Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenje Filozofike .........

Mos e nënvlerëso fuqinë e idiotësisë njerëzore…
 
Kurajoja është të dish se çfarë mos të kesh frikë.

Platoni
 
“Një njeri është i suksesshëm nëse zgjohet në mëngjes dhe shkon në shtrat në mbrëmje, dhe brenda kësaj kohe ai e bënë atë që e dëshiron.”
– Bob Dylan
 

“Nuk ka rëndësi se sa ngadalë ecën, rëndësi ka të mos ndalesh”

“E vetmja mënyrë për të bërë një punë të mirë është ta duash atë që bënë”

“Sukses është të shkosh nga një dështim në tjetrin pa humbur entuziazmin tënd”

“Ndërto ëndrrat e tua, përndryshe dikush tjetër do të punësoj ty për të ndërtuar të tijat”

”Çdo gjë ka bukuri, por jo të gjithë e shohin atë”

“Ka një mënyrë për të shmangur kritikat. Të mos bësh asgjë, të mos thuash asgjë, të jesh asgjë”

“Koha jote është e kufizuar, prandaj mos e shpenzo duke jetuar jetën e dikujt tjetër”

“Gjithçka që nuk të vret të bën më të fortë”

“Duhet të jesh ndryshimi që dëshiron të shohësh te të tjerët”

”‎Mos pritë. Koha e duhur nuk do të jetë kurrë”

“Bëj atë që do dhe paratë do të vijnë”

“Sa më shumë punoj, aq më shumë me fat bëhem”

“Ndrysho mendimet e tua dhe do të ndryshosh botën”

“Asnjëherë mos lejo që kujtimet e tua të jenë më të bukura se ëndrrat e tua”
“Do të shkoj kudo mjafton të jetë përpara ”

“Të gjithë vdesin. Por jo të gjithë jetojnë me të vërtetë”

“Nuk janë vitet e jetës tënde që kanë vlerë. Por është jeta jote në vitet që kaluan”

“Nëse në njëzet nuk mëson,
në tridhjetë nuk bën,në dyzet nuk ke,
atëherë në pesëdhjetë nuk do dish,nuk do bësh as nuk do kesh"

“Feja konsiderohet nga njerëzit e vërtetë, nga të mençurit e rreme dhe nga sundusit e dobishme”

“Nëse dëshiron diçka me gjithë shpirt, universi do të komplotoi për të ndihmuar ty ta arrish atë”

“Liria e një personi duhet të arrijë deri aty ku nuk shkel lirinë e të tjerëve”
 
“Feja konsiderohet nga njerëzit e vërtetë, nga të mençurit e rreme dhe nga sundusit e dobishme”
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.