Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenje te ndryshme Islame

Happyheart

Plaget e mia,i kam sheru vete🤍
Kontributor/e
Regjistruar më
Mar 23, 2021
Mesazhe
12,112
Jeta pa babë është njejtë sikur të qëndruarit në mes të dhomës, pa mos u mbështetur në diçka.

Hoxhë Sinan Rushiti
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
"Nuk ka mundësi ta duash dikë, e të mos permallohesh për të."

Ibn Kajjim
 

Happyheart

Plaget e mia,i kam sheru vete🤍
Kontributor/e
Regjistruar më
Mar 23, 2021
Mesazhe
12,112
"Bëju mirë të tjerëve, ashtu si të ka bërë mirë ty Allahu"

El Kasas, ajeti 77
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
"Mos e tradhto atё qё tё beson, edhe nёse ai ty tё tradhton; as mos ia shpalos sekretet atij, edhe nёse ai tuat i shpalon!"

-Aliu r.a.

1.jpg
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
?
E planifikuan vrasjen e Jusufit, alejhi selam, por ai nuk vdiq.
Pastaj e shitën atë që të jetë rob...por u bë mbret...!
?

?
Merre jetën me qetësi; mos u dëshpëro nga urrejtja e të bëmat e njerëzve, sepse caktimi i Allahut është mbi dëshirat e të gjithëve.

"Kur vendos diçka, Ai vetëm thotë për të: “Bëhu!” - dhe ajo bëhet.” (Ali Imran: 47)
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
Grada e mendjes së një njeriu kuptohet nga pyetja që bën.
( Umer bin Hattab el-Faruk r.a. )
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
Ahmed Shewki, në një prej thënieve të tij, thotë: Jam larguar prej disa njerëzve edhe pse i kam dashur shumë. Këtë e kam bërë ngase kam parë se zemra e tyre po e kërkon largimin tim.
Po, jam përmalluar dhe mallëngjyer për ta por, nuk jam kthyer prapa!
Unë e kam vënë nderin dhe krenarinë time mbi mallin dhe dashurinë për ta.
Çdoherë kam dëshirë që të kthehem tek ta por, këmbët e mia nuk janë në gjendje që të shpien atje pasi që duhet ecur rrugës së poshtërimit.
Mirëmëngjes miq, mos lejoni që miqësia dhe raporti mes jush dhe të tjerëve të kërkoj një gjë të tillë. Pra, mos lejoni që poshtërimi të jetë kriter për të mbajtur njerëzit afër vetes.


198880648_835128510433098_74661263456121676_n.jpg
 

Jana

I am not a follower, I am a leader.
Mbretereshe
Regjistruar më
Feb 9, 2021
Mesazhe
11,071
Zgjidhni fjalet tuaja me kujdes ,sepse me vone keni per ti ngren ato.
 

Jana

I am not a follower, I am a leader.
Mbretereshe
Regjistruar më
Feb 9, 2021
Mesazhe
11,071
Injorimi eshte hakmarje elegante
Dhe lemoshe rrjedhese,per te pasjellshmit.
 

Jana

I am not a follower, I am a leader.
Mbretereshe
Regjistruar më
Feb 9, 2021
Mesazhe
11,071
Mos i gjykoni zgjedhjet e tjerve kur nuk i dini arsyet.
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
107920899_630503557562262_5465293331249870828_n.jpg
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
Zemra ime është e qetë duke e ditur se çka është e shkruar për mua nuk do të më humbas kurrë dhe çka më ka humbur nuk ka qenë e shkruar për mua.

|Imam Shafiu|
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
"Ajo që është e jotja do të të gjejë gjithmonë."


| Aliu رضي الله عنه |
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
Mos mendoni kurre se heshtja eshte harrese, sepse toka eshte e heshtur por brenda saj ka mijera vullkane
 

Lennox

Always Happy !
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 17, 2020
Mesazhe
731
Ata qe hidherohen per dynja me vellaun , ata tregojne se rober te kujt jane

Hoxhe Rexhep Memishi Allahu e Ruajte.
 

Nanushi

A pretty face can never trick me
STAFF
Nt2 S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
24,011
Avulli I detit të kripur ngrihet në qiell për tu kthyer sërish shi i ëmbël. Leje shpirtin të drejtohet nga qielli dhe shikoje si bëhet.

• Ibn Kajjim el Xheuzije
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja