Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Turqia feston 101 vjetorin e pavarësisë

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Turqia feston 101-vjetorin e pavarësisë​


Auto Unnamed1642658606

lg.php


Më 20 janar 1921, Turqia shpallet shtet i pavarur mbi atë që kishte mbetur nga Perandoria Osmane. Kushtetuta e vitit 1921 (Kanunu) ishte ligji themelor i Turqisë për një periudhë të shkurtër 1921-1924.

“Kanunu” ishte një dokument i thjeshtë i përbërë nga vetëm 23 artikujve të shkurtër.
Në tetor 1923, Kushtetuta u shtua për të deklaruar se Turqia është Republikë.
Një vit më vonë, Kushtetuta u zëvendësua me një dokument krejtësisht të ri – Kushtetuta e 1924-ës.

lg.php



"Balkanweb"
 
Urime Edhe Pse sna hy ne pune hic ky lajm.
Ne sjemi as shtet as kushtetute vête cna duhen te tjeret …
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.