Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Sukses për kulinarinë shqiptare; ‘Mullixhiu’ ndër restorantet më të mira në botë për vitin 2021!

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Sukses për kulinarinë shqiptare; ‘Mullixhiu’ ndër restorantet më të mira në botë për vitin 2021!​



mullixhiu-dining-entrance-area.jpg


Ky është edicioni i dytë i ndarjes së çmimeve për të zgjedhur restorantet më të mira në botë sipas “World Culinary Awards”. Dhe jemi shumë të lumtur që në mesin e restoranteve më ‘in’ në botë është edhe ‘Mullixhiu, vendi ku gatuhet 100 % shqip.



Filozofia e shefit të kuzhinës Bledar Kola në këtë restorant është rikrijmi i pjatave shqiptare me taban 100 % shqiptar. I apasinuar marrëzisht pas produkteve shqiptare, për Kolën nuk ka asnjë kompromis për të përdorur produkte të importuara.






Pse duhet fundja, kur ai vetë personalisht është kujdesur për krijimin e një ferme krejtësisht BIO që mban vetëm era Shqipëri. Nisur nga kjo, renditja e “Mullixhiu” në radhën e më të mirëve në botë na bën edhe më shumë krenar për faktin se kulinaria shqiptare po vlerësohet maksimalisht.



“World Culinary Aëards” shërben për të festuar dhe shpërblyer përsosmërinë në industrinë e kuzhinës përmes programit vjetor të çmimeve. World Culinary Aëards™ është ngjarja simotër e World Travel Awards™, e inauguruar vetë në 1994.
 
Andaj duhet te rrim vetvetja ejo te mundohemi me gjera te tjerve ta perfaqesojm veten apo shtetit kur kemi gjera shum te bukura ndjehem krenar me ket e gjdo njeri qe ka zgjedh te jet vetvetja dhe jo Kopie e askujt.
 
Andaj duhet te rrim vetvetja ejo te mundohemi me gjera te tjerve ta perfaqesojm veten apo shtetit kur kemi gjera shum te bukura ndjehem krenar me ket e gjdo njeri qe ka zgjedh te jet vetvetja dhe jo Kopie e askujt.
Sa do te mundohen te jen fotokopje e dikujt, gjithmon te till do mbeten e sdo bejn para. Fotokopje!
Origjinaliteti i asaj cka del nga dikush esht e mira e se ardhmes.
Brezave.
Autentike!
Kur kam qen i vogel me bente gjyshja vez me gjize, por sado kam punu ne guzhine e kam provu, (me beso ke qindra her) ta shijoj prap ate shije si dikur, nuk i'a dal!
Perkthim i lehte:
Ç'do shije ka lishje me emocionet, kujtimet, gjendja shpirterore.
Kshu qe, ketij djali bravo i qoft e suksese.
P.s.
Po them dicka qe e tregoj shum shpesh kur neper tavolina, miq e ku tme jepet rasti e me ka ngelur fiksuar ne mend!
Vinin dy gra ne moshe,(italiane, palermitane ne lokal) uleshin, pershendeteshim, por se kisha idene se kush ishin.
Etj etj
Nje dit me vje kamarieri e me thot te kerkojne ty.
Mu?!
Po.
Dola i takova me than tekstualisht:!
Nqs do ishte per luks do ishim ne paris, loder a bruksel, por jemi ketuper origjinalitetin e per te degjuar gjinkallen kur "bezdis", ndaj te lutem thuaj kamarierit te ul muziken!
Qe nga ajo dite ne lokal nuk u vu me muzik!
Per info.
Te dyja ishin pedagoge komuniki je universitetin e Palermos.
Kshu qe ketij cuni bravo e qendroft i till.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.