• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
 • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Sugjerime ndaj forumit.

Vinjol

Vergees es nie ... ..... ....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,186
Likes
4,102
#22
Ah se harrova
Kur cenohet privatesia e x anetari...denohet me ligj apo jo?!

Bukuroshe perderisa jetojme nw nji vend demokratik liria e fjales dhe mendimit eshte dicka primarw
Thjesht injoroi ata anetare ose bllokoi profilet e tyre

Injorante ne ditet e sotshme ka me shumice
 

Frank

Kshu kshuuuuuuuu! :p
I Rregjistruar/e
Mesazhe
6,978
Likes
3,250
#23
Do ju sugjeroja te mos talleni më se jeni duke na fyer inteligjencen!
unë jam dakord të thërrasim policinë se ambulancën e thërrasin vetë ata në këto situata! privatësinë e kujt?! Ja se do thërras ndonjë administrator të Gugëllit :p
 

Sam

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2
Likes
6
#24
Si fillim bejini "Upgrade" forumin ne XF 2 sepse ka dal :p
 1. Perdorni SSL per forumin.
 2. Mos e perdorni /index.php ne url (Use Full Friendly URLs)
 3. Gjeni nje theme me te mire (UI.X 2)
 4. Perdorni CloudFlare per "attachments"
 5. Shtoni nje add-on te ri "Similar threads" (eshte falas) i cili eshte shum i nevojshëm per nje forum.
 6. Shtoni nje opstion për te mbyllur/hapur kategorite e forumit
 7. Rregulloni ngjyren tek emri i antarve (ngjyra e bardh ne theme te bardh nuk duket mire)
 8. Hiqni moderatoret qe fshijne postet pa arsye (lexova disa tema ku disa antar ankoheshin), mbajtja e tyre nuk i ben mire nje forumi.
 9. Temat e reja te jen "Sort threads by: Thread creation time" jo "Last message time" sepse "humbasin" ne renditje kur dikush pergjigjet ne nje tem te vjeter. (Kjo te aplikohet vetem ne disa forum jo te gjithë)

Sapo u regjistrova dhe per momentin vetem kto sugjierime kam. :p
 

Universal

Anetare legjende.
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,616
Likes
1,163
Age
28
Location
127.0.0.1
#26
Forumi gjithmone ka nevoje per risi te reja, uroj te lexohen keto kadegori edhe pse disa jane propozuar edhe me pare.. :)
 

TinkerBell

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,026
Likes
3,466
#34
Se duket më estetike , sipas sygjerimit të Seyfert :)
Nuk ke pse hapë të gjitha faqet ! Përshembull '' Të ndryshme '' , duhet të hapësh 5-6 faqe radhazi për të gjetur temën : / me nëntema thjeshtësohet kjo , duket më bukur kështu si radhitje : )
 

Seyfert

https://www.nasa.gov/
VIP i Forumit
Mesazhe
1,928
Likes
3,460
Location
Prague
#36
@TinkerBell mund ta kerkosh temen me kete opsion Kerko pa shfletuar shume tema.
@gentleman sigurisht qe ne dime te hyme dhe navigojme ne forum, une nuk po them kete gje. Temat per mendimin tim jane kaotike, duhen sistemuar qe dhe kronologjia e tyre te perputhet. prsh: te kategoria Historia ka dy nentema te ndara ne histori boterore dhe historia, kjo ndihmon lexuesit dhe e orienton rreth asaj qe do te lexoje.Ky eshte vetem mendimi im, ndoshta eshte i gabuar.
 

Mogli

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
4,709
Likes
3,832
#37
Do sygjeroja qe te hiqej opsioni qe u lejon te mos duken online !!!! Boll u fshehen,pakten ta dime kush eshte online qe dhe te mund ti bejme tagg dhe do minimizohen chit-chat....dhe po u ben do jene reply direkt e jo mas 1 jave
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
I Rregjistruar/e
VIP i Forumit
Mesazhe
15,970
Likes
13,591
Age
25
#38
Do sygjeroja qe te hiqej opsioni qe u lejon te mos duken online !!!! Boll u fshehen,pakten ta dime kush eshte online qe dhe te mund ti bejme tagg dhe do minimizohen chit-chat....dhe po u ben do jene reply direkt e jo mas 1 jave
Ti je i pari qe rri hide;)
 

molecule

/dev/null
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,718
Likes
7,875
Location
127.0.0.1
#40
Do sygjeroja qe te hiqej opsioni qe u lejon te mos duken online !!!! Boll u fshehen,pakten ta dime kush eshte online qe dhe te mund ti bejme tagg dhe do minimizohen chit-chat....dhe po u ben do jene reply direkt e jo mas 1 jave
Te drejte ke por mendoj qe me mire ta vendosin vete si te qendrojne!
Ktu ka shum tipa qe jan te bezdisur ne inbox. Mbase ti jo ti e kerkon ti shohesh antaret online qe te argetohesh por disa te tjere vazhdojne me ngacmime dhe behen shum te bezdisur!