• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Sugjerime ndaj forumit.

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,759
Location
127.0.0.1
Te aktivizohet opsjoni “delete” per mesazhet ne inbox.
Nuk bohet se nuk me kap gje SpamFilter.
Osht abuzu shum me reklama :)
 

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,759
Location
127.0.0.1

Alexandra

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,157
Nuk bohet se nuk me kap gje SpamFilter.
Osht abuzu shum me reklama :)
PErshendetje!
Mendoj qe duke mos qene i aktivizuar opsioni"delete" cenohet se teprmi privatesia e cdo useri ketu.(perdoruesi,anatari te thjeshte)
Prolemi i "Spamfilter" eshte dicka teknike qe Webmaster apo ata qe kane forumin duhet ta zgjidhin.
Gjitheashtu duhet garantuar "useri" qe aksesi ne penelin privat te antarit,perfshire Sms(private sidomos),nuk ka askush akses leximi pervec nje personi qe ka faqen ne pronesi,qeeshte webmasteri,normalisht.
Pra perjashtohet pjesa Admine te kene aksese ne kete lloj privatesie.
Kjo per dy arsye te thjeshta.
E para sepse shkaktohen "thashetheme" te tipit "sherre" duke krijuar premisa per klane dhe zenka.(Duke qene qe adimet nderrohen sipas stineve)
E dyta qe nje user te ndihet i siguruar dhe i qete ne privatesine e ti/saj.
Duke perfunduar mendoj qe opsioni "Delete" i sms-ve, eshte "A"-ja, ne kete drejtim.
Gjithe c"thash me siper jane sugjerime. PAsi as nuk e di se si jane parametrat e privatesise ketu,thjesht mora shkak nga postimi me siper i opsionit te fshirjes se sms private.
Sepse neser pasneser,noramlisht do kete ankesa ne kete drejtim nese nuk jane ne parametrat e duhur.
 

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,759
Location
127.0.0.1
PErshendetje!
Mendoj qe duke mos qene i aktivizuar opsioni"delete" cenohet se teprmi privatesia e cdo useri ketu.(perdoruesi,anatari te thjeshte)
Prolemi i "Spamfilter" eshte dicka teknike qe Webmaster apo ata qe kane forumin duhet ta zgjidhin.
Gjitheashtu duhet garantuar "useri" qe aksesi ne penelin privat te antarit,perfshire Sms(private sidomos),nuk ka askush akses leximi pervec nje personi qe ka faqen ne pronesi,qeeshte webmasteri,normalisht.
Pra perjashtohet pjesa Admine te kene aksese ne kete lloj privatesie.
Kjo per dy arsye te thjeshta.
E para sepse shkaktohen "thashetheme" te tipit "sherre" duke krijuar premisa per klane dhe zenka.(Duke qene qe adimet nderrohen sipas stineve)
E dyta qe nje user te ndihet i siguruar dhe i qete ne privatesine e ti/saj.
Duke perfunduar mendoj qe opsioni "Delete" i sms-ve, eshte "A"-ja, ne kete drejtim.
Gjithe c"thash me siper jane sugjerime. PAsi as nuk e di se si jane parametrat e privatesise ketu,thjesht mora shkak nga postimi me siper i opsionit te fshirjes se sms private.
Sepse neser pasneser,noramlisht do kete ankesa ne kete drejtim nese nuk jane ne parametrat e duhur.
Hello,
Nuk po te citoj cdogje qe ke then por po te citoj pjesen ku thua adminet nderrohen si stinet.
E vertete sepse ikin vete jo qe i largojme ne dhe shtojm ke duam.
Sa i perket pjeses privatesise dje me erdhi nje mendim shum i bukur.
Do i mbyll fare bisedat private dhe postimet ne profil!
Besoj se kjo gje do filloje praktiken mbas muajit shtator.. :)

PS: Jam i vetmi qe jua kam pranu qe cdogje LEXOHET po te dua une! "VETEM UNE" askush tjeter nuk ka akses ne database. Po kush ka kohe me humb te lexoje se @Dorina po gatuan Fli. Apo se x-ja i thot x-it kam vesh brek te kuqe?:lolx:. Ne forumet tjera ju lexojne ju perfshihen ne email e ne shum gjera private qe ju e sot e ksaj dite thoni "ma ka vjedh fryma shenjte" dhe prap kurre se kam lexu asnje teme te tille qe te ankoheni. Gjithsesi e sgjata kot meqe kam orar pushimi ne pune edhe kot me hap nai debat se si shum urte kan ra cunat dhe gocat. E ku ka me mire se debati privatesise ku mund ti aktivizoj te gjith? :p
 
Last edited:

Seyfert

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
4,303
Mosha
35
Location
Prague
Hello,
Nuk po te citoj cdogje qe ke then por po te citoj pjesen ku thua adminet nderrohen si stinet.
E vertete sepse ikin vete jo qe i largojme ne dhe shtojm ke duam.
Sa i perket pjeses privatesise dje me erdhi nje mendim shum i bukur.
Do i mbyll fare bisedat private dhe postimet ne profil!
Besoj se kjo gje do filloje praktiken mbas muajit shtator.. :)

PS: Jam i vetmi qe jua kam pranu qe cdogje LEXOHET po te dua une! "VETEM UNE" askush tjeter nuk ka akses ne database. Po kush ka kohe me humb te lexoje se @Dorina po gatuan Fli. Apo se x-ja i thot x-it kam vesh brek te kuqe?:lolx:. Ne forumet tjera ju lexojne ju perfshihen ne email e ne shum gjera private qe ju e sot e ksaj dite thoni "ma ka vjedh fryma shenjte" dhe prap kurre se kam lexu asnje teme te tille qe te ankoheni. Gjithsesi e sgjata kot meqe kam orar pushimi ne pune edhe kot me hap nai debat se si shum urte kan ra cunat dhe gocat. E ku ka me mire se debati privatesise ku mund ti aktivizoj te gjith? :p

Mos guxo me postimet e profilit se te piu e zeza, Sinqerisht i ke keq punet!

KAQ PO TE THEM!!!
 
Last edited by a moderator:

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
10,606
Mosha
26
Location
Tiranë
Mos guxo me postimet e profilit se te piu e zeza, Sinqerisht i ke keq punet!

KAQ PO TE THEM!!!
Unë jam kundër Moles përpos shakave.
Nuk jam të mbyllen wallet dhe sms :)
Do i bjerë popullariteti dhe pakënaqësitë do vërshojnë më shumë.
Tani mbetet për tu praktikuar e parë :)
 

UnSeen

UnRealIRCD.HELP
I Rregjistruar/e
Mesazhe
22
Mesazhet fshihen thjesht klikoni mesazhin qe deshironi te fshini, kaloni tek Mjetet e moderimit dhe klikoni Leave conversations.. dhe jepini ok nese doni te pranoni me mesazhe nga personi ose jo.

Dhe XenForo ka shume siguri te privatesia per me te teper lexoni tek xenfororo.com/community.
 

Alexandra

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,157
Hello,
Nuk po te citoj cdogje qe ke then por po te citoj pjesen ku thua adminet nderrohen si stinet.
E vertete sepse ikin vete jo qe i largojme ne dhe shtojm ke duam.
Sa i perket pjeses privatesise dje me erdhi nje mendim shum i bukur.
Do i mbyll fare bisedat private dhe postimet ne profil!
Besoj se kjo gje do filloje praktiken mbas muajit shtator.. :)

PS: Jam i vetmi qe jua kam pranu qe cdogje LEXOHET po te dua une! "VETEM UNE" askush tjeter nuk ka akses ne database. Po kush ka kohe me humb te lexoje se @Dorina po gatuan Fli. Apo se x-ja i thot x-it kam vesh brek te kuqe?:lolx:. Ne forumet tjera ju lexojne ju perfshihen ne email e ne shum gjera private qe ju e sot e ksaj dite thoni "ma ka vjedh fryma shenjte" dhe prap kurre se kam lexu asnje teme te tille qe te ankoheni. Gjithsesi e sgjata kot meqe kam orar pushimi ne pune edhe kot me hap nai debat se si shum urte kan ra cunat dhe gocat. E ku ka me mire se debati privatesise ku mund ti aktivizoj te gjith? :p


Epo atehere qenka muhabet i zgjidhur perderisa spasak stafi akses leximi ne sms-te private.
Nuk eshte e drejt te mbyllen sms-private mendoj une.

Ndersa per postimet ne profil,ato s"kane noj gje per privatesi,antaret bejne shaka,komunikojne, perkundrazi ulin chit-chatet neper disa tema,duke qene qe antaret kane mundesi te komunikojne neper profilet e tyre.
Shendet!
 
Last edited by a moderator:

mogli

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
2,925
Hello,
Nuk po te citoj cdogje qe ke then por po te citoj pjesen ku thua adminet nderrohen si stinet.
E vertete sepse ikin vete jo qe i largojme ne dhe shtojm ke duam.
Sa i perket pjeses privatesise dje me erdhi nje mendim shum i bukur.
Do i mbyll fare bisedat private dhe postimet ne profil!
Besoj se kjo gje do filloje praktiken mbas muajit shtator.. :)

PS: Jam i vetmi qe jua kam pranu qe cdogje LEXOHET po te dua une! "VETEM UNE" askush tjeter nuk ka akses ne database. Po kush ka kohe me humb te lexoje se @Dorina po gatuan Fli. Apo se x-ja i thot x-it kam vesh brek te kuqe?:lolx:. Ne forumet tjera ju lexojne ju perfshihen ne email e ne shum gjera private qe ju e sot e ksaj dite thoni "ma ka vjedh fryma shenjte" dhe prap kurre se kam lexu asnje teme te tille qe te ankoheni. Gjithsesi e sgjata kot meqe kam orar pushimi ne pune edhe kot me hap nai debat se si shum urte kan ra cunat dhe gocat. E ku ka me mire se debati privatesise ku mund ti aktivizoj te gjith? :p
Po e bane ket me blloku bisedat private dhe postimet ne wall je gjigand.....
 

Alexandra

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,157
Po e bane ket me blloku bisedat private dhe postimet ne wall je gjigand.....
E ke mesuar mire. aahahhahahahaha.
Po e beri kete gje ,nje gje e ka te sigurt,renien totale te aktivitetiti ne forum.
Pasi antaret ne forum spo hyne per podiume politike.Sigurisht hyne per diskutime mendimesh ,shkembim idesh etj etj.
Por dhe per njohje, shoqerie e miqesie pse jo dhe dashurie.
E tere kjo sdo behet ne forme publike e pa sms private hahahahahahaha.
 

UnSeen

UnRealIRCD.HELP
I Rregjistruar/e
Mesazhe
22
@molecule Kontributi yt per hapjen dhe mirembajtjen e ketij forumi meriton respekt dhe falenderim nga cilido anetare dhe lexues i netedy.com Ajo per te cilen duhet te ndihesh krenar eshte humanizmi qe tregon duke ofruar nje strehe virtuale ku strehon me ore te tere mijera shqiptare anembane botes.
 

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,759
Location
127.0.0.1
@molecule Kontributi yt per hapjen dhe mirembajtjen e ketij forumi meriton respekt dhe falenderim nga cilido anetare dhe lexues i netedy.com Ajo per te cilen duhet te ndihesh krenar eshte humanizmi qe tregon duke ofruar nje strehe virtuale ku strehon me ore te tere mijera shqiptare anembane botes.
Antaret tju falenderojn premium ty dhe ate qe seshte se per mu sdo ishte hap noiher. Megjithse e rendesishme eshte mos prishim diten e budalliqe kot mkot. :)
 

TROPOJAN1

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
335
une kam vetem nje sygjerim te shtoni nje opsion ku tna jepni mundesin e çaktivizimit dhe riaktivizimit te llogarise si ne cdo webfaqe tjeter , tjerat jeni shum ne rregull per mendimin tim per aq kohe sa nuk lejoni te cenohet privatesia e njeriu
 

Alexandra

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,157
@molecule Kontributi yt per hapjen dhe mirembajtjen e ketij forumi meriton respekt dhe falenderim nga cilido anetare dhe lexues i netedy.com Ajo per te cilen duhet te ndihesh krenar eshte humanizmi qe tregon duke ofruar nje strehe virtuale ku strehon me ore te tere mijera shqiptare anembane botes.
E di cme ben pershtypje ne "ofensiven" tuaj te urimit.
Pa tejkaluar falenderimet per zotrine qe ju keni permendur.Qe ne fakt s"duhet ti jepni ju ,nese jeni nje nder bashkpuntoret e kesaj faqie,jo per gje por del jo shume fin urimi! Dhe krejt mire mund tia dedikoni ne privat. Dhe me rendesishmja Zotria s"mendoj qe pat te nevojshme "mbrojtjen tuaj" pasi askush ne formen me kategorike se akuzoji per asgje.
Ju duhet te kuptoni qe nga diskutimet merret gjithnje nje produktivitet pozitiv,flase per ata qe dine te lexojne drejt ,pa gabime dhe me llogjike te ftohte mendimi.
Qe duhet te keni kujdes kur merrni broshura keshilluese si mesuese fillorje ndaj antarve, aq me teper shprehje mendimi apo diskutimi.
Ndersa tek ju pash totalisht te kunderten e kesaj qe sapo thash me siper.(duke perfshire komentin tuaj diku ne nje profil)
Forumet,faqet dhe klikimet ne to,pike se pari i bejne antaret,vizitoret,dhe ketyre te fundit u duhet lexuar mendimi,diskutimi etj etj keshtu me rradh.
Sepse pa antaret ju do lexonit njeri-tjetrin dhe do falenderonit po njeri-tjetrin . ahhahahahaha.
Dhe mbi te gjitha koncepti i diskutimit duhet te jete ne barometer konstruktiv,ndryshe ama behen si tufat e koperatives dikur; poooo dhe jooo te gjithe njeheresh ne mendime,vaj halli pastaj.
Ajt shendet!
 
Top