Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

“Të flesh çdo natë me Edi Ramën”, flet tatuazhisti që ia realizoi në shpinë portretin e tij

centos

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 13, 2004
Mesazhe
39,955
news image



Tatuazhi i një djali në Shqipëri që ka realizuar portretin e kryeministrit Edi Rama në shpinë po bën xhiron e rrjetit.
Realizuesi i këtij tatuazhi, Feliks Rapushi ka treguar se për këtë punim i janë dashur gati gjashtë orë dhe pjesa më e vështirë ishin sytë.
I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai u shpreh se djali e kishte idhull Ramën dhe ishte tip shumë interesant.
Çuni që ka bërë portretin e Ramës ka qenë shumë tip interesant, më bëri përshtypje karakteri dhe tipi i tij. Ka kërkesa të veçanta dhe ne na vijnë çdo ditë. Me aq sa kuptova e ka idhull, nuk di shumë. Ne kemi realizuar edhe portretin e Berishës, në shpinë e ka edhe dikush tjetër. Për vendin dhe madhënisë, ne i sugjerojmë, sepse klientët vijnë me idetë e veta”, tha ai.

Ai shtoi se sytë janë një pjesë e vështirë e portretit të Ramës.
“Portretin e Ramës e kisha më të lehtë për ta realizuar pasi syri im është vrarë, e kam parë vazhdimisht ja njoh karakterin, e kam parë në televizor, Youtube. Ndërkohë kur më vijnë me një person në foto që nuk e njoh e kam pak më të vështirë se më duhet të shoh foto të tjera për ta kuptuar karakterin”, tha tatuazhisti.
Më tej, ai shtoi se nuk ka mbaruar një shkollë specifike për artet, por pasioni ka bërë që t’i mësojë në mënyrë të përsosur.
Është tatuazh goxha i detajuar, do shumë punë, goxha orë për të realizuar. Unë nuk kam marrë një shkollë të mirëfilltë për arte, po nga dëshira kam mësuar të pikturojë. Unë punoj të gjitha teknikat, bardh e zi e me ngjyra. Nuk e kam problem. Në trup është më e vështirë, pasi dhimbja bën të vetën, personi pyet pasi do të dijë se si po duket. Ne mundohemi ta mbajmë edhe pak me muhabet”, u shpreh Feliksi.
 
Pse ta gjykojme per gjest te shpifur? Ndoshta do jete ndonje i zhgenjyer nga Sali Berisha, dhe me kte gjest ngushellon veten sado pak.
Asnje nuk esht i hajrit Clark
Nuk ja vlen ne trupin e tij te ket perjet nje kriminel qoft Berisha qoft Rama.
 
Asnje nuk esht i hajrit Clark
Nuk ja vlen ne trupin e tij te ket perjet nje kriminel qoft Berisha qoft Rama.
Jam plotesishte dakort me ty Cla, nuk e di i ke par apo jo emisjonet e fundit per Berishen dhe krimet e tij? As Enver Hoxha nuk ka qen aq dashakeqes per Shqiperine sa Sali Berisha. M'fal se devijova nga tema, por mos harroni se prej Berishes jane vrar e prer shpirtra njerzish. Gje qe nuk e ka ber asnje politikan pas viteve 1990.
 
Jam plotesishte dakort me ty Cla, nuk e di i ke par apo jo emisjonet e fundit per Berishen dhe krimet e tij? As Enver Hoxha nuk ka qen aq dashakeqes per Shqiperine sa Sali Berisha. M'fal se devijova nga tema, por mos harroni se prej Berishes jane vrar e prer shpirtra njerzish. Gje qe nuk e ka ber asnje politikan pas viteve 1990.
Nuk i kam ndjekur kshuqe sdua te flas kot por dhash nje mendim per kte "zoterin" qe kemi tani!
Jam e sigurt qe Berisha ka kryer krime por edhe ky tani sme duket aq pafajshem!
Nejse se smar vesh nga politika ?
 
Nuk i kam ndjekur kshuqe sdua te flas kot por dhash nje mendim per kte "zoterin" qe kemi tani!
Jam e sigurt qe Berisha ka kryer krime por edhe ky tani sme duket aq pafajshem!
Nejse se smar vesh nga politika ?
Ky tani vjedh me finese, dhe ben diçka te vogel. Ai tjetri grabiti Shqiperine, vrau preu, shkatrroi, dhe pasojat jane kto ku jemi sot. Madje madje, kishte plane tani te bente protesta extremiste per destabilizim te vendit. I dha drejtim SHBA, per shpalljen NON GRATA , familjarishte.

P.S ishalla sme lexon @Marla
 
Ky tani vjedh me finese, dhe ben diçka te vogel. Ai tjetri grabiti Shqiperine, vrau preu, shkatrroi, dhe pasojat jane kto ku jemi sot. Madje madje, kishte plane tani te bente protesta extremiste per destabilizim te vendit. I dha drejtim SHBA, per shpalljen NON GRATA , familjarishte.

P.S ishalla sme lexon @Marla
Mjer populli shqiptar kush i udheheq ?
@Marla hec se po te shan Berishen ?
 
Kot nuk thone budallikut s'ka fund
 
LoL as te besh tatto cte duash ste len rehat njersit po pikturojn organe gjenitale e su thot njeri gje per ramen nami??
 
Bravo k’tij por tatuazhin do te kisha deshire qe ta shikoj me afer sepse nuk duket qarte . ?
 
Turbestrakfullah?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.