Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thaçi jep dorëheqje nga pozita e Presidentit

Viola

.
Princeshë
Regjistruar më
Tet 27, 2020
Mesazhe
86
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë dorëheqje nga pozita e presidentit pasi i është konfirmuar aktakuza nga Gjykata Speciale.
Ai ka thënë se do të bashkëpunoj me drejtësinë dhe ka lutur qytetarët ta ruajnë qetësinë.
Pjesë nga fjalimi i tij:
Për përpjkejt tona për liri pavarësis dhe shtetndërtim
Do të bashkëpunboj ngushtë me drejtësinë dhe jam në dispozicion të drejtësisë.
Besoj në të vërtetën dhe të ardhmen e shoqërisë tonë.
Sot më shumë se kurrë ju lus dhe ju bëj thirrje të mos e humbasni shpresën dhe durimin.
Sot më shumë se kurrë ju ftoj të reflektoju se sa shumë kemi fituar si komb në këto tri dekada. Kemi fituar lirinë dhe pavarësinë.
67299
Aktakuza kundër meje, është çmim i vogël i radhës që kërkohet ta paguajmë për lirinë e vendit tonë.
Shumë lehtë kam mundur të mos jem fare në këtë botë sikur shumë bashkëkombëas tanë.
Jam krenarë së bashku me bashkësinë ndërkombëtare me aleatët tanë, që kemi luftuar regjimin gjenociadial të Millosheviqit që kemi fdituar lirën.
Kosova ka qenë viktima dhe Serbia agresori.
Kjo është mundësi e re dhe duhet ta shfrytëzojmë si anavatazh, dhe kjo mund të arrihet duke bashkëpunuar me bashkësinë ndërkombëtare.
Ju lus për maturi, qetësi dhe unitet e bashkim , të qëndrojmë të bashkuar.
Kosova është storie e suksesit, e suksesit qytetarë.
Nuk do të lejoj që para Gjykatës Specilale të dal presidenti i Kosovës. Unë soit jam dorëheqje ngs presidenti.

lg.php


 
Mos!
Sdo ha buke sot?‍♀️
 
dhe? nje shok i tij do vine vjedhjen nuk e ndalon
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.