Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Malli të djeg më tepër se zjarri, mallin e vrasin kujtimet, ndërsa zjarri e djeg zemrën përbrenda.!
 
Gur mbi gur behem murr
Dhe me vepra e fjal te renda nje mbi nje ,e vren se ne zemer po behet muri kinez?
 
Secili prej nesh ka (të paktën) një kapitull të jetës, që ai kurrë nuk do ta lexojë me zë të lartë.

45520411_298941884051766_6266757580110954496_n.jpg
 
Nëse të duan një milion njerëz, dije se unë jam në mesin e tyre;
Nëse të do vetëm një njeri, ai jam unë; e
Nëse nuk të do askush, atëherë dije se unë tashmë kam vdekur!
#dashuria për hir të Zotit

(huazuar dhe përpunuar)
 
Kush të thërrret, paska interes prej teje. Kush tregon për ty kujdes, fshehka një qëllim. Kush qesh, aktruaka. JO! Ende ka njerëz me natyrë të pastër, që ndërveprojnë me spontanitet, që thonë dhe bëjnë atë që ndiejnë. S'të kanë faj ata pse ti nuk ke ndeshur në të tillë më parë.
 
Me vjen keq per njerez qe hyren ne zemren time dhe rane aq poshte ne syte e mi...
 
Lumturia arrihet me ruajtjen e respektit për veten, në të gjitha rrethanat!
 
Ndonjehere nuk mund te harroj gjerat qe me merziten, apo ti urrej, sepse jane te njejtat gjera qe me bene me te lumtur ne bote.
 
Kush nuk vjen nga vullneti i zemrës, nuk keni nevojë për të. Dashuria nuk është një kompensim i mangësive por, kompletimi i shpirtit.

295549263_5097647163698395_1959928062166722952_n.jpg
 
I varferi dhe i drejti nuk kane shume shoqeri.
Tek i drejti i pengon drejtesia e tij, tek i varferi i pengon interesi.
 
Pasigurite gjeji tek vetja, leri rehat njerezit qe jane ne punen e tyre.
 
Te gjykosh dike pa e njohur, te trillosh per dike pa ditur thelbin e gjese, eshte faji me i madh qe mund te bej dikush qe e mbane veten per i/e mencur,apo i/e zgjuar.
 
Malli është një zjarr që të djegë përbrenda. Atë nuk e kupton askush përveç atij që e ka perjetuar. Kot përdor elokuencë dhe retorikë, është i papërshkruar...

294873872_5103953349734443_8989910500868606941_n.jpg
 
Ai që vetëlavdrohet ose dëshiron të lavdrohet nga tjerët është një idiot klasik.
 
Lotët janë më të shtrenjtë sesa buzëqeshja, ngase buzëqeshjen ke mundësi t’ia dhurosh kujtdo, kurse lotët, ata nuk rrjedhin vetëm se për njeriun më të shtrenjtë!
 
Sekreti i sharmit së disave është se ata flasin me shpirtin e tyre e jo me gjuhë, kështu që ju rrëmbejnë dëgjimin, zemrën dhe shpirtin.
 
N’moment kur fillon gara, fryen një erë e cila merr me vete mburrjen e të gjithë garuesve!
 
Çdo ditë e re e jetës është mundësi për të bërë mirë, për të ndrequr atë që dje nuk bëmë si duhet, për të kërkuar falje për atë që bëmë gabim.
Dhe vazhdon të jetë kështu derisa të vijë koha e ndarjes nga kjo jet...

Hoxhë Ekrem Avdiu
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.