Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Tregohet se:

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
31,182
Një burrë i moshuar po udhëtonte bashkë me djalin e tij 25 vjeçar me tren. Ata u ulën në sedijen e tyre pranë dritares. Djaloshit i ndriçonte fytyra nga gëzimi, dhe kurrë nuk e shkëputi shikimin e tij duke vështruar jashtë.
Nxori dorën e tij jashtë dritares dhe ndjeu flladin ti ledhatonte dorën dhe bërtiti; baba shiko si ecin pemët në drejtim të kundërt me trenin!?... i buzëqeshi babai djalit të tij.
Në sediljen tjetër ishte ulur një burrë bashkë me gruan e tij, të cilët dëgjonin me vëmendje çdo fjalë dhe shikonin me kujdes çdo veprim mes djaloshit dhe babait të tij, dhe që çuditeshin me sjelljen djaloshit 25 vjeçar sikur të ishte një fëmijë i vogël.
Papritur bërtiti sërish djaloshi; o babi, shiko vetëtimën në qiell, ua sa re ka qielli, shiko si ecin retë bashkë me trenin ... ndërsa burri e gruaja në sediljen tjetër çuditeshin edhe më shumë...
Pas pak filloi të binte shi, ndërsa pikat e ujit lagnin dorën e djaloshit ... kurse ai gëzohej edhe më shumë ... dhe bërtiste edhe më tepër ... O babi, po bie shi, ... u lag dora ime ... shiko sa ujë ka rënë nga qielli ....
Në këtë çast çifti nuk e përmbajti dot veten, por iu drejtuan plakut duke i thënë: Përse nuk shkon tek doktori të vizitoj djalin tuaj, dhe të japi ndonje ilaç për sëmundjen e tij !?.
Iu përgjigj plaku: ne tash po kthehemi nga spitali, dhe sot për herë të parë në jetën e tij, djali im po shikon me sy.

Mos harro:

Mos nxirrë përfundime (rezultate) pa njohur(ditur) të vërtetën... sikurse mos gjyko vetëm çka sheh në sipërfaqe pa njohur brendësinë.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.