Ta bejm mos ta bejm !🌹🌵

Senna

🧚‍♀️.. .....🧚‍♀️
BlacK LoVe
Mesazhe
15,868
Jan hapur shum se di ose une jam prapa bote ndonjer ..m.habitem kur shikoj as nuk gjykoj por nje vajz ne moshen time ne vend qe te studioj ose qoft e nje pune cfr dolloj pune mjafto te jet e ndershme nuk shkon e preferon te shesi trupin per me shum sdi prz ndonjer them pse jam femr🤦‍♀️
 

CuF|

Po s’e vrave sëmundjen, të sëmurin do ta vrasësh
ANETAR ✓
Mesazhe
2,233
Mosha
32
Vendndodhja
Zürich
P e madhje shtipit p e vogle shtipit Patatja
 

Hena

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
483
Mosha
30
Une personalisht . ..do thoja qe asnjer po asnjer nje femer mos te tregohet e dobet para nje mashkulli te jet e pavarur...tket pune e saj lekun e saj mos te mendoj qe cdo gje esht i dashuri saj miljoner apo e kunderta tja dij vlerat vetes mos te behet loder e nje momenti apo....objekt per te argetuar dike pasi femra nuk eshte argetim.
Shume dakort me ty ,por un besoj se kjo "e keqe " vjen nga vete ne femrat . Do thuash a je cmend ? Jo jo por kujtohu .... a ke nje vella ne familje ose kusheri? A t kujtohet ne femijeri mami ,gjyshja, halla ,tezja qe t thoshin, hapi rruge ESHTE DJALE . Jepi pjese me te madhe ESHTE DJALE . Bej si thote ai ESHTE DJALE . Pra ne vete si shoqeri jemi te prirur tiu japin preparesi , ua rrisim veshet , e pastaj ndodhin keto fenomene te urryeshme. NENA MOS E RRISNI DJALIN TUAJ ME KETO KONCEPTE . NENA MOS E RRISNI VAJZEN TUAJ DUKE I EDUKUAR PERULJEN PARA ASAJ QE SESHTE E DREJTE. Pavarish djale ose vajze duhet ti edukojme te dine detyrat e t drejtat e tyre , ti rrisim si ta barabarte qe mos kete keshtu problemesh me vone. Eshte e vertet qe shume meshkuj e trajtojne femren si prone por pjeserisht kjo eshte e faj I femres SEPSE E LEJON 😔
 

Vinjol

Larguar...... ne nji tjeter..... Dimension.......
ANETAR ✓
Mesazhe
3,111
Mosha
37
Vendndodhja
Fier
Te gjitheve na ndodh. Qe ne jet te pendohemi nga veprimet tona ...ose me njerez ...ose te gjith e ndajme lumturin gezimin tone me dike pa e ditur qe ne te vertet ai personi sma i do tmiren apo na i do ...keni gjera qe i keni bere ne jet e jeni penduar. Ndoshta me kalim kohe ...ose gjera qe do doje qe dikush mos ti provonte i ndajme kto sebashku duke mesuar apo ndimuar njeri -tjetrin sot bota njerezore eshte bere shum e ashper sa me shum rritemi me shum kemi dhimbje ....meshkuj qe rrafin femra ...femra qe shkatrrojne familje. ju ka ndodhur ndonjer te bejeni pjes e nje rasti app qoft e dicka nga jeta juaj personale cfr do doje qe dikush mos ta bente . Ose ta bente.
femra qe shkaterrrojne familje po.................
di shume...........
Arsyejet nga me te ndryshmet.......
meshkuj qe vejne dore mbi femrat plottttttttttttttt
Arsyet nga me te ndryshmet

Por themeli i te gjithave ketyre eshte ekonomia e dobet
 

Jana

I am not a follower, I am a leader.
Nt2 PRINCESS
Mesazhe
5,522
Mosha
24
Ta bej mos ta bej, me ndodh perher pasi vij vone nga puna,then te ha dicka apo mos te ha,dhe 90 % perfundoj duke e ber pra 😉
 

CuF|

Po s’e vrave sëmundjen, të sëmurin do ta vrasësh
ANETAR ✓
Mesazhe
2,233
Mosha
32
Vendndodhja
Zürich
Ta bej mos ta bej, me ndodh perher pasi vij vone nga puna,then te ha dicka apo mos te ha,dhe 90 % perfundoj duke e ber pra 😉
Hic mos e bej de do te shendoshesh :p
 

Senna

🧚‍♀️.. .....🧚‍♀️
BlacK LoVe
Mesazhe
15,868
Hemmm do thoja shum gjona dhe asnje gje.. sa me shum rritemi na dhemb....e sa me pak kuptojme ....gabojme rendesi ka qe mos vrapojme mbas njerzve qe nuk bejne asnje hap drejt nesh.. te jemi te drejt me veten e te duam veten te rrim aty ku marrim jet nga buzeqeshja e dikujt e jo ku syri loton se nje dore qe te ben te qash ....te ben nje dit e te godas !
 

Jana

I am not a follower, I am a leader.
Nt2 PRINCESS
Mesazhe
5,522
Mosha
24
Mos e leni pa ber ncuk sben bene ma mir se ben...a moret vesh🙄🤣
 

Konkursi i Letersise

 • Melankolia

  Votes: 2 9.1%
 • Per Dashurine

  Votes: 0 0.0%
 • Ambjenti i Iluzionit

  Votes: 1 4.5%
 • Era...

  Votes: 2 9.1%
 • Nese...

  Votes: 2 9.1%
 • Dikur..

  Votes: 3 13.6%
 • Femijeria

  Votes: 12 54.5%
Top