja ne patinime qe here here jane dhe te shemtuara, mos te flasim pastaj per silikone etj etj.

C'fare pune ju prishin juve meshkujve ne pergjithesi, k'to gjera ? ju edhe me natyralen keni prb ne pergjithesi, ose nuk ju hyn ne sy fare .
 
@Zana sjam aspak ok une qe rri natyrale tan kohes sdo te thote se o isoj sikur me ken kok pa krehur e ke gabim. Mua personalisht me bezdis shume. Ku ka ma mire se natyrale fytyra rri e fresket. Metoda ime o se e shplaj futyren tan kohes. ☺️☺️
 
Nuk e


C'fare pune ju prishin juve meshkujve ne pergjithesi, k'to gjera ? ju edhe me natyralen keni prb ne pergjithesi, ose nuk ju hyn ne sy fare .

@Zana ty te besdis fakti qe nje mashkull tullac mban paruke? Po flas per transformime te medha, pa makeup nje fytyre, ver makeup del fytyre tjeter. Ku eshte origjinaliteti ketu?
 
@Zana sjam aspak ok une qe rri natyrale tan kohes sdo te thote se o isoj sikur me ken kok pa krehur e ke gabim. Mua personalisht me bezdis shume. Ku ka ma mire se natyrale fytyra rri e fresket. Metoda ime o se e shplaj futyren tan kohes. ☺☺

Me fal ... por ty shumicen e hereve ne foto te shikoj rregullisht me make - up , e tek tuk edhe me filtra ... une nuk kam prb me femra te tilla, por dua te kuptoj se ku eshte prb i meshkujve ne k'te rast ?
 
@Zana nuk kemi probleme me makeup. Problemi im qendron me femrat qe abuzojne me makeup duke transformuar tiparet e tyre natyrale. Me shume duken si klloune dhe nuk jane atraktive aspak.
 
@Zana pikerishte ndaj thashe raste po vendos dhe shume pak aq sa dhe skuptohet fare. Foto qe hudha tash ktu ka ken mbremja matures e vetmja qe kom vu make-up po ti shikosh me vemendje fotot skam vu. Nejse varet dhe nga njeriu,por une i qendroj mendimit te @Seyfert.
 
@Zana ty te besdis fakti qe nje mashkull tullac mban paruke? Po flas per transformime te medha, pa makeup nje fytyre, ver makeup del fytyre tjeter. Ku eshte origjinaliteti ketu?

Nuk me bezdis fakti qe shumica e meshkujve sot , po i mbjellin floket .. k'te me paruke nuk e paskam degjuar ndonjere, por edhe sikur nuk do te me bezdiste ... pasi nese eshte ne krahun tim , mjafton qe ai te ndihet mire me veten e tij me paruke apo pa paruke ... e nese nuk e njoh fare edhe kjo nuk ka se qysh te me bezdisi .

Origjinaliteti ne k'te rast, nuk varet nga k'to gjera siperfaqesore ... sepse sado make up ti vesh fytyres ky fakt nuk te ben ty fallco e sikur mos te vesh fare make up , prape ky fakt nuk te ben ty origjinale.

Prb me k'to meshkujt stereotyping sot eshte qe thelle e thelle, kane prb me veten e tyre ... nderkohe qe ankohen per te tjeret.
 
@Zana pikerishte ndaj thashe raste po vendos dhe shume pak aq sa dhe skuptohet fare. Foto qe hudha tash ktu ka ken mbremja matures e vetmja qe kom vu make-up po ti shikosh me vemendje fotot skam vu. Nejse varet dhe nga njeriu,por une i qendroj mendimit te @Seyfert.

Na sill nje foto tani pa make up fare e pa filtra... dhe te shikojme se ke preferojne meshkujt k'tu ?

Tani une po te them qe ty shumicen e fotove qe sjell k'tu , te shikoj me full make up. & filtra .. ndersa ti me thuan qe nuk e perdor fare.
 
Nuk me bezdis fakti qe shumica e meshkujve sot , po i mbjellin floket .. k'te me paruke nuk e paskam degjuar ndonjere, por edhe sikur nuk do te me bezdiste ... pasi nese eshte ne krahun tim , mjafton qe ai te ndihet mire me veten e tij me paruke apo pa paruke ... e nese nuk e njoh fare edhe kjo nuk ka se qysh te me bezdisi .

Origjinaliteti ne k'te rast, nuk varet nga k'to gjera siperfaqesore ... sepse sado make up ti vesh fytyres ky fakt nuk te ben ty fallco e sikur mos te vesh fare make up , prape ky fakt nuk te ben ty origjinale.

Prb me k'to meshkujt stereotyping sot eshte qe thelle e thelle, kane prb me veten e tyre ... nderkohe qe ankohen per te tjeret.
Nuk me bezdis fakti qe shumica e meshkujve sot , po i mbjellin floket .. k'te me paruke nuk e paskam degjuar ndonjere, por edhe sikur nuk do te me bezdiste ... pasi nese eshte ne krahun tim , mjafton qe ai te ndihet mire me veten e tij me paruke apo pa paruke ... e nese nuk e njoh fare edhe kjo nuk ka se qysh te me bezdisi .

Origjinaliteti ne k'te rast, nuk varet nga k'to gjera siperfaqesore ... sepse sado make up ti vesh fytyres ky fakt nuk te ben ty fallco e sikur mos te vesh fare make up , prape ky fakt nuk te ben ty origjinale.

Prb me k'to meshkujt stereotyping sot eshte qe thelle e thelle, kane prb me veten e tyre ... nderkohe qe ankohen per te tjeret.

@Zana nuk po flas per partnerin qe ke ne krah dhe nuk po paragjykoj njeri por po te cilesoj qe makeup ka limite, sheh nje femer natyrale te kenaq shpirtin, sheh nje me makeup te kenaq seksualisht. Fytyra e nje femre sot me makeup nuk tregon tiparet e saj te verteta, jane bere si shabllon, te tera me te njejtat tipare, dallimi mes tyre eshte i vogel. Nejse se serish nuk do arrish ta kuptosh.
 
E vertet ka limite personalisht kam shoqe qe kur perdorin make-up duken shume te ngarkuara dhe fshehin tiparet e tyre te fresketa,e natyra
 
@LUCKY-STRIKE ... me duket se po me keqkupton ti mua . Une nuk kam prb me femrat qe perdorin make up e as filtra ... por me korrekto nese jam gabim , ti the qe je dakort me Seyfert ... tani qysh mund te jesh dakort ti me k'te nderkohe qe ti vete i perdor rregullisht ?

Pastaj the qe ti nuk e perdor make up fare ... nderkohe qe une te thashe qe shumicen e fotove te tua qe ti sjell k'tu , une te shikoj me full make up te rregullt e plus filtra .. k'te nuk po ta shpif une , eshte nje fakt qe na e sjell ti vete .

Edhe ne k'te foton e dyte ti ke make up tek syri te pakten Rimelin ... dhe nuk e kuptoj se perse don ta personalizosh temen me k'to fotot e tua , pasi k'tu po flasim ne pergjithesi e jo per ty . Ndersa ne lidhje me ate dakortin , sic duket po bien ne kundershtim me veten tende, sepse nuk mund te qortosh dike tjeter per make up nderkohe qe ti vete e perdor rregullisht ... edhe ate punen e flokeve te pakrehura nuk e kuptove , pasi perseri une e kisha ne pergjithesi e jo per ty .

Pra nese nje femer del origjinale perjashta ashtu me floke te pakrehura sic zgjohet nga gjumi , shahet e ofendohet ... kshuqe e kisha ne kuptimin qe edhe make up per shumicen e femrave shikohet e perdoret si/per estetike, dhe jo per fallcotitet apo qe te paragjykohet ne k'te forme .
 
@Zana nuk po flas per partnerin qe ke ne krah dhe nuk po paragjykoj njeri por po te cilesoj qe makeup ka limite, sheh nje femer natyrale te kenaq shpirtin, sheh nje me makeup te kenaq seksualisht. Fytyra e nje femre sot me makeup nuk tregon tiparet e saj te verteta, jane bere si shabllon, te tera me te njejtat tipare, dallimi mes tyre eshte i vogel. Nejse se serish nuk do arrish ta kuptosh.

Me vjen keq e nuk po zgjatem me tej .... por tek tuk kemi edhe meshkuj te tille, qe i shikojne e i paragjykojne femrat ne k'te forme , prape une nuk besoj qe prb thelle e thelle eshte tek k'to femra ... por tek ti . Ka ikur kjo koha kur femrat shikohen e vleresohen ne k'te forme.

Gjithe te mirat
 
Me vjen keq e nuk po zgjatem me tej .... por tek tuk kemi edhe meshkuj te tille, qe i shikojne e i paragjykojne femrat ne k'te forme , prape une nuk besoj qe prb thelle e thelle eshte tek k'to femra ... por tek ti . Ka ikur kjo koha kur femrat shikohen e vleresohen ne k'te forme.

Gjithe te mirat

@Zana nuk kam asnje kompleks rreth personave me make up, kupto qe eshte bere e modes dhe jashte normales kjo puna e make up. Jane bere femrat te gjitha model Kim Kardashian, cdo gje e bere,thonj,vetull,floke,mollza,buze,vithe,gjoks,lekure. Nuk po lene gje pa transformuar dhe ketu e kam fjalen per origjinalitet dhe jo ne karakter. Besoj isha i qarte ne ate qe doja te thoja. :)
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.