Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Mirësia e babait është më e lartë se mali. Mirësia e nënës është më e thellë se oqeani.

-Proverb japonez
 
  • Pëlqej
Reactions: Mia
Sytë që qajnë më shumë janë gjithashtu ata që shohin më mirë."

Victor Hugo
 
Mos ua mundeso te tjereve te dine shume rreth teje!
Me vonë do te lendojnë.
Per mua besimi eshte me i shenjte se dashuria ?
 
Bellissime giornate dormono nel mio cuore aspettando un tuo bacio per svegliarti❣️
 
Sado qe te jemi te fuqishem, nuk do te kemi mundesi te bartim te gjitha valixhet e jetes, andaj cdohere duhet te gjejme dike qe do ta barte nje pjese te kesaj jete.
Shpirti qe nuk shoqerohet nga nje shpirt tjeter dhe qe nuk ndihmohet ne tejkalimin e vuajtjeve te tij, do te semurt.
Ji optimist dhe mos harro se shqetesimet e brengat jane sikurse vranesirat qe nuk grumbullohen. Nuk erresohen per asgje, por per te leshuar shi te begatshem.
Mos u shqeteso nese nuk mund te realizosh ate qe e ke synuar. Kembengul ne te dhe mundohu pa pushuar! Asesi mos hiq dore prej saj dhe mos harro se pika e shiut nuk e shpon token me fuqine e saj, por me perseritjen dhe vendosmerine e saj!

Buzeqesh dhe mundohu qe t'i besh te gjithe perreth teje te buzeqeshin per ty!
 
Nje Zot e di sa me pelqejne, e te bukur jane ne syte e mi, njerezit e thjeshte nisur prej shpirtit?
 
Trupi dhemb. Dhe kur të dhemb, ti kujdesesh për të. I jepni ilaçe, kujdeseni për të, e pushoni sa të keni mundësi.

Por edhe shpirti dhemb, gjithashtu dëshiron kujdesin e saj.

Trupi është i uritur. Dhe kur ai është i uritur ju e ushqeni atë. Ju zgjidhni dhe jepini atij ushqimin më të mirë.

Por shpirti është gjithashtu i uritur. Sidoqoftë, ju nuk i kushtoni shumë vëmendje asaj. Ju e lini të uritur…

Trupi ndotet. Bëhet pis. Dhe kur kjo të ndodhë, ju bëni gjithçka që mundeni për ta pastruar dhe mbajtur atë të pastër.

Dhe shpirti, gjithashtu, është i ndotur. Mos e lini plot njolla dhe mbeturina.
Kujdesu për shpirtin tënd Njeri.

Kjo
Kujdesuni për shpirtin tuaj.
 
Mendo mirë për gjithë njerëzit sikur të jenë të mbushur me mirësi, por mbështetu në veten tënde sikur të mos ketë prej tyre asnjë dobi! Poetizim (ILmi Rexhepi)
 
"Mëkati yt më i keq është se ke shkatërruar dhe tradhtuar veten për asgjë".

F. Dostojevski
 
Se ç' kam nje alergji nga njerezit qe nuk kane turp.
Turpi eshte mbrojtja e njeriut, e dikush qe nuk e ka mund te presesh gjithcka prej tij.
 
Me u mallëngjye, domethanë mos me t'shkue trupi atje ku t'ka shkue shpirti.
 
"Problemi është se në këtë botë, e mira dhe e keqja kanë ndryshuar pozicionet.
E keqja adhurohet ndërsa e mira shkelet."

Mark Twain
 
"Sinqeriteti është një dhuratë e shtrenjtë. Mos e prit nga njerëzit e lirë."

13239407_1165162300195528_2950677440869235553_n.jpg
 
Çdo nate ne biem per te fjetur pa e ditur se do te jemi gjalle deri ne mengjes, por serish e vejme alarmin.
Kjo quhet jet, e neserme, deshire.
Kjo quhet shprese!
 
  • Pëlqej
Reactions: Mia
"Një fëmijë meriton të jetë i dashur, por asnjëher i keqtrajtrajtuar."

- Lailah Gifty Akita
 
  • Pëlqej
Reactions: Mia
Sa e sa fjalë nuk i themi, nga frika që mos të keqkuptohemi,
Dëshirojmë të bërtasim me shpirt, por heshtim që mos lendohemi

Në ditët që duhet të themi diçka, mbyllemi dhe vetmohemi,
Më lehtë e durojmë padrejtësinë, se sa të arsyetohemi.
 
Screenshot_13.png
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.