Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ta bejm mos ta bejm !??

Po e vertet. Disa e kan e si ushim te ardhurash pune disa nga qejfi .. nga zori .. ?
Ca zori dhe pune. E kan vertet prej qefit. Keto kohe sidomos ato qe e kan nje. Duan gjera te reja. Te jemi realist.
 
Jan hapur shum se di ose une jam prapa bote ndonjer ..m.habitem kur shikoj as nuk gjykoj por nje vajz ne moshen time ne vend qe te studioj ose qoft e nje pune cfr dolloj pune mjafto te jet e ndershme nuk shkon e preferon te shesi trupin per me shum sdi prz ndonjer them pse jam femr?‍♀️
 
P e madhje shtipit p e vogle shtipit Patatja
 
Une personalisht . ..do thoja qe asnjer po asnjer nje femer mos te tregohet e dobet para nje mashkulli te jet e pavarur...tket pune e saj lekun e saj mos te mendoj qe cdo gje esht i dashuri saj miljoner apo e kunderta tja dij vlerat vetes mos te behet loder e nje momenti apo....objekt per te argetuar dike pasi femra nuk eshte argetim.
Shume dakort me ty ,por un besoj se kjo "e keqe " vjen nga vete ne femrat . Do thuash a je cmend ? Jo jo por kujtohu .... a ke nje vella ne familje ose kusheri? A t kujtohet ne femijeri mami ,gjyshja, halla ,tezja qe t thoshin, hapi rruge ESHTE DJALE . Jepi pjese me te madhe ESHTE DJALE . Bej si thote ai ESHTE DJALE . Pra ne vete si shoqeri jemi te prirur tiu japin preparesi , ua rrisim veshet , e pastaj ndodhin keto fenomene te urryeshme. NENA MOS E RRISNI DJALIN TUAJ ME KETO KONCEPTE . NENA MOS E RRISNI VAJZEN TUAJ DUKE I EDUKUAR PERULJEN PARA ASAJ QE SESHTE E DREJTE. Pavarish djale ose vajze duhet ti edukojme te dine detyrat e t drejtat e tyre , ti rrisim si ta barabarte qe mos kete keshtu problemesh me vone. Eshte e vertet qe shume meshkuj e trajtojne femren si prone por pjeserisht kjo eshte e faj I femres SEPSE E LEJON ?
 
Te gjitheve na ndodh. Qe ne jet te pendohemi nga veprimet tona ...ose me njerez ...ose te gjith e ndajme lumturin gezimin tone me dike pa e ditur qe ne te vertet ai personi sma i do tmiren apo na i do ...keni gjera qe i keni bere ne jet e jeni penduar. Ndoshta me kalim kohe ...ose gjera qe do doje qe dikush mos ti provonte i ndajme kto sebashku duke mesuar apo ndimuar njeri -tjetrin sot bota njerezore eshte bere shum e ashper sa me shum rritemi me shum kemi dhimbje ....meshkuj qe rrafin femra ...femra qe shkatrrojne familje. ju ka ndodhur ndonjer te bejeni pjes e nje rasti app qoft e dicka nga jeta juaj personale cfr do doje qe dikush mos ta bente . Ose ta bente.
femra qe shkaterrrojne familje po.................
di shume...........
Arsyejet nga me te ndryshmet.......
meshkuj qe vejne dore mbi femrat plottttttttttttttt
Arsyet nga me te ndryshmet

Por themeli i te gjithave ketyre eshte ekonomia e dobet
 
Ta bej mos ta bej, me ndodh perher pasi vij vone nga puna,then te ha dicka apo mos te ha,dhe 90 % perfundoj duke e ber pra ?
 
Ta bej mos ta bej, me ndodh perher pasi vij vone nga puna,then te ha dicka apo mos te ha,dhe 90 % perfundoj duke e ber pra ?
Hic mos e bej de do te shendoshesh :p
 
Dhe une i kam besu ketyre katileve ne forum e jane tallur me ndjenjat e mija.
@Hena afrohu ta mbeshtes pak koken ne gjoksin tend e te qaj te shfryhem.
Mashtruesi eshte fajtor.
Por nuk eshte pa faj ndaj vehtes se vet edhe ajo qe beson mashtruesin.
 
Hemmm do thoja shum gjona dhe asnje gje.. sa me shum rritemi na dhemb....e sa me pak kuptojme ....gabojme rendesi ka qe mos vrapojme mbas njerzve qe nuk bejne asnje hap drejt nesh.. te jemi te drejt me veten e te duam veten te rrim aty ku marrim jet nga buzeqeshja e dikujt e jo ku syri loton se nje dore qe te ben te qash ....te ben nje dit e te godas !
 
Mos e leni pa ber ncuk sben bene ma mir se ben...a moret vesh??
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.