Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

"Mёsohuni me jetёn e vёshtirё, pasi luksi nuk zgjatё gjithmonё."

| Omer ibn Hatabi |
 
Pasqyro veten përmes mendjes tënd, zemra nuk është besnike, gjithë vuajtjet vijnë prej saj...
 
Shoqërimi me shokë të këqij të bën ta harrosh rregullat e jetës, e të bën të dukesh një kafshë me fytyrë njeriu...
 
Modestia sikur edhe çdo virtyt duhet të bëhet i natyrshëm, pa ngarkesa dhe shtirje, përndryshe njeriu bëhet arrogant, mendjemadh duke menduar se është modest...
 
Lumturia e tjetrit nuk do ta rrezikojë tënden. Andaj, mos ngurro që të tjerëve t'ua duash çdo të mirë që ia do vetes.
 
Të gjitha gjërat që na ndodhin në jetë, na bëjnë të zgjohemi nga gjumi dhe të kuptojmë se kjo botë nuk i mbeti askujt, e nuk do të mbetet përjetësisht as për neve, ndaj qëndro në thjeshtësi...
 
Në udhëkryqin ku ndahen rrugët e dashurisë së përzemërt dhe shtirjes, treguesi kryesor janë qëndrimet e tjetrit kur ti je në vështirësi.
 
Nuk kam ndjere neveri me te madhe nket jet, sa per ate qe kam dashur me shume se veten dhe me ka bere keq...
 
Kam kaluar ditë të rënda e të vështira, sa që kam menduar ose dëshiruar, se janë ditët e fundit për mua.
Por Zoti gjithmonë më dhuroi forcë të ngrihem, atëherë kur dhimbjet pamëshirshëm më rrëzonin për tokë!
 
Mos e ndrysho veten për ta fituar zemrën e dikujt, por fole të vërtetën dhe shih se kush po qëndron pranë teje duke të të pranuar ashtu siç je!

(Parafrazim)
 
Njeriu, ndryshe nga banorët e xhunglës është LAKMITAR.
Dhe Lakmia është e pangopshme.
 
E verteta: Rrugen e ka te gjate por vjen
 
Nese bie respekti, nuk ka kuptim me asnje lloj marredhenie, nuk ka dashuri pa respekt. nuk ka miqesi pa respekt, as farefisni pa respekt.
 
Planifikimi i te ardhmes nuk behet per te zgjidhur problemet aktuale, por per te krijuar nje ndryshim ne boten tuaj.
 
Vendose dorën mbi furrë për një minutë dhe të duket si një orë. Ulu pranë një vajze të bukur për një orë dhe të duket si një minutë. Ky është relativitet.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.