Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Tre shenjat e zodiakut që shpenzojnë më shumë para

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,919
Ndoshta ndonjëherë pyesni veten në fund të muajit se ku e keni shpenzuar pagën tuaj dhe si nuk keni arritur të kurseni.

Ndoshta varet nga shenja juaj e zodiakut.

Shikoni më poshtë se cilat tre shenja të zodiakut shpenzojnë më shumë para.

Peshoret

Peshoret kënaqen me blerjet dhe janë gjithmonë të azhurnuara me tendencat e fundit.

Ata e dinë cilësinë dhe nuk e kanë problem të humbasin para për diçka që do të marrë kohë.

Vetëm problemi më i madh me ta është se ata kanë pak ‘investim të mirë’.

Astrologjikisht, shtëpia e dytë e të ardhurave dhe financave të Peshores sundohet nga Marsi, planeti i veprimit dhe agresionit.

Megjithë qëndrimin e tyre të qetë dhe të ekuilibruar, Peshoret mund të jetojnë në mënyrë të rrezikshme përsa i përket bilancit të llogarisë financiare.

Peshqit

Të udhëhequr nga planeti Jupiter, Peshqit janë gjithmonë duke ndjekur ekstazën e përkohshme dhe duke kërkuar përvoja kuptimplota për të cilat ata janë gjithmonë të gatshëm të shpenzojnë para.

Ata e dinë që jeta është e vështirë, dhe ndonjëherë zgjidhja më e lehtë për një ditë të keqe është blerja.

Ashtu si Peshorja, sektori financiar i Peshqve menaxhohet gjithashtu nga Marsi i zjarrtë.

Peshqit janë të entuziazmuar me vlerat dhe gjërat e tyre, dhe nëse nuk janë të kujdesshëm, ata fjalë për fjalë mund të shpenzojnë të gjithë llogarinë e tyre të kursimeve pa e vënë re fare.

Shigjetari

Nën planetin e Jupiterit, harkëtarët e zjarrtë dhe pasionantë pëlqejnë të shpenzojnë para për gjëra që do të stimulojnë mendjen e tyre.

Ata janë të patrembur dhe nuk do të mendojnë dy herë për të rezervuar një udhëtim vetëm.

Ata do të takojnë miq të rinj në hotel ose do të provojnë çdo ëmbëlsirë në restorant. Sidoqoftë, ana e tyre financiare menaxhohet nga Saturni përgjegjës.

Kështu që siguria është gjithmonë përparësia e tyre. Shigjetarëve u pëlqen të fitojnë para në mënyrë që t’i shpenzojnë ato.
 
E dija qe s'jam ne kete liste ????
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.