Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Unë jam...

Une jam pak pa qejf si duket sot, ma paska ngjit krrrk lool
 
Un jam Asteropi(Alcyon) E nisa postimin me emrat qe ju me njihni ketu ..ndaj zdua komente si quhesh ? Ne perditshmerin time se perdor kurr ose shum rralle fjalen un . Sme pelqen te flas per veten , dmth per karakterin tim , sepse mendoj qe ne jet pasqyrojm ate c’ka marrim nga njerez te ndryshem dhe rradh her shfaqim firtytet e karakterit ton . Dhe ndaje spara flas per veten time sepse dihet qe njeriu eshte i prirur te thot elementet pozitive te tijat (lol ?) dhe negativet si themi ose i themi dhe i shtremberojm pak . Te vetmet gjera qe i dije me siguri qe i kam jan karakteri super shperthyese dhe kjo duket nga menyra si komunikoj me njerzit , dhe kam veti te theksuara per te njohur nje njeri dhe per tja zberdhyer karakterin me sekonda besoj e kjo lidhet me ate qe para shtrova me larte ? . Dhe dicka tjeter se desh harrova un nuk mundem kurr te urrej dike apo te bej keq dikujt qe me ka ber keq thjeshte nuk arrije nqs dikush me ben dicka thjesht e fshije . Keto jan gjerat qe dij me siguri qe i kam , pastaj njerzit me thon shum gjera psh (grifshe , inorizuese , llafazane , nevrike etjer ) lol ? Por un kam mesuar ta dua dhe pranoj veten time keshtu sic jam dhe ju keshilloj ta beni dhe ju ? Sepse kurr s’mundesh te ndryshosh per dike ose dhe nqs ndryshon nuk do jesh kurr i lumtur ❤️ Uuuuu sa shum fola ? nje pjes u vertetua (llafazane ) lol ??
 
Uuuuu tani do postoj dhe part 2 ?? pasi lexova shummm nga ju ? Athere ..e para dua sinqerisht tju them bravo qe jeni keshtu si jeni dhe keni forc te tregoni rreth jush ? Ju thash qe jam shum e ndjeshme apo se thash ? sepse gjithmon mundohem ta mbuloj kte pjes… e urrej kte pjes te karakterit tim .. Nisur nga ato qe lexova ndjeja ta thoja … dhe un qe kam kaluar shum qe ne vogeli dhe ende kaloj shum kam kaluar shummm ne jet mbase dhe me shum sec mund te perballoj nje femi .. Ama nuk qahem sepse kam dijtur ti mar te miren cdo gjëje . Ndonse shum nga ju kan vuajtur nga ekonomia emigrimi apo punsimi ose te tilla gjera … un i kam kaluar dhe kto por per mua sjan asgje , nuk do e quaja vuajtje dicka qe ti ben per te permirsuar jetesen tende apo te njerzve te tu por sakrific . Per mua te vuash do te te thot te te qaj shpirti . Mua nuk me eshte dashur kurr te punoj kam qen gjithmon “princesha babit “ por e thyer edhe cdo gje qe kisha nuk me duhej per asgje. E per mua kjo eshte gjeja qe vuaj me shum ne jete , fakti qe prinderve te mi ju eshte dashur te me shikojn te thyer edhe un kam qen shkaku i pagjumesis , vuajtjeve te tyre . Mos mendoni se ne qe qeshim qe marim cdo qe me pozitivitet jemi “femij” thjeshte zduam te na shikojn te merzitur . Edhe per cdo gje qe kam kaluar ne jeten reale shum pak e dine ama ktu ne virtualitet kam gjetur komoditetin ne 3 persona qe jan specjal ne zemren time dhe i tregoj shum gjera qe as me veten nuk i diskutoj dhe ju faleminderit qe egzistoni ❤️
 
Une jam ky qe jam, i cili kurre nuk eshte merzitur per fjalet e te tjereve cfare thone per mua. Ky qe mundohet te jete cdo here i sinqerte, e fatkeqesisht cdohere m'ka ardhe fatura me e shtrenjte per ta paguar sinqeritetin qe e kam shfaqe. Megjithate, nuk kam ndryshuar prap. Pse? Sepse cdonjeri nga ne eshte unik. Nuk dua t'behem si askush, dua te mbetem origjinali. Po imitova dike, une nuk jam me vetvetja, jam kopje e dikujt tjeter. Une jam ky qe nuk perton te jap keshilla, qofte ne publik qofte ne vetmi. Jam ky qe ben maksimumin per nje mik/mike, nese me t'vertet ata e kuptojne dhe vleresojne karakterin tim. Nuk paragjykoj, urrej paragjykimet. Urrej njerezit te e konsiderojne butesine time dhe sjelljen e mire ne disa raste si dobesi, dhe ta keqperdorin. Nuk mallkoj, sado qe zemra mallkon nganjehere, aty s'mund te ndryshoje asgje, sepse zemra si cope e mishit qe eshte, rrotullohet ne 360 shkalle sa i hape e mbylle syte. Sot dike e dashuron, te nesermen e urren, zemer pra. Nje cope mishi qe s'te pyet a ta duash apo te mos e duash dike, thjeshte ia hap deren atyre qe kane nje zemer si ti dhe i mirepret me ngrohtesi, mu ashtu sikurse vjen nje njeri qe e don dhe respekton mysafir tek ti, pastaj deshiron te behet pjese e jetes sate, dhe ti mundohesh me te gjitha te mirat qe i ke ne dispozicion, ta gezosh, ne menyre qe ai/ajo te ndihet me rehat.
Une jam dhe do mbetem cdohere ky. Jo Liber, po Liber Eight (Liber8)- xD

N'pika te shkurtera, s'me premtoi koha me shume!
 
Full, e kum tepru n'ushqim diqka
 
Fëmij në shpirtë , kokfortë ama dhe e ndjeshme..
Jam njeri që më pëlqejn thjeshtësia në çdo gja.
Unë jam dhe harraqe në shumë raste ..
Kam një jetë shummë të thjesht, nuk jam rritur me luksin e të pasurit gjithçka dua, ama jam rrit me dashuri nga dy prindër të mrekullueshem.
Qê edhe pse ndoshta nuk i kan pas mundësit asnjiher nuk më kan than jo për asgja..
Ndoshta nuk kam një shtëpii të madhee apo "moderne" përtej ksaj mbart shummê dashur, ngrohtësi..
Mua më pëlqen qê jam rritur duke ba llogarin pêr çdo shpenzim, sepse kjo ma ka ba shpirtin tem alturist, sepse po tê kisha gjithçka, nuk do dija ça do të thot mungesë..
Për mua gjant materjale kan vlerë 0, dhe nuk krahsohet me atê shpirtërore..
Librat asht pika ime e dobët, i dua shummë.
Qê në mosh të vogël kisha dëshir të blija libra, madje mbaj mend dosha me ble nji libër "shitësja e vogël e shkrepsave" edhe mbaj mend qê pata qa për ktë?, dhe mami nuk ma blevi , sepse nuk i kishte mundësit, poo duke qen e vogël nuk i dija ?..
Kur kam qen në klas të 8-të kam "shkruar" nji libër bashk me nji miken time.. Që mbetet i pabotuar..
Më pëlqen hëna dhe luledielli.
Më pëlqejnë librat, lulet, çokullatat, picat..
M'pëlqejn shetitjet në det, më pëlqen vjeshtaaa shumë aroma e tokës, dhe freskia e vjeshtës që të përqafon nën petkun e saj..
Mua më pëlqen vendet e qeta, aty ku shpirti gjen qetësi.
Unē pëlqej të pi kafe vetëm dhe gjithmon shkoj aty ku kam ndjer lumturi, sepse më duket sikur i përjetoj..
Më pëlqen kur njerzit që dua ma ledhatojnë shpirtin.
I dua ti kem pranë, jam e dashurar me jeten time.
E duaa pafund sepse është gjithçka kam, qetësi shpirti!

Parimet e mija janë:

-Bëj gjithçka dua, nuk bëj çfarë nuk dua.
-Sinqeriteti asht vlerë për mua.
-Të fal, jo se e meriton, por nuk dua të jetoj me meri, të fal për veten time.
  • Nuk i flas atyre që mē ofendojnë pa të drejtë, madje i shumzoj me 0.
  • Të jem e sinqert, e drejtë me çdo njeri.
Edhee pse nuk ban pjes tek kto parimet, e lash n'fund po jo nga rëndsia..
@Jupiter666 asht i dyti person që meriton rwspektin tim, ashtt shummmë i zgjuar, i ka gjithaa t'miiratt?????..
 
Po ja nisi un?


Un jam nje vajz qe kam qen shum e dashur me njerzit qe ne femijri, isha si ajo me e votuara e shoqris? isha e zgjedhur si kryetare e klases por dhe e asaj shkolle,vetem se kryetaret nxenes te shkolles ishin nga secila klas ka 1,dhe aty ishim disa se ishin shum klasa.

Me donin dhe respektonin shum sepse ju ndihmoja ne mesime e detyra,tash mendoj se mkan dash per interes?po ather se dija?Gjithmon kam qen krenare qe jam muslimane shqiptare.
Kam qen dhe jam me e perkdhelura e shtepis,jam teper e lidhur me familjen
Un jam vajz qe kam shum humor dhe pranoj shum humor, me pelqen tjem e hareshme e qeshur dhe aty ku jem un te jap at energjin pozitive, kam dhen dhe jap shum nga vetja ima,shpeshher paragjykohem por me kalimin e kohes jam mesuar ta mar me sportivitet...
Jam shum energjike dhe shum e shkatht dhe e kam problem te rij me njerez qe jan shum te qet,them te qet ne at aspektin qe 5 or rin dhe 5 minuta levizin.....
Vazhdonn...
 
Un jam shum e mirkuptueshme kur duhet te kuptoj, por dhe acarohem shpejt ama deri sot kurr se kam humb kontrollin ndaj vetes edhe ne nervat me te medhaja e mbaja veten mir mos lshoj naj fjal apo naj gjest qe dikuj ti le shenj lendimi.
Ka shum gjera qe edhe pse shumica nuk i falin un fali shum,por ka ca gjera qe jan pjes e karakterit tim ku aty nuk leshoj pe hiq. Me plq te ndegjoj muzik por gjithmon me nje koh te kufizume po degjova me shum pastaj nje koh te gjat sdu me me degju, me plq dhe te shoh filma romantik,ato aksione jo aq po horror ala ma hiq se sme ze gjumi 1 jav nga tuta ???
 
Une jam Supermeni (psst mos i trego askujt ?)
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.