Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Surpriza, para, ndarje, njohje të reja/ Horoskopi për muajin Gusht

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,919
Dashi

Gjatë muajit Gusht mund të shqetësoheni nga disa lajme të pakëndshme. Ato mund të lidhen me një refuzim ose nevojën për të bërë një ndryshim të padëshiruar.Jini të kujdesshëm kur punoni me dokumente dhe kur nënshkruani kontrata. Kontrolloni çdo informacion që është i rëndësishëm për ju dhe mos u mbështetni në mendimin ose këshillën e të tjerëve.

Shumë nga planet tuaja do të jenë shumë të ndryshme nga ato që prisni. Sigurisht, kjo nuk do të thotë se do të jetë keq. Por do t’ju kërkohet të përshtateni më shpejt me rrethanat e reja. Në dashuri mund të përjetoni ngjarje që do të lënë një kujtim të qëndrueshëm në jetën tuaj.

Demi

Gushti do t’ju japë më shumë se një arsye për të qenë të kënaqur me veten. Një ndjenjë e këndshme, intime, pothuajse e ndarë mes jush dhe shpirtit tuaj, e cila do të ketë të bëjë me forcën tuaj të brendshme, aftësinë për t’i rezistuar dhe kapërcyer fatkeqësitë, një aftësi që ju është treguar se e posedoni në periudhën e mëparshme. Ky muaj do të jetë i butë me ju, përveç disa problemeve në fillim të gushtit që mund të kenë të bëjnë me komunikimin ose mjetet e udhëtimit .

Binjakët

Do të keni kontakte më të shpeshta ose më të rëndësishme me miqtë. Njohjet tuaja të reja nuk duhet të kenë të njëjtën vlerë si miqësitë tuaja të vjetra. Është e mundur që ato të bazohen në interesa, qëllime dhe aktivitete të përbashkëta.

Ky muaj do të jetë i favorshëm për çështjet tuaja financiare. Gjithashtu do të jetë një muaj i rëndësishëm për të gjithë familjen tuaj. Do të keni të ardhura të mira. Do të zgjidhni problemet financiare ose do të arrini stabilitet të rëndësishëm.

Gaforrja

Do të keni angazhime të rëndësishme, ndonjëherë të pakëndshme ose të bezdisshme që lidhen me familjen ose të afërmit tuaj nga afër dhe larg. Kjo do të jetë një kohë e pafavorshme për veprime gjyqësore ose juridike. Muaji do të jetë i favorshëm për fillimin e një pune të re, aktivitet të ri ose fillimin e një projekti të ri biznesi.

Luani

Gjatë këtij muaji duhet të përqendroheni tek detyrat që lidhen me njerëzit në rrethin tuaj të të afërmve. Mund të konsideroni një udhëtim që do dëshironi të bëni në të ardhmen e afërt. Gjatë muajit, shumë prej jush do të kenë shpenzime që lidhen me udhëtimin ose njerëz nga vende të tjera.

Virgjëresha

Shqetësimet në jetën tuaj tani do të lindin papritur dhe pothuajse gjithmonë do t’ju duhet më shumë kohë për t’i zgjidhur ato. Do të keni takime interesante gjatë muajit, ku është mirë të shmangni ndarjen e informacionit në lidhje me planet për të ardhmen tuaj. Diskutoni me kujdes propozimet, veçanërisht nëse ato janë të lidhura me biznesin ose të lidhura me paratë. Në dashuri, marrëdhënia juaj do të zhvillohet normalisht, pa ndonjë surprizë të veçantë. Mund të përjetoni momente të këndshme me një të dashur, të krijoni një marrëdhënie të re dhe më shumë.


Peshorja

Përdorni tendencat e favorshme të këtij muaji për të rregulluar marrëdhëniet tuaja financiare. Do të keni mundësinë të stabilizoni marrëdhëniet tuaja me të afërmit, miqtë, fqinjët dhe të sqaroni çdo keqkuptim midis tyre.Në shumë mënyra, ky muaj do të jetë i favorshëm për ju, kështu që përfitoni nga dridhjet e tij për të arritur rezultate specifike më të rëndësishme për ju.


Akrepi

Do të keni më shumë angazhime dhe detyra urgjente për të kryer. Ato do të ndikojnë në shtëpinë ose punën tuaj, dhe ndryshime të rëndësishme ose përpjekje të reja ka të ngjarë në të dy vendet. Ky do të jetë një muaj i mbarë për ndërtimin, riparimet e mëdha, blerjen ose shitjen e një shtëpie ose prone, për përmirësime të ndryshme në shtëpinë tuaj dhe më shumë. Ata që punojnë në fushën e ndërtimit dhe pasurive të paluajtshme do të jenë në gjendje të shpresojnë për rezultate të mira. Tani është e rëndësishme të dini se keni një kohë të favorshme për biznes dhe realizim profesional, për sa kohë që nuk shpresoni për sukses rrufe.

Shigjetari

Drejtimi i zhvillimit të marrëdhënies tuaj miqësore do t’ju bëjë nervozë. Gjatë këtij muaji do të zbuloni nëse keni një mik të sinqertë dhe besnik para jush dhe nëse keqkuptimet e vogla mund të prishin marrëdhënien tuaj.

Është e mundur që këtë muaj një mik t’ju kërkojë ndihmë financiare, dhe ju mund të keni vështirësitë tuaja personale në këtë kohë. Gjatë muajit, mund të përjetoni probleme me shëndetin tuaj ose shëndetin e një personi në familjen tuaj. Ju nuk do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet tuaja në shtëpi këtë muaj, kështu që shmangni ngarkesën emocionale dhe mendore. Marrëdhënia juaj e dashurisë gjithashtu mund të jetë e paqëndrueshme për shkak të problemeve të ndryshme.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji do të merrni lajme që lidhen me ndarje. Drama emocionale në jetën tuaj mund të jetë për shkak të gabimeve të së kaluarës, tradhtisë ose një problemi serioz shëndetësor.

Ky muaj do të jetë i rëndësishëm për çështjet tuaja financiare dhe pritjet që do të keni për të ardhurat tuaja. Do të habiteni nga situata të ndryshme në këtë plan, të cilat do t’ju kërkojnë të reagoni shpejt dhe zgjidhje pragmatike.

Ujori

Mund të ketë ndonjë ndryshim në lidhje me punën ose karrierën tuaj. Aty do të keni mundësitë më të theksuara për të arritur qëllime të caktuara, për të krijuar pozicione të fituara, për të përparuar. Do të ketë një mundësi për një fillim të ri në një fushë ose biznes të ri, për ata prej jush, përpjekjet e të cilëve drejtohen në këtë drejtim. Në aspektin material dhe pronësor, gjërat do të jenë më të ndërlikuara. Do të kaloni një zhvillim më të ngadaltë se ai që keni si dëshirë ose duke kapërcyer pengesat më të mëdha, kostot më të larta.

Peshqit

Ky muaj do të jetë i rëndësishëm për të marrë parasysh burimet tuaja në dispozicion dhe të mbani një sy vëzhgues mbi shpenzimet tuaja. Varet nga ju që të mbroheni nga vështirësitë e mundshme ose problemet e tjera financiare. Një përvojë dashurie, flirti ose një surprizë romantike me të cilën partneri juaj aktual do të dëshirojë t’ju bëjë përshtypje do të jetë një shkak për emocione të këndshme./ CNA.al
 
Demi

Gushti do t’ju japë më shumë se një arsye për të qenë të kënaqur me veten. Një ndjenjë e këndshme, intime, pothuajse e ndarë mes jush dhe shpirtit tuaj, e cila do të ketë të bëjë me forcën tuaj të brendshme, aftësinë për t’i rezistuar dhe kapërcyer fatkeqësitë, një aftësi që ju është treguar se e posedoni në periudhën e mëparshme. Ky muaj do të jetë i butë me ju, përveç disa problemeve në fillim të gushtit që mund të kenë të bëjnë me komunikimin ose mjetet e udhëtimit .
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.