• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Thenie te Bukura <3

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Unik

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3
Mosha
34
Location
Switzerland
Ekzistojnë dy ditë në vit që nuk mund të bësh asgjë: njëra quhet ''dje'' dhe tjetra '' nesër ''.
Prandaj e sotmja është një ditë e përshtashme të duash, të besosh dhe kryesisht të jetosh .
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
Thone qe kush te do kthehet...une mendoj qe kush te do nuk iken kurre... :/
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
"Nëse një ditë të dal përpara dhe ti nuk ke asnjë në krah, a do të ecje me mua, a thua se nuk ishim ndarë kurrë?
Dashuria nuk vdes, ndërsa pasioni po.
Pyes veten nëse ti më ke dashur ndonjëherë vërtet..."
 

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
11,686
Mosha
26
Location
Tiranë
Ata që duhen e torturojnë njëri-tjetrin. Ka periudha që nuk grindemi fare. Atëhere më pushton një trishtim, pasi më duket sikur nuk e dua më. Kur filloj "të grindem" qetësohem dhe them me vete "E dua!".
Doemos, unë nuk them që jeta të kalojë në grindje, vetëm se pa çaste zënkash, s`ka dashuri.

|Dritero Agolli|
 

molecule

/dev/null < .cache
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,800
Location
127.0.0.1
“Ziliqarit mos i trego as ëndrrën që ke parë”

“Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen, zakonisht lepijne kepucet e atyre qe i godasin…!”

“Ma mir djepi bosh se dreqi n`ta.”

“Mos u ruaj nga hasmi, por nga miku i rremë.”

”Vetëm qeni e kafshon mikun n`shtëpin e t`Zot!”

“Katunarët n`qytet, Atdheu n`rrezik!”

“Nji dru i shtrember prish gjith stiven.”… (imagjino te kesh qindra mijra drunj te shtrember, apo nje qeveri komplet te shtrember)

“Nji grua e mir e ben te mir edhe burrin e lig. Nji grua e ligë e ben te lig edhe burrin e mir.”
 

Elaa

!
Princesha Forumit
Mesazhe
1,816
Dashurija eshte si nje lule e cila ka nevoj per kujdesje te perditeshme perndryshe thahet e harrohet.
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
Kjo është gjëja më e keqe .Kur sekreti qëndron i mbyllur brenda , jo për mungesë të dikujt që ta tregojë por për mungesë të një veshi që të dijë të dëgjojë !
 

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
11,686
Mosha
26
Location
Tiranë
Sot gjeta dikë që të ngjante. Në fillim mendova se qe parfumi. Pastaj thashë se i kisha rënë në të me veshjen. Sytë, pranova më vonë...
Po jo ai s'shikonte si ti, nuk kishte veshur këmishë dhe s'kishte aspak aromën tënde.
Mallkova të panjohurin dhe ty dy herë. Dhe një mijë herë veten që të gjeja edhe aty ku s'ishe.
D SH
 

Elaa

!
Princesha Forumit
Mesazhe
1,816
Dashurija ska nevoj te degjohet, né eshte e vertet mjafton nje shikim e segziston me askush pervec se dy zemra te dashuruara.
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
Rruges rastesisht gjeta nje monedhe...

E mora e pashe dhe e hodha, mu kujtove ti, me dy fytyra dhe e pavlere...
 

Elaa

!
Princesha Forumit
Mesazhe
1,816
Me tre fjali e pershkruaj se si ndihem: Si te jem mir kur ste kam par , Si te jem mir kur frym nuk marr, Si te jem mir kur ti Po shkon.
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
Të lutem, më duaj pak, në qoftë se dëshiron të më duash gjatë.
 
U

Universal

Guest
1. Ashtu siç zgjerohet rrethi i diturisë sonë njashtu edhe perimetri i errësirës që rrethon atë.

2. Dituria e çka është nuk e hapë derën drejtë çfarë duhet të jetë.

3. Dhurata e fantazisë ka pasur më shumë domethënie për mua se sa talenti im për të thithur dituri pozitive.

4. Është arti suprem i mësuesit të ngjallë kënaqësi në shprehjen kreative dhe dituri.

5. Imagjinata është më e rëndësishme se dituria. Dituria është e kufizuar, imagjinata rrethon boten.

6. I vetmi burim i diturisë është përvoja.

7. Informata nuk është dituri.

8. Ndjenja e vërtetë e inteligjencës nuk është dituria, por imagjinata.

9. Ne mund të kuptojmë thuajse gjithçka, por nuk mund të e kuptojm, se si mund të kuptojmë.

10. Njeriu duhet të shohë çka është dhe çka duhet të jetë.

11. Vije një kohë kur mendja merr plan më të lartë të diturisë, por asnjëherë s’mund të e dëshmojë se si ka arritur aty

12. Përsosja e mjeteve dhe ngatërrimi i qëllimeve, duket të jetë problemi ynë kryesor.

13. Personi i cili asnjëherë nuk ka gabuar, asnjëherë s’ka tentuar diç të re.

14. Pyetja që ndonjëherë më mjegullon: Jam unë apo të tjerët të çmendur?

15. Tavolinë, ulëse, sahan me fryte dhe një violinë; i duhet tjetër send që njeriu të jetë i kënaqur?Të gjitha religjionet, artet dhe shkencat janë degë të një trungu.

16.Barku i zbrazët nuk është këshilltar i mirë politik.

17.Zemërimi banon vetëm në gji të budallenjve.

18.Nëse një budalla inteligjent i bënë gjërat më të mëdha dhe komplekse… Duhet prekja e një gjeniu dhe shumë kuraje për ti drejtuar në drejtim të kundërt.

19.Cilido burrë i cili mund të i grah makinës kujdesshëm duke puthur një vajzë, thjesht nuk i jep puthjes kujdesin e merituar.

20.Cilido burrë i cili lexon shumë dhe e shfrytëzon trurin e tij shumë pakë, bie në veset përtace të të menduarit.

21.Cilido që nuk e merr të vërtetën seriozisht në çështje të vogla, nuk mund t’i besohet as në çështje të mëdha.

22.Para Zotit ne jemi njëjtë të mençur dhe njëjtë teveqelë.

23.Edukata është ajo që mbetet kur njeriu harron atë që ka mësuar në shkollë.

24.Secili duhet respektuar si individ, por asnjëri të mos idolizohet.

25.Çdo gjë duhet të jetë e thjeshtë aq sa është, por jo më e thjeshtë.

26.Të pakët janë ata që shohin me sytë e vetë dhe ndjejnë me zemrat e veta.

27.Forca gjithnjë i tërheq njerëzit me moral të ulët.

28.Zoti gjithnjë përzgjedh rrugën më të thjeshtë.

Nese dini ndonje qe nuk e kam shënuar unë atëher shënone ju...
 

Elaa

!
Princesha Forumit
Mesazhe
1,816
Nje dit te pyta sa me kishe xhan e ti mu pgj : To the moon and back , e u largove sa fallcitet kishte kjo fjal brenda saj . Dhe qe ate dit te fshiva nga cdo gje qe te kujtonte duke filluar nga mendja ime
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
"Unë zgjedh një person përtac për të kryer një punë të veshtirë. Sepse përtaci gjen mënyrë të lehtë për ta kryer atë"
- Bill Gates
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
Bota eshte bere shume e quditshme.
Krenohen per ate qe ne fakt duhet te turperohen.
 

Elaa

!
Princesha Forumit
Mesazhe
1,816
Tu luta te Mos shkoje ti sme degjove sot je larg e per mua ka qen fat .
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
Kujdes kur ndihmoni dikë. Kufiri midis të jeni të dobishëm dhe të jeni të përdorur, është shpesh i padukshëm!

|Albert Einstein|
 
Top