Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

“Tik Tok” do të lidhë llogarinë e prindërve me atë të fëmijëve të tyre adoleshentë

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

“Tik Tok” do të lidhë llogarinë e prindërve me atë të fëmijëve të tyre adoleshentë​


Tik Tok



Rrjeti social “TikTok” njofton zgjerimin e mjeteve brenda funksionit ‘Family Link’.

Kjo është mundësia që prindërit të lidhin llogarinë e tyre TikTok me atë të fëmijëve të tyre adoleshentë, për të mundësuar një sërë cilësimesh në lidhje me përmbajtjen dhe privatësinë.
Risitë e nisura sot u zhvilluan këtë herë me adoleshentët, së bashku me ekspertët e sigurisë të organizatës Internet Matters. Një hap tjetër që synon mbështetjen e prindërve dhe kujdestarëve të të miturve në rolin e tyre mbështetës në udhëtimin e adoleshentëve në botën dixhitale.

Në veçanti, prezantohen pesë këshilla që vijnë nga adoleshentet: “Më ndihmo të kuptoj rregullat”, “Ji i hapur për dialog”, “Mos u frikëso nëse diçka nuk shkon”, “Më beso”, “Respekto privatësinë time”.

Për më tepër, llogaria e një prindi ose kujdestari që është e lidhur tashmë me llogarinë e një të mituri përmes funksionit Family Linking tani do të marrë një njoftim duke i ftuar ata të mësojnë më shumë rreth mbështetjes që adoleshentët duan të marrin dhe këshillave që u nevojiten.

”Mund të jetë e vështirë të pranohet që një adoleshent ju kërkon të mos e ndiqni në një platformë: është e natyrshme të shqetësoheni se duan të fshehin diçka nga ju, por në përgjithësi ata thjesht duan të kenë një hapësirë ku mund të takohen me miqtë pa u ndjerë të kontrolluar”., theksoi kompania.



"Balkanweb"
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.