Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Trokisni në portat e qiellit me lutjet tuaja

61351653_330568140941594_6467074133326881415_n.jpg
 
Një lutje para gjumit miqt e mi.
O Zot, nëse unë të harroj Ty, mos më harro Ti mua! O Zot, mos më bëj kasap, që prenë “qengja”, e as më bëj dele që e presin “kasapët”!
O Zot, më ndihmo ta them fjalën e vërtetë para të fuqishmëve dhe më ndihmo që të mos e them të pavërtetën për t’i fituar duartrokitjet e të dobëtëve!
O Zot, në më japish pasuri, mos ma merr lumturinë, e në më japish fuqi, mos ma merr mendjen!
O Zot, kur të më dhurosh sukses, mos ma merr lumturinë time, e kur të më dhurosh modesti, mos ma merr krenarinë me karakterin tim!
O Zot, më ndihmo ta shoh anën tjetër të pamjes dhe mos më lejo t’i akuzoj kundërshtarët e mi se janë tradhtarë, për shkak se më kundërshtojnë në mendim!
O Zot, më mëso t’i dua njerëzit ashtu siç e dua veten dhe më mëso ta gjykoj veten ashtu siç i gjykoj njerëzit!
O Zot, mos lejo të prekem me arrogancë kur kam sukses dhe mos lejo të prekem me pesimizëm kur dështoj, por më përkujto gjithherë se dështimi është përvojë që i paraprinë suksesit!
O Zot, më mëso se toleranca është niveli më i lartë i forcës, kurse dëshira për hakmarrje është aspekti i parë i dobësisë!
O Zot, nëse më zhvesh nga pasuria, ma lë shpresën, nëse më zhvesh nga suksesi ma lë fuqinë e këmbënguljes derisa të triumfoj kundër dështimit, e nëse më zhvesh nga shëndeti, ma lë dhuntinë e besimit!
O Zot, nëse bëj keq ndaj njerëzve, më jep forcën e kërkimfaljes, e nëse ndaj meje bëjnë keq njerëzit, më jep forcën e faljes dhe tolerancës! AMIN.
 
Screenshot_1.pngScreenshot_2.png
 
nuk du asgjo thash se u bom si ujqer per lek, io sono innocente me rop shpie edhe koha i qit tgjitha ? se ne kur e bojm themi e bona ?
 
O Zot xh.sh, na i ndriço mendjet tona, na i qetëso shpirtrat tanë, na i shëro trupat tanë, na i ruaj gjuhët tona, dhe na e qartëso qëllimin tonë...

O Zot xh.sh, bëje më të dashur kthimin për tek Ti se çdo gjë që posedojm në këtë botë, bëje atë kthim prej çasteve më të bukura dhe momenteve kur Ti do të jesh i kënaqur me ne, e ne veçse jemi të kënaqur me Ty...
 
Kush ka agjeru sot per hyrjen e 3 mujorit te ramazanit Allahu ua pranoft i shperbleft me xhenet
 
?o Allah, o ti qe sundon gjithsine,ti qe je i shenjte,ti qe je i persosur,ti ke ne dore gjithcka, askush dhe asgje nuk mund ta ndryshoj caktimin tend mbi xhdo gje,ti qe e don faljen ti qe e fal roben tend,o zot me fal mua,fali mekatet e mia, te vogla e te medha, o zot pastroe zemren e shpirtin tim nga xhdo ves i keq, me udhzo ne rugen e drejte,mos me le me ata qe jan ne eresire.O Allah jena afer muajit te shenjet me mundso ta arij e ta agjeroj, zot me bej nga ata qe ti i don dhe ty te duan, zot me mundso te jem un dhe familja ime nga te shpetuarit na ruaj ne ket bote dhe ne tjetren,zot te gjith muslimanet qe kan cuar duart nga ti ndihmoju,te gjith te vdekurit meshiroji.?
 
O Zot xh.sh, atë që kërkoj, nëse është e dobishme, bëje që të vije tek unë...
O Zot xh.sh, ëndrrat e mia, dëshirat e mia, synimet e mia, dhe vetë jetën time e lë në dorën Tënde. Andaj, bëje të realizueshme atë Ti je i kënaqur me mua e unë padyshim që do jam i kënaqur me caktimin Tënd...

281340592_4918471628282617_8977354848532485810_n.jpg
 
O Zot xh.sh, atë që kërkoj, nëse është e dobishme, bëje që të vije tek unë...
O Zot xh.sh, ëndrrat e mia, dëshirat e mia, synimet e mia, dhe vetë jetën time e lë në dorën Tënde. Andaj, bëje të realizueshme atë Ti je i kënaqur me mua e unë padyshim që do jam i kënaqur me caktimin Tënd...

View attachment 147698
Amin
 
O Allah xh.sh, mos lejo që gëzimi, hidhërimi, lumturia, pikëllimi, arritjet, dështimet, forca, dobësia, jeta dhe vdekja të mbesin në duart dhe zemrat tona ngase ne jemi të dobët dhe mund të devijojmë...

FB_IMG_1668854680787.jpg
 
O Zot, Ti je falës e do faljen, më fal mua! ?
Allahumme inneke afuwun kerim, tuhibbul afwe, fa'fu anni

Duaja qe na eshte porosite ta themi ne 10 netet e fundit te ramazanit, duke kerkuar naten e Kadrit
 
Une dhimbjen time dhe pikellimin tim ja paraqes vetem Allahut e nga Allahu di ate qe nuk e dini ju. Jusuf 86.

Lutja e Jakubit.
 
Une dhimbjen time dhe pikellimin tim ja paraqes vetem Allahut e nga Allahu di ate qe nuk e dini ju. Jusuf 86.

Lutja e Jakubit.
A e din historikun e kesaj lutjeje?
 
Kurioze te te lexoj.

P.s jam ne fillimet e mija te njohurive drejt fes islame dhe leximit te Kuranit.
Eshte historia e Jakubit dhe Jusufit, birit te tij. E ke ne kaptinen Jusuf, por eshte edhe filmi, e ke ne youtube, i bazuar ne Kuran, shume i mire eshte.
 
Eshte historia e Jakubit dhe Jusufit, birit te tij. E ke ne kaptinen Jusuf, por eshte edhe filmi, e ke ne youtube, i bazuar ne Kuran, shume i mire eshte.
Faleminderit do ta lexoj me mire.?
 
O Zoti im atë çka unë e dëshiroj,bëje të jetë hajr për mua.!
 
Kapu fort pas lutjes sikur mos të ekzistoj ilaç tjetër pos saj.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.