• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Të humbni peshë – me dietë apo ushtrime?

molecule

Account closed
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,757
Location
127.0.0.1


Një regjim i qëndrueshëm është sigurisht shumë i rëndësishëm për të rritur produktivitetin dhe lehtësimin e stresit, por në fakt dieta është shumë e rëndësishme për humbjen e peshës tuaj, transmeton Klan Kosova.

Nëse ju nuk janë të bindur, këtu janë arsyet kryesore pse dieta është më e rëndësishme se stërvitjet; vetëm ushtrimet nuk mund të largojnë peshën tuaj, madje ato shpesh e rrisin oreksin tuaj.Lexoje lajmin e plote...
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Jetmira

Anëtare forumi
Princesha Forumit
Mesazhe
1,928
Mosha
23
Ushtrimet te shendoshin;);)
Mbasi beni palester/vrap/ushtrime ne kushte shtepie,te kap oreksi perseri.
Edhe dietat kane efekte negative ne trup sidomos kur provojne dietat humb 5kile brenda javes.
Perpara se te nisni dieta peshohuni sesa jeni,ne menyre qe te kuptoni sesa kile po humbisni.
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
Moderator/e
Princesha Forumit
Mesazhe
3,112
Mosha
27
Se di smund te flas per kete:
Sepse,duke qen se kam nje trup normal sme eshte dashur te mbaj diet apo te shkoj ne palester.
Ndoshta ushqimi mendoj sepse sjam ndonji llupse apo skom oreks te modh. Mendoj se kjo o arsyja.
 

Zana

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
672
Nje kombinim i te dyjave.... arrin rezultate Mahnitese . Me mire rrij pa nje mashkull se pa palester ... there u go . : p

Dmth nuk paskemi palestrues k’tej ?!
 

Amara_La_Negra

Trust No One
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,843
Ushqim te sakte jo diet por sh ecje .mjafton te jesh ne levizje dhe ske nevoj as per diet as per ushtrime
 

The-Cook

Account Is Deactivated Fuck off and Goodbye
I Rregjistruar/e
Mesazhe
401
Do na leni pa pun me dieta po hani pini e .... rrini
 

Zana

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
672
I think it means a healthy diet ... not a starvation one 🤪
 

Tiku

Peace and Love ;)
I Rregjistruar/e
Mesazhe
338
Location
Kurkund Land
Duke i alternuar te dyja mban nje trup ne forme dhe une kete bej per gati 10 vjet, por sigurisht ushqimi luan rolin kryesor ne kontrollin e peshes.
 
Top