Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Trokitja e pasme Jep edhe dy shkurtesa të tjera për veprimet që përdorni më shumë

Kresh

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nën 8, 2020
Mesazhe
45
Në versionet paraprake të iOS, mund të përdorni butonin Side ose Home për të lëshuar opsione të ndryshme në Accessibility. Me një klikim të trefishtë të butonit, mund të filloni shpejt çdo tipar që keni aktivizuar. Nëse ju pëlqente kjo, ajo është akoma e disponueshme në iOS 14, por tani ekziston një mënyrë e re që mund të bëjë edhe më shumë.

Në menunë e aksesit "Prek", ekziston një opsion i ri i njohur si "Ktheni prapa". Zgjidhni atë dhe do të shihni opsionet për "Trokitje e dyfishtë" dhe "Trokitje e trefishtë". Këto kanë të bëjnë me prekjen e pjesës së pasme të iPhone tuaj - jo me ndonjë buton ose me kontrollet në ekran. Në secilën prej atyre menuve, ju mund të zgjidhni se çfarë veçorie dëshironi të përdorni me secilin gjest, dhe lista e asaj që është e mundur është T H MADH. Pastaj, trokitni dy ose tre herë në pjesën e pasme të pajisjes në qendër për të filluar veprimin.
698686986969870698716987269873
Ndryshe nga Shkurtoret e Hyrjes, këto gjeste ju lejojnë të lëshoni më shumë sesa thjesht opsione të hyrjes. Mund të kontrolloni vëllimin, të flini në ekran, të zbuloni Qendrën e Njoftimeve, të lëvizni lart ose poshtë, dhe shumë më tepër. Madje ka mbështetje për shkurtesat e krijuara me aplikacionin Shortcuts. Sidoqoftë, i preferuari ynë është përdorimi i "Shake", kështu që nuk do të duhet më të tundni iPhone për të zhbërë tekst ose për të hequr diçka, gjë që nuk funksionon gjithmonë.
69874

Godite 2 her mbrapa ose 3 her mbapa
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.