• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Unë jam...

Liber8

A pretty face can never trick me
Anetar i Stafit
N2t Mod
Mesazhe
8,167
Une jam ky qe jam, i cili kurre nuk eshte merzitur per fjalet e te tjereve cfare thone per mua. Ky qe mundohet te jete cdo here i sinqerte, e fatkeqesisht cdohere m'ka ardhe fatura me e shtrenjte per ta paguar sinqeritetin qe e kam shfaqe. Megjithate, nuk kam ndryshuar prap. Pse? Sepse cdonjeri nga ne eshte unik. Nuk dua t'behem si askush, dua te mbetem origjinali. Po imitova dike, une nuk jam me vetvetja, jam kopje e dikujt tjeter. Une jam ky qe nuk perton te jap keshilla, qofte ne publik qofte ne vetmi. Jam ky qe ben maksimumin per nje mik/mike, nese me t'vertet ata e kuptojne dhe vleresojne karakterin tim. Nuk paragjykoj, urrej paragjykimet. Urrej njerezit te e konsiderojne butesine time dhe sjelljen e mire ne disa raste si dobesi, dhe ta keqperdorin. Nuk mallkoj, sado qe zemra mallkon nganjehere, aty s'mund te ndryshoje asgje, sepse zemra si cope e mishit qe eshte, rrotullohet ne 360 shkalle sa i hape e mbylle syte. Sot dike e dashuron, te nesermen e urren, zemer pra. Nje cope mishi qe s'te pyet a ta duash apo te mos e duash dike, thjeshte ia hap deren atyre qe kane nje zemer si ti dhe i mirepret me ngrohtesi, mu ashtu sikurse vjen nje njeri qe e don dhe respekton mysafir tek ti, pastaj deshiron te behet pjese e jetes sate, dhe ti mundohesh me te gjitha te mirat qe i ke ne dispozicion, ta gezosh, ne menyre qe ai/ajo te ndihet me rehat.
Une jam dhe do mbetem cdohere ky. Jo Liber, po Liber Eight (Liber8)- xD

N'pika te shkurtera, s'me premtoi koha me shume!
 

Asteropi

🐾
ANETAR ✓
Mesazhe
521
Mosha
22
Vendndodhja
Tiran🥀
Nje njeri plot me supriza.
po pjesen e tret kur del? “Shaka”
Por do te te thoja cdokush ka vuajtur ne menyren e vet ne femiri ose vuan tani. Por jane pikerisht keto qe formojn dhe forcojn njeriun.
Ngonjeher eshte me e leht te hapesh ketu ne virtualitet me njerzit sepse nuk “paragjykohesh” si mund te behet ne jeten reale nga njerzit qe te rrethojn.
Me vjen mire per ty qe ke arritur te njohesh ketu nga keto persona qe te falin kete
Nje njeri plot me supriza.
po pjesen e tret kur del? “Shaka”
Por do te te thoja cdokush ka vuajtur ne menyren e vet ne femiri ose vuan tani. Por jane pikerisht keto qe formojn dhe forcojn njeriun.
Ngonjeher eshte me e leht te hapesh ketu ne virtualitet me njerzit sepse nuk “paragjykohesh” si mund te behet ne jeten reale nga njerzit qe te rrethojn.
Me vjen mire per ty qe ke arritur te njohesh ketu nga keto persona qe te falin kete ngrohtesi. 🤗🤗
Pjes tret do pak kohe te pergatitet 😂..faleminderit 🤗
 
Top